Cambler

Nocne poty

Jakie są nocne poty?

Nocne poty są epizody obfite pocenie, które występują w nocy, nawet wtedy, gdy nie jest to, że sypialnia gorący.

Nocne poty mogą towarzyszyć gorąca charakterystyczne dla menopauzy, lub mogą one być oznaką poważnych chorób. Nocne poty i gorączki może być spowodowane przez wiele chorób, takich wspólnych zakażeń, takich jak grypa, poważnych chorób, takich jak zespół ludzki wirus niedoboru immunologicznego / nabytego niedoboru odporności (HIV / AIDS) oraz nowotworów takich jak chłoniak nie-Hodgkina i chłoniaka nieziarniczego. Nocne poty mogą być objawem nadczynności tarczycy (nadczynność tarczycy), zapalenie wsierdzia (zakażenie wyściółki serca), i zapalenie wątroby (zapalenie wątroby).

W niektórych przypadkach, nocne poty, może po prostu być spowodowane zbyt wielu koc lub reakcję do pewnych leków. W zależności od przyczyny, nocne pocenie może wystąpić jeden raz, kilka razy, lub nocne, i mogą towarzyszyć inne objawy, w tym gorączka, przyspieszony oddech, i zaburzenia snu.

W niektórych przypadkach, nocne poty mogą wystąpić inne objawy, które mogą wskazywać na poważną chorobę Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli którykolwiek z następujących objawów:. Uporczywe dreszcze, odkrztuszanie krwi (krwioplucie), trudności w oddychaniu lub przyspieszony oddech, gorączka, niewyjaśnione utrata masy ciała lub zmęczenie i utrata apetytu utrzymującego przez kilka dni.

Jeśli nocne poty są trwałe lub spowodować niepokój, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z nocne poty?

Nocne poty mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na sen może obejmować szereg układów organizmu.... Czytaj więcej o nocne poty objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje, nocne poty?

Nocne poty może wynikać z wielu różnych powodów. O zbyt wiele koce na łóżku i menopauzy są najczęstsze przyczyny. W innych przypadkach, nocne poty, mogą być związane z chorobami medycznymi. Na przykład, grypa, HIV / AIDS zapalenie wątroby (zapalenie wątroby) i zapalenie wsierdzia (zakażenie wyściółki serca) są związane z nocne poty. Dodatkowo, poważne choroby, takie jak rak, gruźlica, może prowadzić do pocenia w nocy.... Czytaj więcej o nocne poty przyczyny

Więcej artykułów