Cambler

Narkomania

Co to jest narkomania?

Narkomania jest używanie narkotyków lub wykorzystanie recepty lub over-the-counter leków, w sposób inny niż zalecany lub przeznaczone. Zawiera również celowe wdychania domowym lub chemikaliów przemysłowych na ich działania odurzających. Problem używania tytoniu i picia są czasem zawarte w definicji narkomanii. Nadużycie chemiczne i nadużywanie substancji są czasami stosowane zamiennie terminy z nadużywaniem termin narkotyków, lub mogą być używane w odniesieniu do kombinacji narkotyków i palenia tytoniu lub picia problemowego.

Wiele leków, które są nadużywane są także uzależniające; powodują głód i ciągłe dążenie do korzystania z nich, pomimo negatywnych konsekwencji. Nadużywanie leków może rozpocząć się w dzieciństwie i nadal w dorosłym życiu. Badania uczniów szkół średnich wskazują, że około 42% alkoholu pić, 21% używa marihuany, a 3% kokainy. Około 12% skorzystało wziewne, a 20% nie nadużywać leków na receptę (Źródło: CDC ).

Ludzie, którzy nadużywają leków może wziąć je początkowo z ciekawości, aby uciec, aby czuć się dobrze, z powodu presji, lub z różnych innych powodów. Leki mogą wpływać na wiele różnych narządów, a powikłania mogą wynikać z uszkodzenia mózgu i innych części ciała. Inne negatywne konsekwencje wynikają często z efektów leki mają na myśli osoby, jak i działań, podczas gdy jednostka może wziąć pod ich wpływem.

Leczenie może być na szpitalnych lub ambulatoryjnych, w zależności od leku nadużywane, czy uzależnienie jest obecny, i czy są współistniejące zdrowia lub problemy psychologiczne. Nadzorował wycofanie, zwany także detoksykacji (lub detox), może być konieczne, jeśli objawy fizyczne są wspólne, gdy lek jest zatrzymany. Leki mogą być stosowane do zmniejszania głodu przeciwdziałać skutkom leku lub powodować nieprzyjemne reakcje, jeśli jest stosowany lek. Terapia behawioralna jest powszechnie ważną częścią leczenia, zapewnienie umiejętności, pomagając zmiany postaw i zachowań, i pomaga utrzymać ożywienie.

Nadużywanie leków może mieć poważne, nawet zagrażające życiu, powikłania, takie jak zatrucia przedawkowania narkotyków, alkoholu, uraz, i brutalnych zachowań samobójczych lub Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, w tym groźne, nieracjonalne lub zachowań samobójczych;. Poważne szkoda, problemy z oddychaniem lub oddychaniu, szybkie, wolne lub brak tętna, ból w klatce piersiowej lub uczucie ucisku; uporczywe wymioty; zimna, wilgotna, lub gorąca, suchość skóry, ciężkie bóle brzucha; zajęcie; lub splątanie lub utrata przytomności nawet na chwilę.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli uważasz, że możesz mieć problem z narkotykami.

OBJAWY

Jakie są objawy nadużywania narkotyków?

Objawy narkomanii obejmują te zatrucia i te związane z niespełnionych obowiązków i społecznych skutków zażywania narkotyków.... Czytaj więcej na temat objawów narkomanii

PRZYCZYNY

Co powoduje narkomanii?

Przyczyną narkomanii nie jest znana, ani też nie jest zrozumiałe, dlaczego niektórzy ludzie mogą nadużywać narkotyków i zatrzymać na chwilę bez trudności, podczas gdy inne nadal narkotyki pomimo niekorzystnych następstw. Czynniki biologiczne, takie jak geny i obecności innych zaburzeń psychicznych, może odgrywać ważną rolę, gdyż może czynników środowiskowych, takich jak ciśnienie wzajemnej, historią nadużywania, stres i czynniki rozwojowe, takie jak synchronizacja ekspozycji leku.... Czytaj więcej o przyczynach narkomanii

ZABIEGI

Jak jest narkomania traktowana?

Cele leczenia narkomanii ma na celu zatrzymanie narkotyków poszukiwania i wykorzystywania, zapobiegania powikłaniom wycofanie leków, rehabilitacji, utrzymywanie abstynencji i zapobiegania nawrotom. Leczenie zależy od lek jest nadużywany, czy uzależnienie jest obecny, i czy są współistniejące problemy zdrowotne i psychologiczne.... Czytaj więcej o terapii nadużywania narkotyków

Więcej artykułów