Cambler

Objawy pachwiny

Jakie są oznaki problemów pachwiny?

Objawy pachwiny obejmują wszelkiego rodzaju bólu lub innych nieprawidłowości w okolicy pachwiny. Krocza jest regionem, gdzie kończy się miednica i nogi zaczynają. Pachwina nazywana jest także obszar pachwinowa. Obejmuje górną wewnętrzną część uda, jak również obszar, w którym nogi przywiązują do tułowia.

Twoja pachwina składa się z wielu struktur, w tym kości, mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i naczyń krwionośnych. Zapewniają strukturę kości, mięśnie zapewniają ruch i ścięgien mięśni do kotwica kości. Więzadła podłączyć kości udowej (kości udowej) do miednicy, kości w stawie biodrowym. Nerwy i sensacja sterowania ruchem. Naczynia krwionośne zapewniają ciągły przepływ krwi do iz okolicy pachwiny i nogi.

Każda ze struktur pachwiny podlegają urazu, infekcji, chorób lub innych chorób, które mogą powodować objawy krocza, takie jak:

  • Krwawienie lub zasinienie

  • Deformacja

  • Trudności lub niemożność poruszania nogę lub pieszo

  • Wysypka pachwin i inne zmiany w skórze pachwinie

  • Sztywność stawów w biodrze

  • Masa, wybrzuszenie lub guzek

  • Ból

  • Parestezje (drętwienie, pieczenie, mrowienie, i inne problemy z sensacji)

  • Obrzęk

Częstą przyczyną dolegliwości pachwiny jest ciągnąć pachwiny. Odciągnąć jest pachwina szczep wewnętrznych mięśni ud. Pachwiny odciągnąć występuje przed przeciążeniem mięśni, takie jak rozciągnięciem, lub bezpośredniego urazu mięśnia. Ciągnie pachwin są częstym szkody w sporcie, takich jak piłka nożna, baseball, hokej, piłka nożna, pływanie, jazda na łyżwach i lekkoatletycznych.

Objawy pachwiny mogą być związane z chorobami, zaburzeniami lub chorobami narządów rozrodczych. U mężczyzn, może to obejmować objawy w mosznie lub jąder wewnątrz mosznie. Kobiety mogą wystąpić objawy związane z pachwiny i narządów płciowych wewnętrznych narządów rozrodczych. Ponadto objawy pachwiny mogą być związane z chorobami kręgosłupa dolnej, nerki, pęcherza lub okrężnicy.

W zależności od przyczyny, objawy pachwiny może być ostry (rozpoczynający się nagle i znikają szybko) lub przewlekłe (rozwija się powoli w czasie). Przewlekłe objawy pachwiny, które występują dodatkowe objawy mogą być objawem poważniejszej choroby, takie jak choroby przenoszone drogą płciową (STD), przepukliny pachwinowej lub raka jąder.

Objawy pachwiny może być spowodowane przez poważne lub zagrażające życiu choroby. Szukajcie szybką opiekę medyczną dla objawów pachwiny, które są trwałe, okresowe, lub powoduje ci troskę. Nagłe objawy pachwiny u mężczyzn z obrzękiem moszny, nudności, wymioty i ból brzucha mogą być objawy skrętem, który jest stanem zagrożenia życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli wystąpią takie objawy.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy pachwiny?

Objawy pachwiny mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, objawy pachwiny z powodu zakażenia mogą być związane z gorączką i zaczerwienienie i ciepło na całym obszarze,.... Więcej o objawach pachwiny

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy pachwiny?

Objawy pachwiny może być spowodowane przez wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób. Obejmuje to choroby zakaźne, urazy, nowotwory złośliwe (rak) i innych nienormalnych procesów. Objawy pachwiny może być również ze względu na problem w innym obszarze, takich jak pleców.... Czytaj więcej na temat objawów i przyczyn pachwiny