Cambler

Możliwości leczenia fibromialgii: muzyka

Wiele osób cierpiących na fibromialgię mają przewlekły ból na całym ciele. Niestety, nie wiadomo, zapobieganie lub lekarstwo. Badania trwają do dokładnej przyczyny fibromialgię objawów, jak również jakie leki ułatwiające osłabiającego bólu mięśni i zmęczenie. Lekarze i opiekunowie często zwracają się do leków na receptę w leczeniu fibromialgii.

Ulga dla fibromyalgia: jakie leki są dostępne?

Trzy leki zostały zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA), w szczególności do leczenia fibromialgii.

Leki te zostały zbadane i dokładnie sprawdzane:

 • Leki przeciwdepresyjne milnacipranu (Savella) i duloksetyny (Cymbalta). Milnacipran został opracowany specjalnie dla fibromialgii. Duloksetyny został pierwotnie opracowany w leczeniu depresji i uogólniony lęk zaburzenia.

 • Przeciwpadaczkowe (przeciwdrgawkowe) lek, taki jak pregabalina (Lyrica). Pregabalina jest także stosowany w leczeniu bólu neuropatycznego związanego z cukrzycą i półpasiec.

Ulga dla fibromyalgia: leki przeciwdepresyjne

Przyjmowania antydepresantów na ból i zmęczenie może wydawać się dziwne, ale leki przeciwdepresyjne są stosowane w leczeniu różnych chorób, oprócz depresji. Leki przeciwdepresyjne działają poprzez zrównoważenie środków chemicznych w mózgu, w tym serotoniny i noradrenaliny, które wpływają nastrój. Badania wykazały, że pewne leki przeciwdepresyjne mogą łagodzić ból ciała, poprawa nastroju, i pozwalają na bardziej spokojny sen u osób z fibromialgią. Wiele rodzajów środków przeciwdepresyjnych stosuje się do leczenia fibromialgii tym:

 • Antydepresanty mieszanym działania, zwany także inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), działają poprzez zwiększanie serotoniny i noradrenaliny w mózgu. SNRI, takie jak milnacipran i duloksetyna, wenlafaksyny (Effexor), stwierdzono zmniejszenie bólu i poprawie snu u osób fibromialgii.

 • Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak paroksetyna (Paxil), fluoksetyna (Prozac), sertralina (Zoloft) i fluwoksamina (Luvox), mogą poprawić sen i zmęczenie i promować poczucie dobrego samopoczucia u osób z fibromyalgia. Jednak nie jest jasne, czy SSRI oferuje ulgę dla fibromyalgia bólu.

 • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina (Elavil, Endep), może także złagodzić ból i poprawy snu u chorych na fibromialgię. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, to niektóre z najstarszych rodzajów leków przeciwdepresyjnych opracowanych i działa podobnie do innych rodzajów leków przeciwdepresyjnych. Jeśli jesteś jedną z tych przepisane leki na fibromialgię i nie masz depresji, dawka będzie prawdopodobnie niskie, a efekty uboczne do minimum. Wyższe dawki trójpierścieniowe antydepresanty mogą mieć niepożądane efekty uboczne w porównaniu do innych środków przeciwdepresyjnych, takich jak przyrost wagi, zawroty głowy i senność.

Lekarz może przepisać kombinacji tych leków w celu złagodzenia objawów.

Ulga dla fibromyalgia: ból-przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i więcej

Oprócz leków przeciwdepresyjnych, inne typy leków są stosowane do złagodzenia objawów fibromialgii. Są to:

 • Leki przeciwdrgawkowe, takie jak pregabalina i gabapentyna (Neurontin)

 • Benzodiazepiny, takie jak clonazepam (Klonipin) i diazepamu (Valium). Te leki przeciwlękowe może złagodzić objawy zespołu niespokojnych nóg, zaburzenie neurologiczne, które jest powszechne u osób z fibromyalgia. Ze względu na potencjał uzależnienia, lekarze zwykle przepisują benzodiazepiny tylko wtedy, gdy inne metody leczenia nie działają.

 • Zwiotczające mięśnie, takie jak cyklobenzaprin (Flexeril), mogą zrelaksować się skurcze mięśni w niektórych obszarach ciała.

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, ibuprofen (Advil, Motrin) i naproksen (Aleve, naproksen), może złagodzić ból mięśni, ból głowy oraz bóle miesiączkowe-wspólny problem dla kobiet z fibromyalgia.

 • Przeciwbólowe, takie jak over-the-counter paracetamol (Tylenol) i leki na receptę, takie jak tramadol (Ultram), może pomóc złagodzić uogólniony ból ciała. Jeśli to nie działa, lekarz może przepisać narkotyczny lek przeciwbólowy. Podobne do benzodiazepin, lekarze nie przepisują narkotyczne przeciwbólowe tak często, ponieważ istnieje ryzyko uzależnienia.

W zależności od fibromyalgia objawy, inne leki mogą być przepisane. Na przykład, jeśli masz zespół jelita drażliwego (IBS), lekarz może zalecić Ci suplementy włókien lub środków przeczyszczających w celu łagodzenia zaparć, lub leki, takie jak difenoksylan / atropina (Lotomil) lub loperamid (Imodium) do leczenia biegunki.

Ulga na bezsenność związane fibromialgii-

Zasypianiem i utrzymaniem ciągłości snu jest poważnym problemem dla wielu osób z fibromyalgia. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić sen. Praktykowanie zdrowe nawyki snu, takie jak się do łóżka i wstawania o tej samej porze każdego dnia może pomóc. Ponadto, niektóre z leków, fibromyalgia, jak amitryptylina i pregabaliny, mogą pomóc Ci lepiej spać. Lekarz może przepisać inny medicationsincluding uśpienia:

 • Eszopiklon (Lunesta)

 • Ramelteon (Rozerem)

 • Zaleplon (Sonata)

 • Zolpidem (Ambien)

Znalezienie właściwej opieki zdrowotnej zespół fibromialgii

W celu zarządzania objawy i jak najlepiej ulgi, trzeba mieć dobry zespół opieki zdrowotnej. Niektórzy lekarze rodzinni, interniści i reumatolodzy (lekarze, którzy traktują ludzi z zapaleniem stawów ) ​​mają doświadczenie w leczeniu osób z fibromyalgia.

Zadzwoń do organizacji fibromialgii zalecenia, lub sprawdzić, czy są ból kliniki w Twojej okolicy, które pracują z ludźmi, którzy mają fibromyalgia. Oprócz znalezienia doświadczonego lekarza, który lubisz pracę z, może chcesz dodać doradcy lub psychologa i fizjoterapeuty do zespołu opieki zdrowotnej.

Wreszcie, należy pamiętać, że każdy inaczej reaguje na leczenie. Co działa na jedną osobę nie może pracować dla Ciebie. Możesz spróbować kilku leków przed znalezieniem prawy lub kombinację, która traktuje swoje szczególne objawy z najmniejszą ilością skutków ubocznych.