Cambler

Nudności

Co to jest nudności?

Nudności jest bardzo częstym objawem, który jest często opisywane jako uczucie mdłości lub wooziness lub potrzeby wymiotować. Nudności towarzyszy szeroki wybór łagodnych do ciężkich zakażeń, chorób, chorób i urazów, i występuje we wszystkich grupach wiekowych i populacji.

Objawy mdłości może być krótko i szybko znika, tak jak w przypadku trawienia. Ale objawy mogą być trwałe lub powtarzać przez okres dni, tygodni i miesięcy, takich jak nudności wywołanego migreną, raka trzustki, niektóre leki lub urazu ciała.

Nudności występuje innych objawów dotyczących układu pokarmowego, jak i innych układów ciała.

Nudności związane z urazami głowy, krwawe stolce lub wymioty z krwią może być objawem choroby potencjalnie poważne, zagrażające życiu i powinien być natychmiast oceniane w warunkach awaryjnych.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić nudności?

Nudności mogą towarzyszyć inne objawy w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy nudności

PRZYCZYNY

Co powoduje nudności?

Choroby, które są znane powodować nudności należą zakażenia, zatrucia, nowotwory złośliwe (rak), zapalenie, uraz, niedrożność i inne nieprawidłowe procesy w obrębie przewodu pokarmowego, układu nerwowego, układu rozrodczego, układu krążenia, czy endokrynologicznych.... Czytaj więcej o przyczynach nudności

Więcej artykułów