Cambler

Objawy głowy

Jakie są oznaki problemów z głowy?

Objawy głowicy może nastąpić w wyniku urazowego uszkodzenia w mózgu albo na skutek zakażenia, raka, nieprawidłowości naczyń lub innych chorób. Z urazem, objawy mogą mieścić się w zakresie od łagodnych do znacznych, w zależności od wpływu. Uraz głowy może spowodować złamanie kości czaszki lub pęknięcie naczyń w mózgu, które mogą spowodować krwiaki (zbieranie krwi do tkanek) i urazów (stłuczenia tkanki mózgowej). Urazy głowy są klasyfikowane jako otwarte (gdy źródło urazu, takiego jak pocisk lub odłamki szkła, przenikają do mózgu) lub zamkniętych (gdy przedmiot nie przenika do czaszki).

Objawy łagodniejszych urazach mózgu należą: ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie, letarg, utrata pamięci, dezorientacja, dzwonienie w uszach, nadwrażliwość na światło i nudności z lub bez wymiotów. Oprócz tych objawów, bardziej poważne uszkodzenie mózgu może także powodować rozszerzenie źrenic, osłabienie lub drętwienie, zmiany w zachowaniu, niespójną mowę, drganie mięśni, skurcze lub drgawki, a skrajne senność lub niemożność obudzić.

Objawy obejmują również bóle głowy, które co roku dotyka miliony ludzi. Istnieją różne typy bólów głowy, w tym naczyń (np. migreny ), zapalne i bólów głowy. Wraz z silnym bólem na jednej lub obu stronach głowy, migrena często towarzyszą nudności, nadwrażliwość na światło, i aury (zaburzenia widzenia). Naczyniowe bóle głowy, obejmują również te, spowodowane gorączki i wysokiego ciśnienia krwi. Napięcie mięśni głowy, twarzy i szyi może powodować bolesne bólów głowy.

Objawy mogą być ważne głowy predykatorami poważne schorzenie, takie jak tętniak. Tętniak jest osłabienie naczyń krwionośnych w mózgu. To może pęknąć lub naciskać na innych struktur w mózgu, powodując krwotok mózgowy, silne bóle głowy, utrata wzroku lub podwójne widzenie, sztywność karku i bóle oczu. Udar mózgu i przemijające niedokrwienie mózgu są również poważne choroby, które mogą powodować objawy głowy. Występują one gdy mózg jest pozbawiony tlenu czasowo albo z zakrzepu krwi, który zaburza przepływ krwi lub krwotok powodujący krwawienie w mózgu. Objawy to silny ból głowy, dezorientacja i utrata pamięci, paraliż lub osłabienie mięśni po jednej stronie ciała, drętwienie i zmiany osobowości.

Objawy głowy mogą być spowodowane przez poważne lub zagrażające życiu choroby, w tym urazu głowy, guz lub poważnej choroby. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, którykolwiek z następujących objawów, szczególnie jeśli występują po urazie głowy: ciężką senność, zaburzenia zachowania; sztywność karku; zmiany widzenia, słuchu lub zmysły, lub utratę przytomności.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy głowy?

Objawy mogą towarzyszyć inne głowy objawy, które różnią się w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na głowę może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy głowy

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy głowy?

Uraz głowy może spowodować pęknięcie czaszki lub pęknięcia naczyń krwionośnych w mózgu, które mogą prowadzić do krwiaka (zbiórki krwi w tkankach) i kontuzje (stłuczenia tkanki mózgowej). Wstrząsy mózgu może wystąpić, gdy mózg jest mocno poruszone podczas kontuzji. Ponieważ urazowe uszkodzenie może utrudnić lub zakłócić dopływ krwi do mózgu, pozbawiając go tlenu, natychmiastowa pomoc lekarska jest wymagane, aby zapobiec lub zminimalizować uszkodzenia mózgu.... Czytaj więcej na temat objawów i przyczyn głowy

Więcej artykułów