Cambler

Wprowadzenie chłoniaka nieziarniczego

Cancer składa się nieprawidłowych komórek, które mnożą ciągły.

Ludzie z chłoniaka nieziarniczego mają teraz większy wybór zabiegów i więcej nadziei na przeżycie, niż kiedykolwiek wcześniej. Lekarze zachować znalezienie nowych metod leczenia chłoniaka nieziarniczego i sposobów, aby pomóc osób z chłoniaka nieziarniczego mieć lepsze życie. Nieustannie się więcej na temat chłoniaka nieziarniczego, prawidłowej diagnozy i leczenia.

Co jest chłoniak Hodgkina

Chłoniaki stanowią rodzaj raka, który rozpoczyna się w układzie limfatycznym. Te dwa główne typy nowotworów układu chłonnego jest choroba Hodgkina i chłoniaka nieziarniczego. Informacja zawarta po około chłoniaka nieziarniczego.

Zwykle korpus tworzy nowe komórki tylko wtedy, gdy są potrzebne. Czasami organizm zaczyna produkować komórki, gdy nie są one potrzebne. Gdy tak się stanie, guz lub masa, może rosnąć. Guz może być łagodne (nienowotworowego) lub złośliwego (nowotworowych). W chłoniaka nieziarniczego, komórki układu limfatycznego wyrastają kontroli, powodując węzły chłonne rosnąć.

Anatomia układu chłonnego

Chłonnego stanowi część układu odpornościowego. Pomaga w zwalczaniu zakażeń. Ma to szereg cienkich rur zwanych limfatycznych, które zbierają ciecz, zwanej limfatycznych różnych częściach ciała. Cienkie rurki, a następnie przenosić limfy z powrotem do krwiobiegu.

Chłonnych jest bezbarwny, wodnisty płyn, który jest bogaty w białych krwinek, szczególnie limfocytów. Limfocyty normalnie odgrywają istotną rolę w układzie immunologicznym, chroniąc organizm przed zakażeniem i na wzrost guzów. Te limfocyty utworzone węzły chłonne w różnych miejscach w ciele. Węzły chłonne są wielkości ziarnka grochu i mają dużą liczbę limfocytów. Grupa węzłów chłonnych znajdują się w całym organizmie i mogą być odczuwalne w pachy, pachwiny i szyi. Niektóre narządy wewnętrzne organizmu również się części układu limfatycznego. Narządy te są szpiku kostnego, śledziony, grasicy i migdałków. Inne organy, takie jak pokarmowego te tkanki limfatycznej.

Istnieją dwa główne rodzaje limfocytów: limfocyty B (komórki B) i limfocyty T (komórki T).

Limfocyty B i komórki T mają różne funkcje w systemie immunologicznym. Komórki B zwalczania bakterii poprzez przeciwciała. Przeciwciała te przywiązują do bakterii i przyciągają komórki, które zjada bakterie. Przeciwciała przyciągają także białka z krwi zabić bakterie pomóc.

Wyspecjalizowane białe krwinki

Limfocyty T chronią organizm z grzybów, wirusów i niektórych bakterii. Komórki T mogą rozpoznawać białka wirusowego w komórce zakażonej wirusem, a następnie zniszczenia zainfekowanej komórki. T-komórki uwalniają również specjalne białek zwanych cytokinami, które wprowadzają inne typy białych krwinek w obszarze zakażenia. Komórki T mogą zabijać komórki nowotworowe. Niestety, komórki T zabijają komórki przeszczepionych narządów, gdyż uznają nowy narząd jako obce ciało. Ludzie, którzy mieli przeszczep narządu musi zażywać leki, aby zachować komórki T od zabijania, lub "odrzucenia", nowy narząd.

Zwykłe B i komórek T można rozpoznać pewnych testach laboratoryjnych. Każdy rodzaj komórek ma cechy, które inne nie. B i komórki T wiele etapów wzrostu, które mogą być widoczne. Chłoniaka może rozpocząć się zarówno komórek B lub T-. Dowiedzieć się, jaki rodzaj chłoniaka osoba jest ważnym krokiem w wyborze najlepszego leczenia. Istnieje wiele różnych typów chłoniaków, jak również wiele różnych zabiegów.