Cambler

Mikropenisa

Co to jest mikropenisa?

Mikropenisa jest zdefiniowana jako styk strukturze penisa, która znajduje się poniżej normalnego zakresu wielkości dla niemowlęcia. Zwykle długości penisa narodzonego chłopca wynosi od 2,8 do 4,2 cm (1,1 do 1,6 cala) o obwodzie 0,9 do 1,3 cm (od 0,35 do 0,5 cala). Ten pomiar jest dokonywany przez ostrożne rozciąganie penisa i mierząc od penisa do nasady penisa. Długość penisa z mniej niż 1,9 cm (0,75 cala) jest zazwyczaj uważany mikropenisa.

Co powoduje mikropenisa?

Mikropenisa mogą występować samodzielnie, ale zazwyczaj odbywa się w połączeniu z innymi zaburzeniami. Zaburzenia hormonalne, które powodują nienormalne poziom hormonów, które biorą udział w rozwoju narządów płciowych może być postrzegane w mikropenisa. Może się to wiązać z przysadki mózgowej lub podwzgórza.

Jakie są objawy mikropenisa?

Chociaż każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej, najczęściej stwierdzenie jest z mikropenisa rozmiar penisa, że ​​niemowlę jest mniejsza niż 1,9 cm, po rozciągnięciu delikatnie. W niektórych przypadkach, zmniejszenie liczby plemników powoduje niepłodności lub zmniejszenia płodności, znajduje się w dorosłości. Mikropenisa może być lub może nie być widoczne w powiązaniu z innymi chorobami. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak mikropenisa zdiagnozowane?

Diagnoza jest zwykle przez badanie fizykalne. Twoje dziecko może zostać skierowane do różnych specjalistów, w tym urologa pediatrii (lekarza, który specjalizuje się w chorobach i pielęgnacji dróg moczowych i narządów rodnych mężczyzn) i endokrynologa w pediatrii (lekarza, który specjalizuje się w hormonów).

Co to jest leczenie mikropenisa?

Szczególne traktowanie mikropenisa zostanie ustalona przez lekarza dziecka w oparciu o:

  • Wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

  • Stopień choroby

  • Dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

  • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Nie ma lekarstwa na mikropenisa. Terapia hormonalna może być wskazane dla niektórych dzieci, aby stymulować wzrost prącia. Inne opcje terapeutyczne zostaną omówione z Tobą.