Cambler

Rodzaje zapalenia stawów: młodzieńcze zapalenie stawów

Kiedy powiedział, że dziecko ma zapalenie stawów, może być szokujące. Zapalenie stawów jest chorobą, że większość ludzi się połączyć z osób starszych, ale dzieci mogą dostać też. Młodzieńcze zapalenie stawów (JA) zawiera liczne autoimmunologicznych i zapalnych chorób, które mogą wystąpić u dzieci w wieku 16 lat i młodszych. JA jest znany wpływ na stawy, skórę, oczy i układ pokarmowy.

Najczęstszym typem zapalenia stawów u dzieci to młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS). Idiopatyczna oznacza, że ​​przyczyna nie jest znana, ale naukowcy uważają, że MIZS jest chorobą autoimmunologiczną. Oznacza to, że układ odpornościowy dziecka atakuje zdrowe tkanki stawowej, bo to myląc go do szkodliwych substancji obcych. JIA nazywano młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów (JRA). Chociaż niektórzy ludzie mogą nadal nazywają go JRA, to różni się od reumatoidalnego zapalenia stawów, co dzieje się w dorosłych.

JA może spowodować poważne problemy, takie jak słaby wzrost i oczu problemy, które mogą prowadzić do ślepoty. Dobrą wiadomością jest to, że szybkie leczenie zmniejsza ryzyko poważnych powikłań i może pomóc dziecku żyć normalne, aktywne dzieciństwo.

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko ma problemy ze stawami?

Jeśli Twoje dziecko ma młodzieńcze zapalenie stawów, można zauważyć pewne objawy, takie jak bolesnych, obrzękniętych stawów i kulejąc, szczególnie rano lub po drzemce. Twoje dziecko może skarżyć się na sztywność stawów lub sztywność karku lub organizować wspólną, w zgiętej pozycji umownej. Twoje dziecko może również pojawić się wyjątkowo niezdarny lub mają trudności piśmie lub pełniące inne drobne ruchy silnika. Dzieci z młodzieńczym zapaleniem stawów mogą mieć wysypkę, gorączkę i obrzęk węzłów chłonnych.

Jakie testy moje dziecko trzeba zdiagnozować młodzieńcze zapalenie stawów?

Lekarz pediatra będzie opierać się na różnych testów i egzaminów, aby wykluczyć inne przyczyny objawów twojego dziecka. Twoje dziecko może potrzebować do specjalisty nazwie reumatologa dziecięcego, który będzie korzystać z następujących narzędzi do diagnozowania JA:

 • Kompletne badanie fizykalne

 • Szczegółowy opis objawów Twojego dziecka

 • Pełna historia choroby dziecka, w tym historii rodziny zapalenia stawów, chorób autoimmunologicznych i innych problemów medycznych

 • Badania krwi

 • Badania moczu

 • Badania płynu stawowego

 • Rentgenowskie i inne badania obrazowe

Co można zrobić, aby zaradzić zapalenia stawów u dzieci?

Lekarze zazwyczaj zalecane trzy podejścia w leczeniu młodzieńczego zapalenia stawów:

 • Medycyna aby zmniejszyć obrzęk i ból i utrzymać funkcjonowanie stawów. Lekarz pediatra może przepisać niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz kortykosteroidy w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Leki przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg choroby (LMPCh) może pomóc spowolnić niszczenie stawów. Modyfikatory odpowiedzi biologicznej mogą zmniejszać zapalenie i uszkodzenie stawu stałego.

 • Fizykoterapia, aby nauczyć dziecko, jak zrównoważyć aktywność i odpoczynek, utrzymanie funkcjonowania stawów i elastyczność, i bezpiecznie wykonywać codzienne czynności. Dziecka fizjoterapeuta może także zalecić szyny, ortezy, lub innych urządzeń w celu wspierania jego stawy. Te typy urządzeń pomocniczych są kluczowe dla poprawy codzienne funkcjonowanie i pozwalają dziecku uczestniczyć w zajęciach mogą inaczej odłożyć lub uniknąć.

 • Regularne ćwiczenia są kluczem do dziecka, aby utrzymać napięcie mięśni i stawów funkcji. Kiedy dziecko jest w bólu, może być skłonny do niego resztę niech. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą lub fizjoterapeuta, jak i kiedy wykonywać. Odpowiedni rodzaj ćwiczeń jest często pomocne dla nieletnich bólu stawów. Niektóre dobre, działania nieobciążające m.in. pływanie, jazda na rowerze, a dzieje rodzinne spacery.

Jak jeszcze mogę pomóc mojemu dziecku?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku, samemu, i twoja rodzina sobie z młodzieńczego zapalenia stawów:

 • Zachęcaj dziecko do udziału w szkole, działalności społecznej i sportu, jak usunięte przez lekarza.

 • Upewnij się, że Twoje dziecko bierze przepisane leki, trafia do wszystkich spotkań, a następujące plany ćwiczeń.

 • Pracy ze szkołą i nauczycielami dziecka, aby upewnić się, że dziecko może funkcjonować w szkole i pełną domowych. Federalne prawo mówi, że może masz to wyrażone na piśmie za pośrednictwem sekcji 504 plan. Sekcja 504 wymaga szkół zapewnienie potrzeb edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnością, jak odpowiednio jako potrzeb uczniów pełnosprawnych. Można ustawić 504 plan dla Twojego dziecka w dowolnym momencie w trakcie roku szkolnego i można go zmienić z potrzeb dziecka.

 • Dołącz do grupy wsparcia rodzinnego przez Arthritis Foundation w http://www.arthritis.org/chaptermap.php lub poprosić lekarza o skierowanie.

 • Zastanów się obóz dla dzieci z zapaleniem stawów i ich rodzin. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do http://www.arthritis.org/ja-events.php.

 • Foster niezależności i pewności siebie, ucząc swoje dziecko wiekiem właściwe sposoby dbać o siebie samego. Na przykład, dziecko w wieku szkolnym mogą nauczyć się jego lub jej własnego łóżka codziennie rano i jest odpowiedzialny za zbieranie zabawek.