Cambler

Neuralgii potylicznej

Co to jest guz nerwobóle?

Neuralgii potylicznej jest zaburzeniem, w którym problem z nerwu potylicznego w tył czaszki powoduje ból między tył głowy i skóry głowy, jak również ból, mrowienie, drętwienie, osłabienie i możliwe uszkodzenie nerwów i mięśni w tylnej części szyi. Neuralgii potylicznej jest prawdziwą rzadkością, zwłaszcza w porównaniu do migreny.

Nerwobóle potyliczne najczęściej jest rezultatem urazu, takiego jak kręgów szyjnych lub chirurgii. Jednak coś, co irytuje lub kompresuje nerw potyliczny neuralgii potylicznej mogą powodować napiętych mięśni, w tym zapalenia stawów, kręgosłupa szyjnego, lub guza. Czynniki ryzyka neuralgii potylicznej m.in. ekspozycji na substancje chemiczne i chorób, które osłabiają system nerwowy.

Objawy neuralgii potylicznej mogą trwać od kilku godzin do dni, przebieg choroby waha się od osoby do osoby. Niektóre osoby z neuralgii potylicznej mieć objawy, które znikają na długi czas, podczas gdy inne mogą mieć objawy, które są na tyle poważne i częste ich wyłączanie. Objawem neuralgii potylicznej głowy jest ból w karku i do głowy do głowy. Objawy są najczęściej odczuwane na jednej stronie głowy, a jeśli ściskanie jest wydłużony, uszkodzenie nerwów może powodować drętwienie i ewentualnego paraliżu.

Na szczęście, nerwobóle potyliczne mogą być skutecznie leczone środkami przeciwbólowymi (leki przeciwbólowe), ból, ograniczenie terapii. W rzadkich przypadkach, procedury chirurgiczne mogą być wykonywane w celu blokowania sygnałów z potyliczne nerwów, które są zaangażowane.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, doświadczenie poważne objawy, takie jak podwójne lub niewyraźne widzenie, splątanie lub utrata przytomności nawet na chwilę, osłabienie po jednej stronie ciała, drętwienie lub mrowienie lub w rękach i nogach, a mogą to być objawy udaru.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na neuralgii potylicznej ale objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy neuralgii potylicznej?

Neuralgii potylicznej powoduje ból, zaburzenia i uszkodzenia nerwów i mięśni w okolicy potylicznej znajduje się na karku, i może to prowadzić do wielu dolegliwości. Objawy różnią się intensywnością wśród osób.... Czytaj więcej o potylicznych objawów neuralgii

PRZYCZYNY

Co powoduje neuralgii potylicznej?

Nerwobóle potyliczne jest spowodowany przez wiele czynników. Najczęstszą przyczyną neuralgii potylicznej jest uraz głowy. Uraz szyjki, np. kręgów szyjnych, może spowodować stan zapalny i uszkodzenia potylicznej, co powoduje podrażnienie nerwu oraz ból. Neuralgii potylicznej mogą być spowodowane przez szczypanie lub uchwycenia korzeni nerwowych w szyi, z wąskimi, mięśni, nowotwory i niektóre choroby kręgosłupa, będących najczęstszymi przyczynami. Rzadziej, nerwobóle potyliczne może być spowodowany cukrzycą i dną moczanową. W niektórych przypadkach jednak, przyczyna nie jest znana.... Czytaj więcej o potylicznych przyczyn neuralgii

ZABIEGI

Jak neuralgii potylicznej jest traktowany?

Leczenie neuralgii potylicznej rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz neuralgii potylicznej, Twój lekarz może poprosić przejść badania diagnostyczne.... Czytaj więcej o potylicznych leczenia neuralgii

Więcej artykułów