Cambler

Najczęściej zadawane pytania: rak pęcherza

Poniżej wymienione są niektóre często zadawane pytania dotyczące raka pęcherza moczowego.

P: Co to ​​jest rak pęcherza moczowego?

Rak pęcherza moczowego jest rakiem, który zaczyna się w pęcherzu. Pęcherz jest wydrążony mięśni narządów w dolnej części brzucha.

Ilustracja anatomią układu moczowego, widok z przodu

Rola pęcherza jest trzymać mocz aż opuszcza ciało przez cewkę moczową. Istnieją różne rodzaje raka pęcherza. Najczęstszym typem raka jest przejściowy, a TCC. Niewielki procent jest albo gruczolakoraka lub raka płaskonabłonkowego.

Pytanie: kto jest najbardziej prawdopodobne, aby uzyskać raka pęcherza moczowego?

: Niektórzy ludzie są bardziej narażeni na ryzyko raka pęcherza niż inni. Rak pęcherza najczęściej występuje u osób w wieku 50 do 80 lat. Palaczy uzyskać raka pęcherza częściej niż osoby niepalące. Biali ludzie chorują na raka pęcherza częściej niż ludzie innych ras. Mężczyźni są bardziej narażone na raka pęcherza, niż kobiet. Ludzie, którzy pracowali w przemyśle gumowym i skóry są bardziej narażone na raka pęcherza moczowego. Tak, są ludzie, którzy zostali narażeni na działanie substancji chemicznych poprzez ich pracy, takich jak malarze, fryzjerów i mechaników.

P: Jakie są najczęstsze objawy raka pęcherza moczowego?

A: Typowe objawy raka pęcherza moczowego obejmują krew w moczu, ból podczas oddawania moczu, a często konieczność oddawania moczu lub nagłą potrzebę oddania moczu. Mogą to być również inne objawy, mniej poważnych problemów. Każdy, kto ma te objawy powinny udać się do lekarza.

Pytanie: czy mam krew w moim moczu, czy to oznacza, że mam raka pęcherza moczowego?

: Krew w moczu może być objawem raka pęcherza moczowego. Jednak zwykle jest znakiem drugim, mniej poważny problem. Problemy te mogą obejmować zapalenie pęcherza lub kamień nerkowy. Każdy, kto ma krew w moczu, należy udać się do lekarza od razu. W ten sposób, bo można znaleźć i leczyć.

P: Jakie badania są wykonywane w celu zdiagnozowania raka pęcherza moczowego?

: Lekarz bada próbki moczu osoby. Lekarz będzie też zrobić badanie lekarskie. Ten egzamin może obejmować egzamin pochwy lub odbytu tak, że lekarz może wyczuć guza. Lekarz może zrobić cystoskopii. Procedura ta wykorzystuje narzędzie o nazwie cystoskop. To narzędzie jest cienka, oświetlony rurki, że lekarz wprowadza przez cewkę moczową, aby spojrzeć w pęcherzu. Jeśli lekarz widzi nic niezwykłego podczas cystoskopii, może on zrobić biopsję. Który polega na usunięciu komórek i małych próbek tkanek z pęcherza moczowego, tak że mogą być rozpatrywane pod mikroskopem na raka. Lekarz może wykonać inne badania, jeśli zdiagnozowano raka pęcherza moczowego. Badania te obejmują badania obrazowe, które pomagają lekarz zobaczyć wewnątrz ciała. Są to zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej, tomografii komputerowej oraz obrazy MRI. Lekarz może również wykonać skany kości i badania krwi.

P: czy rak pęcherza rozprzestrzenia, gdzie to idzie?

Rak pęcherza tendencję do powolnego i często nie rozprzestrzenia się do innych części ciała rośnie. Gdy nie rozprzestrzenia, jest nazywany przerzutowego raka pęcherza moczowego. Jeśli się rozprzestrzenia, raka pęcherza może przejść do węzłów chłonnych w tej okolicy miednicznej i wnikają do innych pobliskich narządów, takich jak prostata lub macicy. Raka pęcherza może również rozprzestrzeniać się do odległych obszarów, najczęściej płuca, kości i wątroby.

P: Jakie są metody leczenia raka pęcherza moczowego?

: Obróbka osoba otrzymuje w zależności od stopnia i stopnia zaawansowania raka. To także zależy od wieku i stanu zdrowia danej osoby. Oto przegląd metod leczenia raka pęcherza moczowego.

 • Chirurgia wykupić całość lub część pęcherza

 • Immunoterapia

 • Chemoterapia

 • Promieniowanie

 • Kombinacje tych zabiegów

Jeśli wszystkie pęcherza wykonane podczas zabiegu będzie również rekonstrukcyjnej. Jej zadaniem jest stworzenie nowego miejsca do przechowywania moczu i nową drogę na to, aby opuścić ciało.

P: są badane wszelkie nowe metody leczenia?

A: Lekarze są zawsze szuka nowych, lepszych sposobów leczenia raka pęcherza moczowego. Metody te są testowane w badaniach klinicznych. Na liście badań klinicznych, przejdź do www.cancer.gov / clinicaltrials.

P: Czy wszyscy mówili, że mają raka pęcherza uzyskać drugą opinię?

A: Wiele osób z rakiem dostać drugą opinię od innego lekarza. Istnieje wiele powodów, aby uzyskać drugą opinię. Oto niektóre z tych powodów.

 • Nie czuje się komfortowo z decyzji leczenia

 • Zdiagnozowano rzadki typ nowotworu

 • Mając kilka opcji, jak leczyć raka

 • Nie jest w stanie zobaczyć nowotworu eksperta

Q: Jak można kogoś dostać drugą opinię?

: Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać drugą opinię.

 • Zadaj podstawowej opieki lekarza. Lekarza danej osoby może być w stanie zaproponować specjalistę. Może to być chirurg onkolog lub promieniowanie onkologa. Czasami lekarze współpracować w specjalnych ośrodków onkologicznych lub szpitali. Nie bój się poprosić lekarza o uzyskanie drugiej opinii.

 • Zadzwoń do serwisu informacyjnego rak rak krajowego instytutu. Numer 800-4-CANCER (800-422-6237). Mają informacje na temat oczyszczalni. Należą do nich ośrodków onkologicznych i innych programów wspieranych przez National Cancer Institute.

 • Skonsultować się z oficjalnego katalogu ABM Zarządu certyfikowanych specjalistów medycznych. Ta książka odniesienia można znaleźć lekarzy przez państwo. Daje to ich specjalność, tło, i szkolenia. Jest ona dostępna w większości bibliotek publicznych. Można również zobaczyć je online w www.abms.org.

 • Szukać innych opcji. Oto kilka innych sposobów, aby uzyskać nazwiska lekarzy, którzy dają sekundy opinie. Sprawdź z lokalnym środowiskiem medycznym, w pobliżu szpitala lub szkoły medycznej lub raka grupy poparcia. Lub zapytać innych ludzi, którzy mieli raka pęcherza.

P: Jakie są skutki uboczne leczenia raka pęcherza moczowego?

: Skutki uboczne masz zależy od rodzaju leczenia. Jest to dobry pomysł dla pacjentów zapytać swojego lekarza lub pielęgniarkę, czego się spodziewać leczenia zrobić dla nich, jak i działania niepożądane, co do oglądania za.

Q: Czy człowiek żyć bez pęcherza?

: Człowiek może żyć bez pęcherza. W rzeczywistości, wielu ludzi. Jeżeli chirurg musi usunąć pęcherza, aby pozbyć się raka, będzie ona tworzyć nowe pęcherza, tak że będzie w stanie przechowywać i wyeliminowania moczu. Przed operacją usuwania pęcherza pacjenta spotyka się z chirurga. W tym czasie będzie mówią w jaki nastąpi oddawania moczu po tym zabiegu.