Cambler

Nietolerancja pokarmowa po operacji gastric band

Regulowana opaska żołądka (AGB) jest typem operacji odchudzającej mają pomóc poważnie otyli ludzie tracą co najmniej połowę ich dodatkowy ciężar. Podczas tej operacji, taśma jest umieszczona wokół górnej części żołądka, aby uczynić go mniej. To sprawia, że ​​czujesz się pełna szybciej, i to pomaga nie jeść zbyt dużo jedzenia.

Po tym zabiegu, nie jeść tyle, jak kiedyś. To pomaga stracić na wadze. Również obniżyć ryzyko dla chorób związanych z otyłością. Jednak operacja może prowadzić do wielu skutków ubocznych, takich jak nietolerancja pokarmowa.

Nietolerancja pokarmowa oznacza, że ​​organizm nie może strawić pewnych pokarmów tak jak powinno. Produkty te obejmują mięso, owoce i warzywa. W związku z tym, może mieć nieprzyjemne objawy, takie jak nudności i wymioty. Możesz być także brakuje niektórych składników odżywczych.

Problem, który pobiera brakowało

Lekarze nie zawsze mogą zauważyć nietolerancji pokarmowej po operacji odchudzającej. W przeszłości lekarze myśleli, że ludzie, którzy mieli operację AGB nie miałby problemów żywieniowych. To dlatego, że AGB zmniejszają ilości spożywanych pokarmów, ale nie ilość składników odżywczych można dostać. Inne zabiegi odchudzające, takie jak bypass żołądka mają przeszkadzać, jak organizm otrzymuje składniki odżywcze. Ale może się zdarzyć problemy żywieniowe po AGB jeśli nie dietę, która jest pożywne. Może się również zdarzyć, jeśli nie podejmują codzienne witaminy i suplementy mineralne lekarz daje. Jeśli nie można strawić mięso, na przykład, mogą wystąpić niedokrwistość. To dlatego, że mięso zawiera dużo żelaza, które zapobiega anemii.

Czasami nietolerancja pokarmowa spowodowane przez chorobę zwanego omamy węchowe. Ta choroba sprawia, że ​​zapach żywności wydają nieprzyjemne. Omamy węchowe mogą powodować nudności i wymioty. Z tego powodu, że nie chce jeść, a więc nie dostać potrzebne składniki odżywcze. Omamy węchowe są bardziej powszechne w ludzi, którzy mieli gastric bypass operacji, ale może się zdarzyć, gdy opaska żołądka.

Nieleczony, problemy żywieniowe mogą uszkodzić układ nerwowy.

Objawy nietolerancji pokarmowej

Są to objawy nietolerancji pokarmowej:

  • Nadmierne gazu i skurcze brzucha

  • Nudności

  • Wymioty

  • Choroba refluksowa przełyku, lub GERD

  • Wzdęcia

  • Biegunka

  • Luźne stolce o zapachu szczególnie faul

  • Wzdęcia lub zbyt pełne uczucie w brzuchu

Diagnostyka i leczenie

Lekarz zleci regularne badania krwi, aby sprawdzić, w razie jakichkolwiek problemów żywieniowych. Co roku po tym on lub ona będzie robić to w ciągu sześciu miesięcy po zabiegu, a następnie. Jest to ważne, ponieważ problemy żywieniowe mogą rozwijać się w czasie, nawet po latach AGB. Ale porozmawiać z lekarzem od razu, jeśli zauważysz objawy nietolerancji pokarmowej lub nietypowych objawów. Są to m.in. zmęczenie, niezdolność do wykonywania, bóle brzucha i wzdęcia, obrzęk lub inne objawy chorób dietozależnych lub niedożywienia. Razem, ty i twój lekarz opracowują plan diety bogatej w składniki odżywcze.

Pamiętaj, aby wziąć codziennych witamin i suplementów mineralnych, że lekarz daje. Jeśli nie można jeść żywności o wysokiej zawartości białka, takie jak mięso, lekarz może dodać płynny dodatek białka na chwilę. Inne pomysły to cięcia żywności, zwłaszcza mięsa, na drobne ukąszenia, gotowania, aż będzie miękkie, żucia dobrze, a jedzenie wolniej.

Jest to niezwykle ważne w celu wyeliminowania wszelkich oznak niedożywienia, jak najszybciej, ponieważ może stać się trudne do wyleczenia, a nawet zagrażać życiu, w zaawansowanych stadiach. Wiedzieć, że w przypadku ciężkiej nietolerancji pokarmowej, może trzeba mieć usunięte Twój zespół żołądka.