Cambler

Nietolerancja pszenicy

Co to jest nietolerancja pszenicy?

Nietolerancja pszenicy jest cechą choroby trzewnej, choroby, która uszkadza błony śluzowej jelita cienkiego i zaburza zdolność organizmu do wchłaniania substancji odżywczych. Celiakia jest również znany jako celiakii lub nietolerancji glutenu. Uszkodzenie jelita, która występuje w tej chorobie jest wynikiem reakcji immunologicznej wobec glutenu, białka, które występuje w pszenicy, jęczmienia i żyta. Po jelito zostały uszkodzone, nie mogą skutecznie pochłaniać substancji odżywczych i niedożywienie wynik.

Celiakia często powoduje skurcze brzucha, ból i nudności. Może wystąpić wiele innych objawów i różną intensywność objawów u osobników. Niektórzy ludzie mogą nawet nie mieć objawów, aż później powikłania niedożywienia rozwijać. Ponad dwa miliony osób w Europie cierpi na celiakię.

Ludzie, którzy mają celiakię często mają inne choroby autoimmunologiczne, takie jak typ 1 cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby tarczycy. Liczba osób z celiakią wysypka skórna, znany jako opryszczkowe zapalenie skóry.

Leczenie celiakii polega następstwie diety bezglutenowej. Dieta wyeliminuje objawów i zapobieżenia dalszemu uszkodzeniu jelita cienkiego. Stopniowo, z diety bezglutenowej, uszkodzenie jelita cienkiego uleczy w większości przypadków. Diety bezglutenowej należy przestrzegać dla życia, jak również niewielką ilość glutenu z diety może aktywować reakcję immunologiczną, powodując dalsze szkody.

Rzadko nietolerancja pszenicy spowodować poważne objawy. Jednakże, jeśli ciężka biegunka jest nieleczona, ciężkie odwodnienie i zaburzenia równowagi elektrolitowej mogą spowodować porażenie prądem lub śpiączki i może być zagrożeniem życia. Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią biegunkę i wymioty. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, ma objawy ciężkiego odwodnienia, takie jak dezorientacja, senność, utrata przytomności, zimnej skóry, lub zmniejszonej produkcji moczu.

OBJAWY

Jakie są objawy nietolerancji pszenicy?

Nietolerancja pszenicy powoduje uszkodzenie jelita, które mogą powodować wiele objawów. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Czytaj więcej na temat objawów nietolerancji pszenicy

PRZYCZYNY

Co powoduje nietolerancji pszenicy?

Nietolerancja pszenicy jest często związane z historią rodziny zaburzenia. Dokładna przyczyna nie jest znana, ale gdy osoba z celiakią zużywa produktów zawierających gluten, odpowiedź immunologiczna organizmu na gluten szkody wyściółki jelita cienkiego. To uszkodzenie jelit prowadzi do niedożywienia i związanych z nią powikłań.... Czytaj więcej na temat przyczyn nietolerancji pszenicy

ZABIEGI

Jak jest nietolerancja pszenicy leczyć?

Leczenie nietolerancji pszenicy zaczyna się poszukiwanie opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz nietolerancji pszenicy, Twój lekarz będzie zadawać pytania związane z Twoim spożycia (co jesz) i symptomów. Możesz zostać poproszony, aby przejść testy diagnostyczne.... Czytaj więcej o nietolerancji pszenicy zabiegów

Więcej artykułów