Cambler

Niedoczynność tarczycy i depresja

Są szanse, znasz różnicę między sporadycznym smutku i depresji. Ale tutaj jest fakt, że nie może wiedzieć: niedoczynność tarczycy, często zaburzenia tarczycy, może powodować objawy nie do odróżnienia od depresji.

Objawy depresji u osób dorosłych obejmują uporczywy smutek, zmniejszenie przyjemności i motywacji, niską samoocenę, słabą koncentrację i pamięć, zaburzenia snu i apetytu, zmęczenie i myśli samobójcze.

"Wszelkie dorośli doświadczają depresji po raz pierwszy powinna była sprawdzana ich tarczycy", mówi Philip T. Ninan, MD, psychiatra w Atlancie, w stanie Georgia

Tarczyca kształcie motyla otacza z przodu tchawicy u podstawy szyi. Produkuje hormony, które regulują przemianę materii i funkcjonowanie narządów. Ale jeśli pojawią się problemy, jest niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy) lub nadczynność (nadczynność tarczycy).

W niedoczynności tarczycy, tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Kobiety powyżej 35 roku życia, po porodzie kobiety, osoby z zespołem Downa i starszych są na większe ryzyko rozwoju niedoczynności tarczycy. Dwie najczęstsze przyczyny niedoczynności tarczycy jest choroba Hashimoto, choroba, w której układ odpornościowy atakuje tarczycę, a leczenie nadczynnością tarczycy. Niektóre leki mogą wpływać na czynność tarczycy, co powoduje niedoczynność tarczycy.

Wczesne symptomy niedoczynności tarczycy mogą być trudne do zidentyfikowania, ponieważ mogą mieć inne powody niż tarczycy. Są to zawsze uczucie zmęczenia, brak tolerancji na niskie temperatury, bóle głowy, przyrost masy ciała, zaparcia i suchość skóry. Kobiety w wieku rozrodczym mogą mieć problemy z płodnością. W przypadku niedoczynności nie jest wykrywane i przetwarzane w początkowych etapach inne objawy. Należą do nich zapomnienie i trudności z koncentracją (szczególnie ważne dla osób starszych), depresja, suchość, grubej skóry i włosów; chrypka; skurcze mięśni oraz osłabienie. Zapalenie tarczycy typu Hashimoto oraz inne choroby, które wpływają na tarczycy mogą powodować powiększenie tarczycy się, choroba o nazwie wole.

"Jeśli podejrzewasz, że masz objawy niedoczynności tarczycy, do lekarza", mówi Stanley Feld, MD, endokrynolog w Dallas. Jeśli masz wątpliwości, lekarz wykona prosty test krwi, który mierzy TSH lub tyreotropiny (TSH), który jest najbardziej czułym wskaźnikiem niedoczynności tarczycy.

Z niedoczynnością tarczycy, mówi dr Feld, pigułka dzień dostarcza brakujących hormonów, zazwyczaj wytwarzane syntetycznie tyroksyny (trójjodotyroniny). Dawka jest ustawiona tak, aby pacjent "tarczycowej", co oznacza utrzymywanie poziomu hormonu tarczycy, które byłyby obecne w normalnie funkcjonujący tarczycy. Leczenie jest różna dla innych chorób tarczycy.