Cambler

Jest nadzieja dla rwy kulszowej

Bólu lub dyskomfortu, który przemieszcza się wzdłuż nerwu kulszowego jest nazywany kulszowa. Nerwów kulszowego prowadzony od dolnej części pleców, w dół przez każdego biodra i pośladka i do tylnej części każdej nogi. Zwykle dotyczy tylko jednej strony. Rwa kulszowa jest często bolesna, ale rzadko powoduje poważne lub trwałe uszkodzenie. Najbardziej kulszowa jest spowodowane zapaleniem, które może być związane z chorobą. Najczęściej można diagnostyki i leczenia zachowawczego.

Ból rwa kulszowa może czuć się nudne, ból lub pieczenie. Jest to zwykle gorsza, gdy siedzi lub stoi na dłuższe okresy czasu. Czasami zaczyna stopniowo pogarsza się w nocy, i pogarsza ruchu. Kichania, kaszlu, śmiechu, podnoszenia, gięcie, lub trudności z wypróżnień może zwiększyć ból. To również może powodować mrowienie, drętwienie lub osłabienie mięśni w dotkniętych nogi.

Ból często wynika z nacisku lub podrażnienie nerwu kulszowego. Ciśnienie lub podrażnienie może mieć kilka przyczyn, w tym zwężenie obszaru w dolnej części pleców, który przechodzi przez rdzeń kręgowy (choroby zwanej lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego); przesuniętym lub przepuklina dysku w dolnej części kręgosłupa; ciąży; otyłości oraz podział dysków (choroba zwana chorobą zwyrodnieniową dysku).

Diagnoza

Egzamin przez świadczeniodawcę jest ważne, aby pomóc określić, czy rwa kulszowa. On lub ona może sprawdzić swój refleks, stóp i nóg, wytrzymałość i elastyczność. Badania krwi, zdjęcia rentgenowskie lub MRI może być również zalecane, aby określić, co jest przyczyną choroby.

Leczenie

Chyba, że masz cukrzycę lub uszkodzenie nerwów, zastosować zimne dolnej części pleców na pierwszy dzień lub dwa. W ten sposób około 10 do 15 minut w czasie trzy do czterech razy dziennie może pomóc w łagodzeniu bólu. Następnie, na przemian ciepło i zimno może być kojąca. Take over-the-counter lek przeciwbólowy, jeśli Twój lekarz mówi, że jest OK. Twój lekarz może również zalecić zastrzyki steroidowe, fizykoterapia lub operację.

Dla większości ludzi, rwa kulszowa zazwyczaj odchodzi na własną rękę w ciągu sześciu tygodni od self-care. Zobaczyć się z lekarzem, jeśli ból pogarsza się i to jest trudne do zrobienia codziennych czynności.

Są powody, aby szukać pomocy w nagłych wypadkach:

  • Masz nagłą utratę kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego, brak mobilności lub drętwienie, mrowienie lub osłabienie w nogach i stopach

  • Masz drętwienie lub mrowienie w siodle (wzór obszaru ciała, który byłby dotykania siodła jakbyś konno)