Cambler

Objawy ręczne

Jakie są oznaki problemów z rąk?

Objawy ręczne obejmują ból, drętwienie, osłabienie, sztywność, lub problemy w ruchu uszkodzoną rękę. Objawy mogą wynikać z uszkodzenia lub uszkodzenie struktur w ręku, w tym kości, stawów, ścięgien, nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych, tkanki łącznej, skóry lub paznokci. Objawy mogą być stała lub może zmieniać się i może poprawić lub nasilają się podczas przemieszczania się. Możecie opisać swoje objawy, jak ból, że ręka jest ostry, tępy, przeszywający, pieczenie lub pulsujący, i może wahać się w natężeniu od łagodnego do ciężkiego. Czasami odczuwany ból w rękach Właściwie określane ból pochodzący od urazu lub choroby w innych częściach ciała.

W zależności od przyczyny, objawy ruchome mogą być obecne w obu rąk, z jednej strony, albo w gwoździu lub palca. Zapalenie stawów jest jedną z najczęstszych przyczyn objawów ręcznych, wraz z obrażeń i urazów. Deformacje, albo obecne w chwili urodzenia (wrodzona) lub nabyte później, może również powodować objawy ręcznie. W innych przypadkach, może być ręcznie objawów związanych z przewlekłą chorobą, która wpływa na inne części ciała. Na przykład, niebieskawe zabarwienie (sinica) i rozszerzenie (clubbing) z ręki to cechy widoczne w wielu przewlekłych chorób płuc, w którym organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu.

Choroby lub chorób, które wpływają na nerwy i mięśnie, takie jak porażenie mózgowe, mogą być związane z objawami, które obejmują zarówno ramię i ręce. Schorzenia kręgosłupa, takie jak zakażenia, złamania, nowotworu lub choroby dyskowej, często wywołują objawy ramion i rąk. Infekcje naskórka (zanokcica), skóry i tkanki bazowego (cellulitis) lub kości (zapalenie kości) to kolejne przyczyny objawów ręcznych.

Czasu trwania i objawów strony zmieniać się w szerokim zakresie, w zależności od przyczyny. Objawy spowodowane szkody oczywiście pojawiają się nagle. W innych przypadkach, objawy wynikające z rąk i zużycie-łzowego uszkodzenia dłoni rozwijać się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Nagłe osłabienie lub drętwienie ramion lub rąk, zwłaszcza jeśli występuje tylko po jednej stronie ciała, może być objawem udaru mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz nagłe osłabienie, porażenie lub drętwienie rąk, silne bóle głowy, zmiany w poziomie świadomości lub czujność, takich jak rozdawanie lub brak reakcji, zniekształcone lub niewyraźna mowa, lub zaburzenia widzenia.

Jeśli objawy są trwałe lub ręka Bo zaniepokojenie, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy ręcznych?

Objawy ręczne mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które wpływają na rękę może również dotyczyć innych systemów ciała.... Czytaj więcej na temat objawów ręcznych

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy rękę?

Choroba lub uszkodzenie struktur w swojej strony może powodować objawy ręcznych. Objawy mogą wynikać z chorobami nerwowo-mięśniowymi, chorób zapalnych, zakażeń lub chorób, które mają wpływ na przepływ krwi w ręce.... Więcej o objawach ręcznych oraz przyczyn