Cambler

Niedobór wapnia

Co to jest niedobór wapnia?

Niedobór wapnia jest chorobą, w której ciało ma niewystarczającą ilość wapnia. Wapń to minerał, który ma zasadnicze znaczenie dla wielu aspektów zdrowia, w tym zdrowia kości i zębów, i normalnego rytmu serca. Minerał ten jest też potrzebny do skurczów mięśni i relaksu, nerwów i funkcji hormonalnej i regulacji ciśnienia krwi.

Wapnia musi być spożywana codziennie i skutecznie wchłaniane w celu utrzymania dobrego zdrowia. Większość ludzi może uzyskać wystarczającej ilości wapnia poprzez spożywanie różnorodnych pokarmów bogatych w wapń. Spożywczych naturalnie zawierających wapń należą mleko i inne produkty mleczne, zielone warzywa liściaste, owoce morza;, orzechy, suszone ziarna. Wapń jest również dodany do soku pomarańczowego, płatków śniadaniowych, pieczywa i innych produktów wzbogacanych żywności.

Wysokie spożycie wapnia jest niezbędne dla niemowląt, dzieci i młodzieży w celu wspierania wzrostu i tworzenia kości. Kobiety w ciąży mają również wyższe wymagania wapnia, ponieważ jest wymagane dla normalnego rozwoju kości płodu. Ponadto kobiety które osiągnęły menopauzy trzeba zapewnić odpowiednią ilość dawek wapnia w celu zmniejszenia ryzyka osteoporozy.

Rodzaje niedoboru wapnia

Istnieją dwa typy niedoboru wapnia:

  • Niedobór wapnia w diecie jest chorobą, w której występuje niewystarczające spożycie wapnia, co może prowadzić do ubytkiem wapnia w kościach, rozrzedzenie i osłabienie kości i osteoporoza.

  • Hipokalcemia jest niski poziom wapnia we krwi. Może on wystąpić z przyjmowania leków, takich jak leki moczopędne; zabiegów medycznych lub procesów chorobowych, takich jak niewydolność nerek lub niedoczynność przytarczyc.

Niewystarczająca ilość wapnia w diecie nie będzie na ogół powoduje hipokalcemii. To dlatego, że normalne ilości wapnia we krwi jest tak ważne dla wielu funkcji życiowych organizmu nerwów, mięśni, mózgu i sercu, że twoje ciało będzie ciągnąć wapnia z kości w celu utrzymania prawidłowego stężenia wapnia we krwi. Umożliwia to ważne procesy zachodzące w organizmie, aby kontynuować. Jednak ciągły niedobór wapnia w diecie może doprowadzić do rozrzedzenia kości i osteoporozy, ponieważ sklepy wapnia w kościach nie otrzymują, ponieważ są one wykorzystywane przez organizm.

Niedobór wapnia Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak osteoporoza, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi), a serca zaburzenia rytmu serca. regularnej opieki lekarskiej i stosować się do planu leczenia, aby zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań z niedoborem wapnia. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (dzwoń 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mam ból w klatce piersiowej, ataku, trudności w oddychaniu, lub niezwykłą zmianę w czujności i świadomości.

OBJAWY

Jakie są objawy niedoboru wapnia?

Objawy niedoboru wapnia różnią się w zależności od rodzaju niedoboru wapnia, do przyczyny, nasilenia i indywidualnych czynników.... Czytaj więcej na temat objawów niedoboru wapnia

PRZYCZYNY

Co powoduje niedobór wapnia?

Przyczyny niedoboru wapnia różnią się w zależności od rodzaju niedoboru wapnia.... Czytaj więcej o przyczynach niedoboru wapnia

ZABIEGI

Jak jest niedobór wapnia leczyć?

Szybka diagnoza i leczenie niedoboru wapnia w diecie zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych powikłań, takich jak nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) i osteoporozą. Zabiegi obejmują zastąpienie organizmu uszczuplone zapasy wapnia i mogą obejmować:... Czytaj więcej na temat leczenia niedoboru wapnia