Cambler

Możliwości leczenia fibromialgii: terapie uzupełniające

Według Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej (NCCAM), około 90% osób z fibromyalgia użyć jakiś rodzaj leczenia uzupełniającego złagodzić ich objawy (źródło: NCCAM ). Witaminy, masaż i akupunktura to tylko niektóre z zabiegów uzupełniających stosowanych przez osoby z fibromyalgia.

Ziołowe i witaminowe dla fibromialgii

Wiele osób zwraca się do ziołowych suplementów i witamin, aby złagodzić ich objawy fibromialgii. Tego typu produkty są dostępne bez recepty w niezliczonych formach, takich jak tabletki ziołowe, herbaty, i suplementów płynnych.

Zioła i suplementy, które mogą być pomocne w łagodzeniu objawów fibromialgii to:

 • 5-HTP (5-hydroksytryptofan) jest naturalnie występującym aminokwasem zaangażowanych w produkcję tego organizmu serotoniny. 5-HTP może poprawić głębokiego snu i zmniejszenia bólu u osób z fibromyalgia.

 • Magnez jest minerałem, który często występuje niedobór osób z fibromyalgia. Gdy podjęte jako dodatek ze związkiem o nazwie kwas jabłkowy, magnezu może złagodzić ból i zmęczenie związane z fibromyalgia.

 • Melatonina jest naturalnym hormonem, który jest dostępny jako suplement diety, aby pomóc w problemach ze snem.

 • Probiotyki, występujące w jogurcie i innych produktów spożywczych i suplementami mogą poprawić problemy trawienne, takie jak zespół nadwrażliwości jelita grubego, u osób z fibromialgią.

 • Sam-e (s-adenozylo-L-metioniny) jest pochodną aminokwasu, który może poprawić samopoczucie i snu u osób z fibromialgią.

 • Dziurawiec może pomóc złagodzić łagodną depresję, zmniejszyć niepokój i poprawić sen w ludzi, którzy są w depresji. Dziurawiec może wchodzić w interakcje z wieloma lekami, więc należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem go.

 • Waleriana, korzeń, który jest w dodatku, mogą pomóc w sen i złagodzić ból fibromialgii.

 • Witaminowe i mineralne, takie jak over-the-counter multiwitaminy, może zapewnić Ci zalecaną dzienną dawkę niezbędnych witamin i minerałów.

Ziołowe suplementy i witaminy nie są regulowane przez US Food and Drug Administration (FDA). Oznacza to, że nie mają one takiego samego badania, produkcję, jak i normy w zakresie etykietowania leków, które są regulowane przez FDA. FDA wydała wytyczne dotyczące etykietowania, co w ziołowych suplementów i witamin. Jednak to nie gwarantuje, że produkty te są bezpieczne, skuteczne i naturalne.

Wiele badań oceniających skuteczność i bezpieczeństwo różnych ziół i suplementów dla fibromialgii są obecnie w toku. Możesz również sprawdzić Krajowe Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej dla wytycznych dotyczących bezpiecznej praktyki za pomocą ziół i suplementów (źródło: NCCAM ).

Inne uzupełniające leczenie fibromialgii

Stres, brak snu, a po prostu przesada może nasilić objawy. Wiele terapie uzupełniające mogą pomóc w zarządzaniu stresem lepiej tak, że można się zrelaksować więcej. Leczenie uzupełniające, które może złagodzić objawy fibromialgii to:

 • Uważa się, że akupunktura zmienia chemia mózgu, które wpływają na nastrój i poprawić przepływ energii w całym ciele. Istnieją dowody na to, że osoby z fibromyalgia miał krótkoterminową ulgę w bólu po przejściu elektroakupunktury. Jest to forma akupunktury, w którym igły impulsowego prądem elektrycznym.

 • Biofeedback to technika relaksacji, która wykorzystuje urządzenia elektroniczne do pomiaru reakcji związanych ze stresem ciało. Głównym celem biofeedback jest nauczyć się rozpoznawać reakcję organizmu na stres, takie jak przyspieszone bicie serca, zmiany oddychania i napięcia mięśni, tak aby można było kontrolować, w jaki sposób reagują na stres.

 • Chiropraktyka używa różnych rodzajów korekt rdzenia kręgosłupa powrót do zdrowej pozycji i złagodzić ból.

 • Masaż może zapewnić krótkoterminową ulgę w bólu i sztywności mięśni związanego z fibromyalgia.

 • Medytacja, w którym koncentrują się na swoim oddechu w celu odmowy żadnych myśli, że może przyjść do głowy, może przynieść w stan głębokiego relaksu.

 • Tai chi, starożytna chińska praktyka, która wykorzystuje delikatny ruch i oddech, może zmniejszyć ból, zmęczenie, problemy ze snem i depresji i poprawy ogólnej sprawności fizycznej u osób z fibromyalgia.

Zabiegi uzupełniające: Punkty, o których warto pamiętać

Terapie uzupełniające nie mają zastępować pełnej opieki medycznej. Leczenie uzupełniające może być stosowany w celu zrównoważenia tradycyjnych metod leczenia. Ponadto, dodatek oznaczony "naturalny" nie oznacza, że ​​jest bezpieczny. Przed próbą komplementarnego leczenia, należy rozważyć następujące kwestie:

 • Pobierz zalecenia: Przed widząc uzupełniającą dostawcę, np. akupunktury lub kręgarza, zapytać lekarza o zalecenia.

 • Zapytaj lekarza: Zapytaj świadczeniodawców o witamin, minerałów i suplementów, a także alternatywnych metod leczenia, takich jak akupunktura, które rozważają w leczeniu. Niektóre suplementy diety mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami niebezpieczne i może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie podjęte prawidłowo.