Cambler

Objawy nerwowe

Jakie są objawy zaburzenia nerwowe?

Układ nerwowy składa się z dwóch części. Ośrodkowego układu nerwowego obejmuje mózg i rdzeń kręgowy. Obwodowego układu nerwowego transmituje informacje sensoryczne pomiędzy mięśnie, nerwy tkanki i w pozostałej części korpusu w mózgu.

Objawy nerwowe często powstają w obwodowym układzie nerwowym i może objawiać się spalanie, drętwienie, odczucia kołki i igieł, osłabienie lub paraliż mięśni i czułości. Objawy te mogą być powodowane przez lokalne uszkodzenia, gdy ból może być bezpośrednio związany z urazem lub układowej choroby, która wpływa na całe ciało. O których mowa ból jest bardziej złożona choroba, kiedy czujesz uczucie bólu w innej części ciała, z którego szkoda lub choroba rzeczywiście miejsce. O których mowa ból jest najbardziej trudne do zdiagnozowania i leczenia.

Objawy nerwowe mogą wynikać z jednego lub wielu nerwów. Niektóre zespoły występują, gdy nerw sprężone i pozbawione odpowiedniego przepływu krwi, na przykład, zespół cieśni nadgarstka mogą rozwinąć się z powtarzalnych ruchów nadgarstka i dłoni. Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną neuropatii obwodowych (zaburzenia nerwowe), w wyniku uszkodzenia nerwów z wysokim poziomem cukru we krwi. Objawy nerwowych mogą również wynikać z choroby autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty lub zespołu Guillain-Barrego) lub wirusów, takich jak ludzki wirus niedoboru immunologicznego ( HIV ), wirus Epsteina-Barr lub varicella-zoster.

Choroby nerwowe z powodu nieprawidłowego działania autonomicznego układu nerwowego (część obwodowego układu nerwowego) może przerwać czynności mimowolne, takie jak oddychanie, połykanie, kontroli pęcherza lub potu. Może im towarzyszyć objawy niskiego ciśnienia krwi, takich jak zawroty głowy lub zawroty głowy lub utrata przytomności. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, którykolwiek z tych objawów, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla życia. zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli objawy nerwowe spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy nerwowe?

Objawy nerwowe mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy nerwowe są zróżnicowane, ponieważ układ nerwowy reguluje lub uczestniczy w szeregu funkcji, jak również układów organizmu, w tym kontroli temperatury ciała, ciśnienia krwi, mięśni, trawienie i apetyt, ruchu i wzroku.... Czytaj więcej na temat objawów nerwowych

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy nerwowe?

Przyczyną objawów nerwowych, są różne, jak samego układu nerwowego. Wspólne pochodzenie objawów nerwu obwodowego układu nerwowego, która transmituje sygnały sensoryczne z resztą korpusu centralnego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy).... Więcej o objawów nerwowych i przyczyn

Więcej artykułów