Cambler

Niektóre niemowlęta i dzieci potrzebują soczewek kontaktowych

Niemowlęta i dzieci z poważnymi problemami wzroku może być od czasu do czasu pomagał dobrze widzieć z soczewkami kontaktowymi, mówi specjalista pediatrii soczewki kontaktowe.

Chociaż powszechnie krótkowidzem przepisany nastolatków i dorosłych, soczewki kontaktowe mogą być również środkiem do lepszego wzroku u niemowląt i dzieci z przekreślonego oka lub leniwych oczu (zeza), zaburzenia widzenia, z oka (niedowidzenie), wrodzonych zaćmy i innej wizji choroby, mówi Bruce Moore, OD, który uczy się w New England College Optometrii.

Przepisując soczewki kontaktowe dla tych dzieci nie jest nauką ścisłą. Często mają wiele problemów ze wzrokiem, które wymagają twórczego podejścia do rozwiązania. Aby pomóc rodzicom uświadomić sobie, co jest możliwe, Dr Moore opisane jak on, z udziałem rodziców, pomógł pięciu młodych pacjentów. Jego raport znalazł się w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Optometric.

Niektóre soczewki kontaktowe potrzeba

Najmłodszy pacjent doktora Moore'a, 5-tygodniowe niemowlę, miał wrodzoną zaćmę i leniwe oko, typowe połączenie. Z katarakty, soczewki wewnątrz oka, który jest wykorzystywany do ogniskowania, jest zachmurzone. W rezultacie, w tym rozwoju widzenia oka jest zablokowane. Ten brak rozwoju nazywa leniwe oko.

Po chirurgicznym usunięciu zaćmy dziś zwykle jest zastąpiony implantu soczewki. Nie działa to jednak dla dzieci młodszych niż 2, ponieważ ich oczy są szybko rośnie. Soczewki kontaktowe są preferowanym wyborem, gdy implant soczewki nie mogą być stosowane, ponieważ zapewniają lepsze i bardziej naturalne niż wizję katarakta, "okulary", które są grube, ciężkie i powodować zakłócenia w wizji. W przypadku starszych dzieci, styki są często stosowane w połączeniu z implantu soczewki, ponieważ poprawia tylko wszczep widzenie dali.

Dla tego dziecka, Dr Moore przepisywany codziennie nosi miękkie soczewki kontaktowe. On także zainicjował program łatanie traktować leniwe oko. Wiąże się to łatanie dobre oko do okresów zmuszenia leniwe oko do funkcjonowania. Kiedy dziecko było na tyle stary, aby pociągnąć plaster off, Dr Moore przepisywany nieprzezroczystego szkła kontaktowe jako substytut plastra.

Niektóre trzeba specjalnie zaprojektowane soczewki

Czasami potrzebne są specjalnie zaprojektowane soczewki kontaktowe do potrzeb Wzrok dziecka. Takie soczewki są ważnym elementem leczenia Dr Moore przewidziany dla 5-latka z ciężką krótkowzroczność i astygmatyzm. Jej wzrok także był znacznie różni się w każdym oku, w wyniku, ona rozwinęła leniwy choroba oczu. Choroba przekreślony oko również zaczynają. Specjalnie zaprojektowane soczewki kontaktowe, wraz z programem oka-łatanie traktować leniwe oko, pomogło dziecko osiągnąć dobre widzenie.

Dr Moore stosowany również specjalnie zaprojektowane soczewki dla 9-latka, który opracował zaćmy oka zniekształcenia i doznał w wyniku wypadku samochodowego. To był zmodyfikowaną wersją zabarwionej miękkich soczewek kontaktowych stosowane przez dorosłych w celu zmiany koloru oka. Wraz z nim pojawia się jej oko normalny i jej wizja jest dobra. Ustalona wielkość źrenicy (w środku) z obiektywem rozwiązać również problem dziecko doświadcza zbyt dużo światła wprowadzania jej uszkodzonego oka.

Niektórzy potrzebują nosić soczewki przedłużony

Rozszerzone-nosić miękkie soczewki kontaktowe były wybór doktora Moore'a dla 6-miesięcznego dziecka z zespołem Downa, który miał zaćmę usunięte z obu oczu. Chociaż operacja serca opóźnione jej operację zaćmy, soczewki kontaktowe zapobiec poważnej utraty wzroku.

Dr Moore przepisywane soczewki kontaktowe dwuogniskowe dla 10-letniego dziecka, które miało, od 2 lat, na sobie okulary dwuogniskowe na ciężką dalekowzroczności, astygmatyzmu i ciężkiej chorobie przekreślony oczu związanych z nimi. Chciała, soczewki kontaktowe, ale ze względu na wygląd obiektywu bifokalną konieczna w celu utrzymania dobrego wzroku i prosto w oczy.

Ze swojej strony, rodzice muszą oczyścić soczewki, włożyć i wyjąć je, i obserwować i zgłosić się do okulisty jakieś problemy, które mogą wystąpić. W niektórych przypadkach, do pielęgnacji soczewek kontaktowych i inne zabiegi przepisane wymaga znacznego zaangażowania czasu w ciągu wielu lat, Dr Moore powiedział. Ale ostateczna nagroda rodziców jest to, że ich dziecko nie będzie utrudnione w szkole lub w życiu przez ciężkimi zaburzeniami widzenia, że ​​w niektórych przypadkach, byłby uznany za ślepoty prawnej.