Cambler

Zapalenie sutek

Co to jest zapalenie piersi?

Mastitis jest zakażenie i zapalenie sutka, zwykle tkanka tłuszczowa sutka, co powoduje zaczerwienienie, ból i obrzęk. W tym obrzęk naciska na przewodach mlecznych powoduje ból.

Mastitis jest zwykle spowodowane zakażeniem bakteriami Staphylococcus aureus. Bakterie te są zwykle obecne na skórze, ale powodować problemy, gdy dostają się do organizmu. Bakterie powodujące zapalenie sutka wejść przez przerwę lub pęknięcia w skórze piersi, zazwyczaj na sutek. W rzeczywistości, zapalenie sutka występuje zwykle u kobiet karmiących piersią, ponieważ sutki często staje się sucha i podrażniona i może stać się pęknięty podczas pielęgniarskiej. Pozwala to bakterie inwazji tkanki piersi, w szczególności przewodów mlecznych i gruczoły mleczne.

Mastitis w nonbreastfeeding kobieta jest bardziej powszechne po menopauzie niż przed. W rzadkich przypadkach, może to wskazywać na obecność innej choroby podstawowej, takie jak rak piersi. W tym samym czasie, zatkania przewodu mlecznego może naśladować zapalenie sutka. Podczas gdy kobieta dopasowuje się do nowego piersią niemowląt, kanały mleczne w piersi wewnętrzne mogą zostać zatkane, co powoduje kruchość, zaczerwienienie, ciepło grudek, a nawet poniżej tej powierzchni skóry, ale bez zakażenia.

Możliwe jest w wielu przypadkach, aby określić siebie, jeśli masz zatkany przewód mleczny, w przeciwieństwie do zapalenia sutka. Zazwyczaj można zwolnić zatkany przewód mleczny masując okolicę. Jeśli te objawy utrzymują się jednak, lub jeśli wystąpi gorączka i bóle mięśni i bóle mięśni, to jest bardziej prawdopodobne, że rzeczywiście opracowane mastitis. Na szczęście zapalenie sutka można łatwo wyleczyć.

Choć zapalenie sutka prawie nigdy awaryjnego, nie leczone mogą prowadzić do ropnia sutka, który jest gromadzenie się ropy w pustym obszarze piersi. Twój lekarz może drenażu ropnia. Mądrzejszy oczywiście jest, aby nigdy nie pozwolić mastitis doprowadzić do ropnia.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli znajdziesz masz problemy łagodzeniu obrzęku piersi, nawet podczas karmienia, jeśli wystąpią ciepło, czułość, grudek lub obrzęk piersi, czy karmienie piersią, czy nie, lub jeśli wystąpią objawy grypopodobne. Szukajcie promptmedical zachować ostrożność w przypadku karmiących piersią, a objawy nie ustępują przez masuje okolicę oczyść kanał mleka.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia sutka?

Zakażenie piersi przez bakterie Staphylococcus aureus powoduje objawy, które mogą naśladować zatkanie przewodu mlecznego lub ropień. W przeciwieństwie do zatkania przewodu, zapalenie sutka nie odejdzie na własną rękę lub masowania na tym terenie.... Więcej o objawy zapalenia sutka

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie sutka?

Mastitis jest zwykle spowodowane zakażeniem bakteriami Staphylococcus aureus. Zwykle mają te bakterie na skórze, ale może powodować infekcje, jeśli dostanie się do organizmu poprzez przerwę lub pęknięcia w skórze, w mastitis, takie złamanie lub pęknięcie jest zwykle na sutek. Dlatego też u kobiet karmiących piersią, gdy sutki stają się miękkie i suche, a może złamać łatwo. Jednak nonbreastfeeding kobiety mogą dostać zapalenie sutka, zbyt.... Czytaj więcej o przyczynach mastitis

ZABIEGI

Jak jest zapalenie sutka leczyć?

Pierwszy wybór w leczeniu mastitis jest praktyka prewencji. Jednak zapalenie sutka jest zwykle uleczalny w odpowiednim czasie leczenia antybiotykami i, w niektórych przypadkach, środki zmniejszające gorączkę.... Czytaj więcej na temat leczenia zapalenia sutka

Więcej artykułów