Cambler

Objawy porażenia

Jakie są oznaki problemów paraliż?

Paraliż jest utrata ruchliwości mięśniowej w organizmie. Nasz sensie ruchu jest sterowany przez komunikację między nerwów czuciowych (które są częścią obwodowego układu nerwowego) i ośrodkowego układu nerwowego (składającego się z mózgu i rdzenia kręgowego). Zakłócenia przekazywania impulsów nerwowych dowolnym miejscu wzdłuż drogi z mózgu do mięśni może spowodować uszkodzenie kontroli ruchu mięśni i powodują osłabienie, utratę koordynacji mięśni. Osłabienie mięśni może rozwijać się paraliżu, utraty zdolności do poruszania mięśni.

Objawy porażenia może wystąpić w dowolnym miejscu organizmu. Mogą one występować na obu stronach korpusu (dwustronnej) lub jednej (jednostronne). Porażenie występuje w dolnej części korpusu, poniżej części środkowej, jest znany jako paraplegii. Quadriplegia jest porażenie występuje w obu ramionach i nogach.

Paraliż może być spowodowana przez uraz lub urazy rdzenia kręgowego. Zaburzenia neurologiczne, takie jak stwardnienie zanikowe boczne (ALS), znany również jako choroba Lou Gehriga, porażenie Bella (zapalenie nerwu twarzowego), i inne typy uszkodzeń nerwów (np. neuropatia) może spowodować paraliż. W niektórych przypadkach paraliżu spowodowanych przez zaburzenia autoimmunologiczne, takie jak zespół Guillain-Barre, stwardnienia rozsianego lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Udar mózgu i przemijające niedokrwienie mózgu są wspólne i potencjalnie zagrażające życiu przyczyn paraliżu. Wystawienie na działanie toksyn i zatruć znane są również powodować paraliż. Należą do nich narażenie na toksyny botulinowej, niektórych toksyn w skorupiakach, lub jadu od węży lub meduzy.

Nagły paraliż jest poważnym objawem sygnalizacji medycznej w nagłych wypadkach, takich jak udar mózgu lub rdzenia kręgowego urazu Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub kogoś, jesteś z, straty doświadczenie koordynacji na jednej lub po obu stronach ciała;. zamieszanie lub utrata przytomności nawet na chwilę, dezorientacja, uczucie drętwienia, niemożność mówienia lub utrata pamięci.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy porażenia?

Paraliż mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy porażenia

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy paraliżu?

Paraliż jest utrata ruchliwości mięśniowej w organizmie. Nasz sensie ruchu jest sterowany przez komunikację między nerwów czuciowych, znane jako obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, który obejmuje mózg i rdzeń kręgowy. Zakłócenia przekazywania impulsów nerwowych wzdłuż drogi z mózgu do mięśni może spowodować uszkodzenie kontroli ruchu mięśni i powodują osłabienie, utratę koordynacji mięśni. Osłabienie mięśni może rozwijać się paraliżu.... Więcej o objawy porażenia i przyczyn

Więcej artykułów