Cambler

Objawy behawioralne

Jakie są oznaki problemów behawioralnych?

Zachowanie to działanie lub reakcja na środowisko lub wewnętrznych myśli i emocji. Objawy behawioralne są trwałe i powtarzalne zachowania, które są nietypowe, uciążliwy, nieodpowiednie, lub powodować problemy. Agresja, zachowania przestępcze, bunt, narkotyki, wrogość, nieodpowiednie zachowania seksualne, nieuwaga, tajemnica, a samookaleczenie to przykłady objawów behawioralnych.

U dzieci, objawy behawioralne mogą być oznaki zaburzeń behawioralnych, takich jak zaburzenia zachowania lub zaburzeń opozycyjnych. Objawy behawioralne mogą być również związane z nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi zaburzenia (ADHD), autyzm spektrum zaburzeń lub zespołem Aspergera. Zatrucie ołowiem to kolejna potencjalna przyczyna zaburzeń zachowania u dzieci.

U młodzieży i dorosłych, objawy behawioralne mogą wynikać z zaburzeń osobowości i chorób psychicznych. Urazowe uszkodzenie mózgu i zaburzenia medyczne, które wpływają na mózg, może również powodować objawy behawioralne.

Nadużywanie substancji jest kolejnym potencjalnym powodem objawów behawioralnych lub może być powikłaniem choroby, które powodują objawy behawioralne. Jeśli jest to powikłanie innej choroby, nadużywanie substancji może mieć objawy behawioralne gorzej.

Objawy behawioralne może czasami wynikać z poważnych chorób medycznych, które mogą mieć groźne dla życia powikłania. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na objawy, takie jak poważne obrażenia ciała lub myśli samobójcze i samookaleczenia. Jeśli Twój lub objawy behawioralne Twojego dziecka są trwałe, są przyczyną innych problemów, lub spowodować niepokój, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy w zachowaniu?

Objawy behawioralne mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Choroby, które często wpływają na zachowanie może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy behawioralne

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy behawioralne?

Nienormalne chemia mózgu, uszkodzenia lub wady konstrukcyjne mogą odgrywać rolę w rozwoju objawów behawioralnych. Genetyka może odgrywać rolę, jak niektóre choroby, które mają objawy behawioralne są bardziej powszechne u ludzi, którzy mają w rodzinie choroby psychiczne lub uzależnienia. Czynniki środowiskowe, takie jak niestabilność życia rodzinnego, przemocy wobec dzieci, brak nadzoru i niezgodny dyscypliny, wydaje się również przyczynić się do niektórych chorób związanych z objawów behawioralnych.... Czytaj więcej na temat objawów i przyczyn zachowań

Więcej artykułów