Cambler

Mrowienie palców

Co jest mrowienie palców?

Mrowienie palców jest nieprawidłowe chorobą, w której poczujesz mrowienie w palcach. Mrowienie jest również rodzaj parestezje. Parestezje jest pieczenie lub uczucie kłucia często jako szpilki-i-igieł. Parestezje mogą lub nie mogą być towarzyszy ból.

Mrowienie palców zazwyczaj wynika z braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu lub nerwów, które zaopatrują dłoni i palców, takich jak zespół cieśni nadgarstka lub szyjki macicy błąd dysku. Mrowienie palców może również wynikać z infekcji, stanów zapalnych, uraz i innych nienormalnych procesów. Drętwienie palców rzadko jest zaburzenie zagrażający życiu, ale może powstać w wyniku udaru lub guza.

Możesz czuć chwilowy mrowienie w palcach po trzymając rękę w tej samej pozycji przez długi okres czasu. Ten rodzaj mrowienia zwykle znika po przesunięciu ramienia. Przewlekle mrowienia palców może być wynikiem cukrzycy, stwardnienia rozsianego lub neuropatii obwodowej. Przewlekłe generalnie wskazuje palec mrowienie pewien poziom uszkodzenia nerwów.

Mrowienie i drętwienie pinky i serdecznego palca może być oznaką ucisku nerwu łokciowego w ramieniu. Mrowienie i drętwienie kciuka, indeks, w środku, a połowa palcu może być spowodowane przez zespół cieśni nadgarstka.

Ponieważ mrowienie palców i mrowienie w ogóle może być objawem choroby, choroby lub zaburzenia, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą na temat wszelkich nietypowych doznań, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli występują mrowienia palców z paraliżu, splątanie, osłabienie lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym. Jeśli objawy są trwałe lub spowodować niepokój, skontaktuj się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z mrowienie palców?

Mrowienie palców może również towarzyszyć drętwienie, ból, i wiele innych objawów, w zależności od przyczyny i wpływ nerwu. Mrowienie z powodu choroby ciała, takich jak szerokości cukrzycy mogą obejmować drętwienie palców u rąk i nóg. Drętwienie i mrowienie są często związane z objawami tej samej choroby. Wszelkie związane z tym objawy mogą pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Więcej o objawy mrowienia palców

PRZYCZYNY

Co powoduje mrowienie palców?

Mrowienie palców może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które albo ograniczają przepływ krwi i powodować uszkodzenie nerwów. Tymczasowe mrowienie może być ze względu na działalność, która powoduje długotrwałego nacisku na nerw lub nerwy, takich jak drobne działania silnika (rysunek), powtarzalnych ruchów i spanie w niewłaściwy sposób na ramieniu.... Czytaj więcej o mrowienie palców przyczyny

Więcej artykułów