Cambler

Obrzęk jąder

Jakie są opuchnięte jądra?

Opuchnięte jądra są częstym objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Wyniki z rozszerzeniem jądra obrzęk, guzek, lub torbieli w obrębie jądra. Inne choroby, które powodują obrzęk moszny może wydawać się powiększenie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną obrzękniętych jąder i zapalenie jądra z jakiegokolwiek powodu może spowodować obrzęk. W zależności od przyczyny, obrzęk może występować w jednej lub obu jąder i może towarzyszyć ból i gorączka.

Zakażenia najądrza lub samego jądra są najczęstsze przyczyny obrzękniętych jąder. Torbiel moszny (spermatocele) lub żylaki (żylaki powrózka nasiennego) może również spowodować pojawienie się rozszerzonej jądra. W rzadkich przypadkach, powiększenie jądra jest objawem raka jąder, choroby, która jest powszechnie związane z bezbolesny guzek. Świnka, zakażenie wirusowe, może prowadzić do opuchnięte jądra, wraz z innymi objawami, takimi jak spuchnięte ślinianki, ból gardła i gorączka. Przepuklina pachwinowa, w którym zawartość brzucha wystawały do ​​pachwiny, można pomylić z obrzęk jądra.

W niektórych przypadkach, obrzęk jądra może być objawem poważnej choroby zwanej skrętem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na nagłe wystąpienie silnego bólu i obrzęk jądra, które mogą towarzyszyć nudności i wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważy stopniowe rozszerzenie jądra, dyskomfort lub zaczerwienienie.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z obrzękniętych jąder?

Opuchnięte jądra mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Często objawy, które mają wpływ na jądra może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o nabrzmiałych jąder objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk jąder?

Obrzęk jąder jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Wyniki rozszerzenia jądra z obrzękiem tkanek miękkich, bryły lub torbieli w obrębie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną obrzękniętych jąder.... Czytaj więcej o nabrzmiałych jąder przyczyn

Więcej artykułów