Cambler

Objawy przysadki

Jakie są objawy zaburzenia przysadki?

Objawy mózgowe wystąpić jako wynik zmian w ilości różnych hormonów, które są wydzielane przez przysadkę mózgową. Objawy mózgowe może być spowodowane zbyt wiele lub zbyt mało różnych rodzajów hormonów lub nierównowagą między nimi. Objawy mogą również wynikać z nacisku wywieranego na strukturach otaczających przysadki, takiego jak nerwu, przez obrzęk lub guz.

Objawy przysadki może dotknąć każdego w każdym wieku. Objawy mózgowe może być niespecyficzne występujące w połączeniu z wieloma różnymi chorobami medycznymi, lub mogą być wynikiem wzrostu lub w jej pobliżu gruczołu przysadkowego. Jeśli uważasz, że masz objawy przysadki, ważne jest, aby omówić je natychmiast z lekarzem.

Gruczoł przysadkowy jest mała struktura znajduje się u podstawy mózgu. Wydziela się szereg istotnych hormony, w tym hormon adrenokortykotropowy (ACTH), hormon wzrostu (GH), prolaktyna, gonadotropiny (FSH i LH) i hormonu stymulującego tarczycę (TSH). Hormony te wykonywać szeroki zakres podstawowych zadań w organizmie, a objawy mózgowe są bardzo zróżnicowane, w zależności od których hormony są zaangażowani.

Wiele nowotworów, które powodują objawy przysadki są łagodne (nie nowotworowego) i może być usunięty chirurgicznie. Objawy przysadki może być również wynikiem innych chorób nie związanych z nowotworami. Wiele guzów przysadki są tak małe, że powodują one tylko łagodne objawy lub wcale, i nie mogą wymagać leczenia.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy przysadki lub są zaniepokojeni możliwością guza przysadki. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak zmiany w poziomie świadomości, bóle w klatce piersiowej lub uczucie ucisku lub utraty wzroku, gdyż może to być objawy choroby zagrażającej życiu.

OBJAWY

Jakie są objawy objawy przysadki?

Objawy mózgowe są powodowane przez wiele różnych chorób. Objawy zwykle występują w grupach w zależności od rodzaju hormonu przysadki jest nadmiernie produkowane czy guz przysadki naciska na tkanki otaczające przysadkę.... Więcej o objawy przysadki

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy przysadki?

Objawy mózgowe spowodowane są trzy możliwe chorób. Po pierwsze, guz z komórek, które tworzą specyficzną hormon przysadki może powodować nadmierne wydzielanie tego hormonu. Po drugie, w pobliżu komórek guza przysadki może nacisnąć na przysadkę, co powoduje uwalnianie hormonów przysadki. Po trzecie, w lub w pobliżu guza przysadki może naciskać na nerwy i osłabiają odpowiedzialne za widzenie lub kontroli ruchu oka.... Czytaj więcej na temat objawów i przyczyn przysadki

ZABIEGI

Jak są objawy przysadki leczyć?

Większość guzów przysadki nie są złośliwe i zazwyczaj nie rozprzestrzenił. Jednak wzrost guza może kompresować otaczającej tkanki i nadal wysoki poziom wydzielania hormonów przysadki. Operacja jest często konieczne w celu usunięcia guza. W niektórych przypadkach nowotworu przysadki jest niewielka i nie powoduje żadnych objawów, więc leczenie jest wstrzymana. Niektóre konkretne rodzaje objawów przysadki mogą być traktowane z lekami.... Czytaj więcej o przysadki objawy zabiegów

Więcej artykułów