Cambler

Neuralgii międzyżebrowej

Co to jest neuralgia międzyżebrowa?

Neuralgia międzyżebrowa jest rzadką chorobą, która powoduje ból wzdłuż nerwów międzyżebrowych. Nerwy międzyżebrowe położone są pomiędzy żebrami. Żebra są długie, smukłe kości, że krzywa wokół klatki piersiowej, aby stworzyć swoją klatkę piersiową. 10 najlepszych żebra po obu stronach ciała dołączyć do klatki piersiowej (midback) kręgosłupa i mostka (mostek). Dwa dolne żebra dołączyć do kręgosłupa, ale nie do mostka. Żebra te są czasami określane jako "pływające" żebra. Międzyżebrowe obszary pomiędzy żebrami zawiera mięśnie i nerwy. Te międzyżebrowe nerwy mogą zostać uszkodzone lub stan zapalny z powodu różnych chorób, zaburzeń i chorób, w wyniku międzyżebrowej neuralgii.

Neuralgii międzyżebrowej może produkować sporadyczne epizody ostrego bólu lub ból, który jest nudny i stała. Ból jest często opisywany jako przeszywający, łzawienie, ostry skurcz podobny, oferty, bóle lub gryzienia. To zazwyczaj czuje ból owija się wokół górnej części klatki piersiowej w strukturze zespołu podobne. Ból może nasilać się podczas wysiłku lub gwałtownych ruchów związanych z górnej części klatki piersiowej, takich jak kaszel lub śmiech.

Neuralgia międzyżebrowa jest często związane z urazem lub zapaleniem nerwów, mięśni, chrząstek i więzadeł w klatce piersiowej i środkowej części kręgosłupa. Najczęstsze przyczyny neuralgii międzyżebrowej m.in. nowotwory, ciąża, uraz klatki piersiowej i żebra, operację piersi lub narządów w jamie klatki piersiowej i gonty. Półpasiec może zaatakować nerwy w piersi i górnej części pleców.

Neuralgii międzyżebrowej zapobiegać i może być często leczyć. Szukajcie szybkiej i regularnej opieki medycznej, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia półpaśca, jedną wspólną przyczynę neuralgii międzyżebrowej, a do zdiagnozowania i leczenia innych przyczyn, jak tylko to możliwe.

W niektórych przypadkach, nerwoból międzyżebrowy może powodować poważne, osłabiający ból, który sprawia, że ​​trudno jest przenieść i skutecznie oddychania. Dodatkowo ból w obszarze żebra klatki mogą być spowodowane przez choroby innej niż międzyżebrowej nerwobólu które powinny być natychmiast oceniano w warunkach awaryjnego. Zawał serca jest przykładem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, o niewyjaśnionej przyczynie, silny ból w klatce piersiowej, ból w klatce piersiowej, uczucie kruszenia lub ciśnienia w klatce piersiowej, silne duszności, trudności w oddychaniu, lub zmiana w świadomości.

OBJAWY

Jakie są objawy neuralgii międzyżebrowej?

Głównym objawem jest ból neuralgii międzyżebrowej w okolicy klatki piersiowej, często opisywany jako przeszywający, ostry, jak skurcz, łzawienie, ból lub przetargu, gryząc. Ból może owinąć wokół klatki piersiowej i promieniuje od tyłu w kierunku przodu klatki piersiowej w paśmie wzór podobny. Czasami możesz czuć ból równomiernie wzdłuż żeber.... Czytaj więcej o międzyżebrowych objawy neuralgii

PRZYCZYNY

Neuralgii międzyżebrowych, co powoduje?

Nerwoból międzyżebrowy może być spowodowane przez różne łagodne do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Obejmuje to stany zapalne, infekcje, urazy, nowotwory złośliwe i inne nieprawidłowe procesy. Częstą przyczyną neuralgii międzyżebrowej jest operacja, która polega na klatki piersiowej (klatka piersiowa) wnękę. Ten rodzaj zabiegu często wymaga rozsuwają żebra, które mogą uszkodzić nerwów międzyżebrowych.... Czytaj więcej o międzyżebrowych przyczyn neuralgii

ZABIEGI

Jak neuralgii międzyżebrowej jest traktowany?

Neuralgii międzyżebrowej może rozwiązać na własną rękę, lub może wymagać leczenia. Zabiegi obejmują:... Czytaj więcej o międzyżebrowych leczenie neuralgii

Więcej artykułów