Cambler

Zastoinowa niewydolność serca

Co to jest niewydolność serca?

Zastoinowa niewydolność serca, zwany także CHF lub niewydolność serca jest poważne, złożoną chorobą, w której mięsień została uszkodzona lub ma pracować również trudne z powodu choroby serca i innych chorób, takich jak otyłość. Chociaż nadal bić serce, uszkodzony mięsień sercowy jest zbyt słaby, aby skutecznie pompować wystarczająco bogatej w tlen krwi od ciała, powodując potencjalnie zagrażającego życiu zatoru w płucach i innych tkankach organizmu.

Zastoinowa niewydolność serca jest częstym powikłaniem zawału serca i innych rodzajów chorób serca, że ​​uszkodzenie mięśnia sercowego. Choroby te obejmują nadciśnienie, choroby zastawek serca, zaburzenia rytmu serca i kardiomiopatii. Zastoinowa niewydolność serca może być również spowodowane przez anemii.

Ogólnie, zastoinową niewydolność krążenia dotyka zarówno lewą i prawą stronę serca, lecz może wpływać na jeden bok więcej niż inne, zależnie od miejsca i ciężkości uszkodzeń.

W zastoinowej niewydolności serca lewostronnym, z lewej strony serca jest uszkodzona i nie może skutecznie pompować krew z serca do ciała. Powoduje podłożu krwi się do płuc i wzrostem ciśnienia w płucach. Wzrost ciśnienia powoduje gromadzenie się płynu w płucach, które mogą prowadzić do zagrażających życiu chorobie o nazwie ostre obrzęki płuc.

Z prawej strony jednostronne zastoinowej niewydolności serca prawej stronie serca jest uszkodzona i nie może skutecznie pompować krew płynąca z korpusu z powrotem do serca. Powoduje to kopii krwi oraz wzrost ciśnienia w żyłach odprowadzające krew z organizmu do serca. To z kolei prowadzi do pęcznienia (obrzęku), z dolnych i czasem innych obszarach organizmu.

Ostra zastoinowa niewydolność serca, w której płyn gromadzi się szybko w płucach, powodując obrzęk płuc jest chorobą zagrażających natychmiast życiu, że może szybko doprowadzić do niewydolności oddechowej, zatrzymanie akcji serca i śmierci. Natychmiastowe leczenie awaryjne najlepiej minimalizuje ryzyko wystąpienia tych i innych poważnych powikłań związanych z niewydolnością serca. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają objawy ostrej niewydolności serca, takie jak duszność, trudności w oddychaniu, zatłoczonych kaszel i ból w klatce piersiowej. Jeśli nie masz powyższych objawów, ale obrzęk kończyn, brzucha i twarzy, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie są objawy niewydolności serca?

Objawy zastoinowej niewydolności serca, wynika z braku tlenu w tkance ciała uszkodzona serca, które nie mogą skutecznie pompować krew. Objawy mogą różnić się między osobnikami i może się różnić w zależności od ciężkości choroby, jak i po stronie serca dotkniętego (po lewej stronie, po prawej stronie, albo po obu stronach).... Więcej o objawy zastoinowej niewydolności serca

PRZYCZYNY

Co powoduje, zastoinowej niewydolności serca?

Zastoinowa niewydolność serca jest częstym powikłaniem chorób serca i chorób, które uszkadzają mięsień serca i sprawiają, że działa zbyt mocno. To sprawia, że ​​serce słaba i nie można skutecznie pompy krwi przez ciało. Chorób, zaburzeń i chorób, które mogą powodować zastoinowej niewydolności serca to:... Czytaj więcej o przyczynach zastoinową niewydolnością serca

ZABIEGI

Jak jest zastoinowa niewydolność serca leczyć?

Zastoinowa niewydolność serca jest złożoną chorobą, która wymaga plan leczenia, który wykorzystuje wielostronne podejście, że zindywidualizowany do rodzaju i nasilenia niewydolności serca, swoje czynniki ryzyka, styl życia, historię choroby, wiek i inne czynniki. Zastoinowa niewydolność serca jest poważne, zagrażające życiu choroby, ale nie zawsze jest śmiertelne. Rokowanie zależy od stopnia nasilenia niewydolności serca, przyczyną bazowych, wieku i ogólnego stanu zdrowia, oraz obecność chorób współistniejących, takich jak cukrzyca.... Czytaj więcej o terapii z niewydolnością serca zastoinową

Więcej artykułów