Cambler

Objawy stopy

Jakie są oznaki problemów ze stopami?

Objawy stopy obejmują ból, drętwienie, osłabienie, sztywność, obrzęk lub problemów poruszających nogę. Objawy mogą być stałe lub zmienne i może poprawić lub pogorszyć z ruchu. Jeśli ból kolana jest obecny, może być opisany jako ostry, tępy, przeszywający, pieczenie lub pulsujący i może wahać się w natężeniu od łagodnego do ciężkiego.

Objawy mogą wynikać ze stopa uszkodzenia lub uszkodzenie struktur w stopach, w tym kości, stawów, ścięgien, nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych, tkanki łącznej, skóry lub paznokci. Zapalenie stawów i inne rodzaje zwyrodnieniowych chorób należą do powszechnych przyczyn objawów stopy. W niektórych przypadkach, objawy stopy może być związany z przewlekłą chorobą, która wpływa na inne części ciała. Proste problemy, takie jak źle dopasowane buty, może również prowadzić do przejściowych, ostrych objawów stopy.

Choroby lub choroby, które wpływają na nerwy i mięśnie, takich jak porażenie mózgowe i myasthenia gravis (autoimmunologiczne zaburzenia nerwowo-mięśniowe, powodując osłabienie mięśni), może być związana z objawami, które wiążą obie nogi i stopy. Schorzenia kręgosłupa, takich jak zakażenia, złamania, guz lub dyskopatii często wywołują objawy w nogach i stopach. Infekcje paznokci, kości i skóry i tkanki podstawowej to kolejne przyczyny dolegliwości stóp.

Czasu trwania i objawów stopy zmieniać się w szerokich granicach, w zależności od przyczyny. Objawy powodowane przez uszkodzenia często nagły początek, podczas gdy objawy stóp wynikające z chorób i zaburzeń, takich jak zapalenie stawów lub zapalenie powięzi podeszwy, rozwijają się powoli i utrzymuje się lub pogarszają się z czasem.

Nagłe osłabienie lub drętwienia stóp, szczególnie gdy występuje tylko po jednej stronie ciała, może być oznaką skoku. Ponadto, w rzadkich przypadkach, zakażenia kości i skóry i tkanek miękkich stóp może rozprzestrzeniać po całym ciele, w wyniku wstrząsu i niewydolności narządów. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak bardzo silny ból głowy, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), paraliż i niemożność poruszania części ciała, nagłe drętwienie jednej strony zmiany ciała, wzroku czy mowy, lub zmiany w poziomie świadomości, takich jak rozdawanie lub brak reakcji. Szukać również natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) dla pieszych, które powodują urazów obfite krwawienie lub poważne uszkodzenia tkanki.

Jeśli objawy stopy są trwałe, nawracające lub spowodować niepokój, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy stóp?

Stopy mogą towarzyszyć objawy inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na stopy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej na temat objawów stopy

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy stóp?

Szkody lub uszkodzenia któregokolwiek ze struktur w stopie może powodować objawy stóp. Choroby, które wpływają na cały organizm, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów lub choroby naczyń, może również prowadzić do objawów stopy.... Czytaj więcej o objawach i przyczynach stóp

Więcej artykułów