Cambler

Nowe sposoby naprawienia starych stawów

Oczekują oni, że do uruchomienia, rower, podnosić ciężary, grać w tenisa, softball i koszykówki, a na zajęcia aerobiku prosto przez złote lata. Ale wyżu demograficznego uczą, że działania mają swoje konsekwencje.

Konsekwencją tych wszystkich działań jest prosty. Stawy Boomer noszą się szybciej niż te z poprzednich pokoleń, mówi ortopeda, który ukuł termin "boomeritis."

Młodsi pacjenci

"Kiedyś, aby zobaczyć pacjentów, głównie w ich 60. i 70. w najbliższych do stawu," mówi Nicholas A. DiNubile, MD, autor ram: Twój 7-Step Program Zdrowe mięśni, kości i stawów. "Chcemy zobaczyć ich w wieku 55 i teraz pacjenci potrzebujący kolana i biodra są w wieku ich 50s i 40s."

Chociaż niektóre biodra, kolana, ramiona i kolana muszą być zastąpione, ostrzega przed zastępując je zbyt szybko. "Kiedy ludzie są stawy wymienić, muszą mieć świadomość, że muszą dbać o ich nowych stawów," mówi Dr DiNubile.

Dzięki dobrej ochrony pacjentów można oczekiwać wymiana z ostatnich lat około 10 do 20, w zależności od połączenia. Ale tych, którzy pozostają niezwykle aktywne może trzeba wymienić zastąpienie w pięciu do siedmiu lat, mówi. "To może po prostu wracamy tam zamienniki tego samego stawu jest błędne myślenie", ostrzega dr DiNubile. "Zmiany są znacznie większe chirurgii i są trudniejsze."

Inne opcje

"Jeśli masz ponad 50, masz zapalenie stawów ból i masz problemy z działaniami, zobacz ortopedy, "on zaleca. Zmiana aktywności, leków, suplementów, lub innej obróbki może zażegnać stawu na lata. W tym czasie zabiegi poprawi.

Lekarze już pracują w mniejszych nacięć i specjalnych kolan wykonane dla kobiet. Zamiast wymienić niektóre biodra są teraz "powrócił"-głowa kości udowej jest ogolony, zaokrąglone, i umieszczone w metalowym kubku wszczepionego w gnieździe miednicy. Wzdłuż linii, terapie komórkowe mogą rosnąć nowe tkanki wewnątrz stawów.

"Innowacja jest wielka rzecz, ale pamiętaj, że to prawo w każdym przypadku," Dr DiNubile mówi. "Mniejsze nacięcie może nie być odpowiedni dla Ciebie, i kolano nowych kobiet jest wciąż nowa i potrzebuje więcej nauki za nim. Hip nawierzchni jest dobrym rozwiązaniem dla młodszych pacjentów."