Cambler

Niedobór jodu

Co to jest niedobór jodu?

Jod jest pierwiastkiem twoja tarczyca potrzebuje do hormonów tarczycy. Jeśli dieta jest uboga w jod, twoja tarczyca powiększa, ponieważ stara się zwiększyć produkcję hormonów tarczycy. Powiększeniu tarczycy mogą spowodować masy w szyjce znanej jako wola. Jak spadnie poziom tarczycy, niedoczynność tarczycy rozwija.

Niedoczynność tarczycy spowalnia metabolizm, co powoduje takie objawy jak zmęczenie, zwiększenie masy ciała, osłabienie, zwiększona wrażliwość na zimno, zaparcia, suchość skóry i obniżenie nastroju. Twoje włosy i paznokcie mogą być cienkie i kruche, a jeśli jesteś kobietą, twój cykl menstruacyjny może stać się nieprawidłowe. Nieleczony, skóra może puchnąć i zagęścić, oczy wydają się wystawać może, funkcji umysłowych może spadać, i może ostatecznie pogrążyć się w stanie śpiączki.

Jod jest krytyczny dla rozwoju. Dzieci urodzonych z matek, które mają niedobór jodu może mieć problemy, takie jak niedorozwój umysłowy, głuchych-mutyzm, zaburzeń chodu i zaburzeniami wzrostu. Niemowlęta i dzieci, które nie otrzymują wystarczającej ilości jodu może mieć również trudności poznawcze, ale te mogą być odwracalne.

Niedobór jodu jest rzadkie w Europie, częściowo dlatego, że sól kuchenna jest często jodowana. Produkty mleczne, jaja, owoce morza, wodorosty, niektóre wędliny, pieczywo, a niektóre są również dietetyczne źródła jodu. Najlepszym sposobem leczenia niedoboru jodu unika się w pierwszym miejscu. Rozwijającą się jednak, że mogą być traktowano jodem i suplementacji diety modyfikacji.

Ciężkie powikłania niedoboru jodu są rzadkością w Europie. Jeśli zauważysz masę powiększanie w szyi lub objawy wskazujące na niedoczynność tarczycy, s tyg. szybka opieka medyczna. Ciężka depresja, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, zmiany stanu psychicznego, a zmiany w poziomie świadomości są powikłania niedoczynność tarczycy, które rzadko mogą rozwinąć się w wyniku niedoboru jodu dawna. Jeśli te objawy wystąpią, a eek natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911). Ciężki niedobór jodu zwiększa ryzyko poronienia i urodzenia martwego dziecka, natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej dla jakiegokolwiek krwawienia w czasie ciąży lub obaw o dobro płodu.

OBJAWY

Jakie są objawy niedoboru jodu?

Początkowo niedobór jodu może nie mieć żadnych objawów. Jak tarczyca reaguje na obniżenie poziomu jodu, stara się produkować więcej hormonów tarczycy. To ostatecznie prowadzi do rozszerzenia tarczycy.... Czytaj więcej na temat objawów niedoboru jodu

PRZYCZYNY

Co powoduje niedobór jodu?

Nasz organizm nie wytwarza jodu, więc musi pochodzić z naszej diety. Niedobór jodu jest rzadkie w Europie, częściowo ze względu na powszechne stosowanie soli jodowanej. Ponieważ karma dla zwierząt jest często z dodatkiem jodu, mięso i produkty mleczne wydają się być wysokie w jod.... Czytaj więcej na temat przyczyn niedoboru jodu

ZABIEGI

Jak jest niedobór jodu leczyć?

Głównym leczenia niedoboru jodu unika się w pierwszym miejscu. Wprowadzenie jodowanej soli znacznie zmniejsza występowanie niedoboru jodu w Europie i na wielu częściach świata.... Czytaj więcej na temat leczenia niedoboru jodu

Więcej artykułów