Cambler

Objawy obrzęk

Jakie są pęczniejące problemy?

Obrzęk jest zwykle śladu nadmiaru nagromadzonych płynów lub zapalenie w organizmie. Obrzęk może spojrzeć nadęty lub rozdęte, a skóra może pojawić się błyszczące i wyciągnął. Pęcznienie może być powszechnie lub miejscowe do określonego obszaru organizmu, takich jak węzły chłonne, dłoni, kostek, języka lub twarzy.

Obrzęk lub obrzęk, może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, w tym narządów wewnętrznych, ale to jest najbardziej widoczne na twarzy, szyi, dłoni, nóg, kostek i stóp. Obrzęk jest klasyfikowana według części ciała, na który wpływa, takie jak obrzęk płuc (płuca), obrzękiem twarzy i obrzęku (węzłów chłonnych).

Pęcznienie może być spowodowane przez wiele różnych chorób i zaburzeń leżących u, choroby, w tym stany zapalne, infekcje, urazu, choroby układu krążenia, zawał serca () zaburzeń, alergii, nowotworu (raka) i innych nienormalnych procesów.

W zależności od przyczyny, objawy pęcznienia może być tymczasowe i rozwiązania własnej, takiego jak obrzęk kostki po stojącej lub siedzącej przez dłuższy czas. Przewlekłe obrzęk lub obrzęk, który tworzy się w czasie, może wskazywać na potencjalnie poważne zaburzenia, takie jak zastoinowa niewydolność serca, lub choroby sercowo-naczyniowej. Pęcznienie może być spowodowane poważnymi zakażeniami, oraz chorób przenoszonych drogą płciową, oraz chorób ortopedycznych, takie jak złamane kości.

Ponieważ obrzęk może być objawem choroby zagrażające życiu, takie jak reakcja anafilaktyczna lub niewydolności serca, należy natychmiast szukać pomocy medycznej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpią objawy obrzęk z bólem w klatce piersiowej, zawroty głowy, dezorientacja, trudności w oddychaniu, lub jakiekolwiek trudności w oddychaniu. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli nie masz tych objawów, ale opuchlizna jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy obrzęk?

Obrzęk mogą towarzyszyć inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, nogi i obrzęk kostki z powodu zastoinowej niewydolności serca może wystąpić duszność. Obrzęk węzłów chłonnych z powodu zakażenia może towarzyszyć gorączka, zaczerwienienie i ciepło wokół obszaru dotkniętego.... Więcej o objawy obrzęk

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk objawy?

Objawy pęcznienia może być spowodowane przez wiele różnych infekcji, stanów zapalnych, urazy, nowotwory, zaburzenia sercowo-naczyniowe. Narządy i węzły chłonne reguluje równowagę płynów, które krążą w organizmie. Inne choroby, które wpływają na funkcjonowanie narządów mogą przechylać się równowagę tak, że płyn jest utrzymywany, a zaczyna przecieka do otaczających tkanek.... Więcej o pęczniejących objawów i przyczyn