Cambler

Zatrucia grzybami u dzieci

Fakty na temat trujących grzybów

Istnieją tysiące odmian grzybów w Europie Północnej, ale tylko o 100 są trujące i mogą być niebezpieczne w przypadku spożycia przez ludzi. Jednakże, jeśli nie jesteś ekspertem w identyfikacji grzybów, trudno jest powiedzieć, trujący grzyb z jednego, który nie jest trujący. Dzieci, szczególnie, są ofiary zatrucia grzybami.

Jak można stwierdzić, czy grzyb jest trujący?

Objawy, które mogą być trujące grzyby są następujące:

  • Brodawki lub łuski na pokrywie lub na górze grzyba

  • Skrzela, które są białe lub jasne nie brązowy na spodniej stronie grzybka

  • Skrzela, które wyglądają jak cienkie, podobne do liści grzyb pod spodem płyt

  • Górny pierścień wokół górnej części łodygi

  • Dolny pierścień wokół dolnej części trzpienia

  • Podstawa trzonu wygląda jak żarówka

Jakie są objawy zatrucia grzybami?

Oto najczęstsze objawy zatrucia grzybami. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Wczesne objawy to mdłości, skurcze żołądka, wymioty i wodnista lub krwawa biegunka. Jeśli Twoje dziecko ma którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast wezwać lekarza dziecka.

Co należy zrobić, jeśli dziecko ma jeść dzikich pieczarek

Zbierać grzyby Twoje dziecko jedzenia. Ostrożnie wykopać kilka grzybów, wraz z części podziemnej, aby pomóc w identyfikacji. Jeśli istnieje więcej niż jeden rodzaj grzyba wokół dziecka, zebrać wszystkie różnego rodzaju.

Zadzwoń do lekarza dziecka, lokalne centrum kontroli zatruć, lub szpitalnej izby przyjęć. Będą zadać pytania na temat swojego dziecka i daje odpowiednie instrukcje. Ponadto, weź grzyby zostały zebrane z tobą na pogotowie.

Jak traktowane są dzieci, dla zatrucia grzybami?

Lekarz sprawdzi dziecka życiowych i skonsultować się z lokalnym ekspertem grzyby w celu ustalenia, czy grzyb jest trujący i czy jakiekolwiek inne leczenie jest konieczne.