Cambler

Objawy napletka

Jakie są oznaki napletka problemów?

Napletek jest osłona skóry pokrywającej penisa. Penis zewnętrzna struktura męskiego układu rozrodczego, który składa się z wielu części. Należą do nich pierwiastek, który łączy penisa do ściany brzucha, ciało (wałek), żołędzi prącia (głowy) oraz cewki moczowej (rury, która przenosi nasienie i mocz z organizmu).

Dodatkowo penis zawiera mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne prącia i więzadła zawieszającego, który obsługuje penisa kiedy jest wyprostowany. W penisie są trzy komory wykonane z tkanki gąbczastej, które wypełniają się krwią i rozszerzenia podczas pobudzenia seksualnego, co powoduje erekcję. Napletka za luźne fałdy skóry chowa się automatycznie, gdy penis jest wyprostowany. Napletek może być również schowane ręcznie za oddawanie moczu lub badanie penisa.

Wielu rodziców chłopców niemowląt mają napletka chirurgicznie usunięte zaraz po urodzeniu w procedurze zwanej obrzezanie. Jednak ceny obrzezanie w Europie spadają, wzrasta częstość występowania nietkniętych napletka. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), częstość obrzezania spadł z 56% w 2006 r. do 32,5% w 2009 r. (Źródło: CDC ). Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że szacuje się 30% mężczyzn na całym świecie są obrzezani (źródło: WHO ).

 • Objawy napletka to:

 • Krwawienia z górnej lub dolnej napletka

 • Pęcherze, owrzodzenia lub owrzodzenie

 • Uczucie pieczenia z napletka

 • Niezdolność do ciągnięcia lub cofa napletka, aby odsłonić głowę prącia

 • Niezdolność do zwracać wycofane napletka na pokrycie głowę prącia

 • Ból

 • Zaczerwienienie lub inne odbarwienie

 • Smegma (gęsta wydzielina, która gromadzi się pod napletkiem)

 • Obrzęk

 • Perforacja lub inne łza

 • Brodawki

 • Białe kropki lub plamy

W zależności od przyczyny, objawy napletka może nastąpić nagle i trwają krótko, lub rozwijać się stopniowo i utrzymują. Napletka objawy mogą od łagodnego i przechodząc do bardzo bolesne. Mogą być spowodowane różnymi chorobami, zaburzeniami i chorobami, takimi jak alergia, urazu, infekcji i nowotworów, w tym niektórych chorób przenoszonych drogą płciową (STD). Nieleczona poważne napletek objawów może doprowadzić do uszkodzenia głowicy napletka i prącia, co może z kolei zapobiec człowieka od konieczności erekcji i wpływ na zdrowie seksualne mężczyzny i płodność. Objawy napletka może zakłócić moczu, która może spowodować uszkodzenie związane narządów, takich jak pęcherz i nerki.

Napletka objawy mogą być oznaką poważnych, a nawet zagrażających życiu chorób, takich chorób przenoszonych drogą płciową i raka prącia. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz napletek objawów, które są niewyjaśnione, utrzymuje się, lub spowodować niepokój.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają rozszerzenie lub obrzęk głowy penisa z mocno, zwężenie napletka pasma tkanki poniżej głowy. To może być choroba zwana paraphimosis, co może prowadzić do gangreny i utraty końcówki penisa, jeśli nie jest szybko leczone. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli obecność krwi w moczu lub niemożność oddania moczu, co może sygnalizować moczowy blokada.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z napletka objawy?

Napletka objawy mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy napletka może pochodzić z samego napletka lub może wystąpić z powodu choroby w ogólnej okolicy narządów płciowych.... Więcej o objawy napletka

PRZYCZYNY

Co powoduje napletka objawy?

Objawy napletka może być spowodowane przez wiele chorób i schorzeń, takich jak reakcje alergiczne, podrażnienia lub infekcji, takich jak choroby przenoszone drogą płciową (STD). Objawy napletka może być również spowodowane przez uszkodzenia lub urazu z powodu operacji, wypadku lub aktywność seksualną.... Czytaj więcej o objawach i przyczynach napletka

Więcej artykułów