Cambler

Objawy szczękowe

Jakie są oznaki problemów szczęki?

Objawy szczęki rozwijają się z kilku przyczyn. Najczęściej ludzie mają ból szczęki, która jest wynikiem dysfunkcji mięśni żuchwy i stawu. Uraz szczęki mogą spowodować skręcenie stawu lub złamania kości szczękowej. Zaburzenia stawu skroniowo (TMJ), a także szlifowania i zaciskanie zębów szczęki (bruksizm), są wspólne i zaburzenia, które mogą prowadzić do objawów szczęki gryzą. Objawy szczęki mogą również wynikać z zapalenia, zakażenia, choroby nowotworowej, chorób genetycznych i wad wrodzonych.

Choroby dziąseł i zębów szczęki mogą powodować objawy, w tym zapalenia dziąseł i przyzębia lub ropień zęba. Objawy szczęki może być spowodowany niedopasowaniem zębów mądrości, zębów zatrzymanych i protez słabo montażu. Rzadziej, objawy szczękowe mogą być wynikiem raka szczękowej i podniebienia. Niektóre leki mogą powodować objawy szczęki.

W innych przypadkach, objawy szczękowe mogą być związane z przewlekłą chorobą, która wpływa na inne części ciała. Na przykład, ból promieniujący odczuwalne w szczęce jest charakterystycznym objawem widać w wielu przewlekłych chorobach serca, ataku serca, a nawet w wyniku mięśnia sercowego nie otrzymującej odpowiedniego tlenu.

Objawy szczęk zależy od konkretnego typu choroby szczęki, zaburzenia lub choroby. Typowe objawy to ból szczęki i trudności żucia.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) do poważnych objawów, w tym ciężkich obrażeń twarzy, krwawienia, niezdolność do otwierania i zamykania ust, ból w klatce piersiowej, duszność lub ciężkie pocenie.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na dolegliwości szczękowych ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy szczęki?

Szczęki mogą towarzyszyć objawy inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy szczękowych

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy szczęki?

Objawy szczęki są wynikiem wielu chorób, w tym zapalenie, zakażenie, uraz, nowotworu, chorób i zaburzeń genetycznych, i wady wrodzone. Typowe objawy choroby, które powodują szczęki obejmują zaburzenia stawu skroniowo (TMJ) i bruksizm (zgrzytanie zębami i zaciskając szczęki). Martwica kości szczęki powoduje objawy szczęki z tymczasowej lub stałej utraty krwi do tkanki kostnej, co prowadzi do śmierci tkanek i ostatecznego upadku kości.... Czytaj więcej na temat objawów i przyczyn szczęki