Cambler

Usunięcie piersi

Przegląd procedury

Co to jest mastektomia?

Mastektomii jest zabiegiem chirurgicznym, w którym wszystkie lub część piersi usuwa się część planu leczenia raka sutka. W pewnych przypadkach przeprowadza się profilaktycznie mastektomii (w celu zapobieżenia powstawaniu nowotworu) u kobiet z wysokim ryzykiem rozwoju raka sutka.

Leczenie chirurgiczne raka piersi jest ogólnie podzielić na dwie kategorie: leczenie oszczędzające pierś (BCT) lub mastektomii. BCT obejmuje usunięcie możliwie najmniejszą ilość tkanki piersi po usunięciu raka sutka, i zazwyczaj zawiera adiuwant (dodatkowe) leczenia po zabiegu chirurgicznym, najczęściej radioterapia.

Istnieje kilka rodzajów procedur mastektomii:

 • Razem (lub prosty) mastektomii - usunięcie całej piersi, obejmujące brodawki, brodawki, a najbardziej skóry pokrywającej. Ponadto, niektóre z węzłów chłonnych pod ramieniem, zwany również pachowych węzłów chłonnych, może być usunięta. Węzły chłonne fasolowymi poniżej ramienia opróżnienie naczynia limfatyczne z górnych ramion większość sutka, szyjki i w obszarach pod pachami. Często, raka piersi rozciąga się do tych węzłów chłonnych, a tym samym wejściem do układu limfatycznego i umożliwienie rozprzestrzeniania się raka do innych części ciała.

 • Zmodyfikowana radykalna mastektomia - usunięcie całej piersi, w tym brodawki, brodawki, skóry pokrywającej, niektóre z węzłów chłonnych pod pachą, i wyściółki na mięśnie klatki piersiowej. W niektórych przypadkach część mięśnia klatki piersiowej jest również usuwany.

 • Radykalna mastektomia - usunięcie całej piersi, w tym brodawki, brodawki, skóry pokrywającej, węzłów chłonnych pod pachą, i mięśni klatki piersiowej. Przez wiele lat była to zwykła praca. Jednak dzisiaj radykalna mastektomia jest rzadko wykonywane i jest powszechnie zalecane tylko wtedy, gdy rak piersi rozprzestrzenił się mięśni klatki piersiowej.

Niektóre nowsze procedury mastektomii może oferować dodatkowe opcje dla operacji. Konieczne są jednak dalsze badania, aby dowiedzieć się, czy procedury te są tak skuteczne, jak kilku standardowych typów operacji w całkowitym usunięciu lub zapobiegania powrotowi raka piersi.

 • Skin-sparing mastektomii - w tej procedurze tkanki piersi, brodawki i otoczki są usuwane, ale większość skóry na piersi jest zapisany. Ten typ operacji wydaje się być podobny do modyfikowanego rodnika amputacji na skuteczność wielu kobiet. Jest on stosowany tylko wtedy, gdy przeprowadza się rekonstrukcję piersi bezpośrednio po zabiegu mastektomii i mogą nie nadawać się do guzów, które są duże i blisko powierzchni skóry.

 • Podskórnej mastektomii - może to być opcja dla kobiet poddanych profilaktycznej mastektomii. Tkanka piersi usunięto przez nacięcie pod piersi, skóry, a złączka pozostają w miejscu. Po tym następuje rekonstrukcji piersi. W tej procedurze, więcej tkanki piersi pozostawione niż inne formy mastektomii, więc istnieje większa szansa na rozwój nowotworu w pozostałej tkanki.

 • Oszczędzającej sutek mastektomii - podobnie do procedury oszczędzające skórę, tkankę sutka i brodawki i brodawki są usuwane. Jednak, tkanki pod i wokół brodawki i otoczki są starannie odciąć i badane przez patologa. Jeśli nie ma komórek raka piersi znajdują się blisko brodawki i otoczki, można je ponownie podłączyć.

Gdy całość lub większość tkanki piersi usunięto operacja rekonstrukcji piersi może być przeprowadzane w celu odbudowy piersi. Rekonstrukcja może być wykonywane w czasie amputacji lub w późniejszym czasie.

Anatomia piersi:

Każda pierś ma od 15 do 20 części, zwanych płatami, które są ułożone jak płatki stokrotki. Każdy płat ma wiele mniejsze płaciki, które kończą się w dziesiątki maleńkich żarówek, które mogą produkować mleko.

Wszystkie występy, lobules i żarówki są połączone przez cienkie rurki zwane kanały. Kanały te prowadzą do brodawki w środku ciemny obszar skóry o nazwie otoczki. Tłuszczu wypełnia przestrzenie między zrazików i przewodów.

Brak Mięśnie piersi, mięśnie, ale leżą w ramach każdej piersi i obejmują żebra.

Każda pierś zawiera również naczynia krwionośne i naczynia, które prowadzą limfę. Do naczynia limfatyczne powodować niewielkie fasolkowatej narządów zwane węzły chłonne, z których zespoły znajdują się pod ramieniem powyżej obojczyka, w klatce piersiowej, a także w innych częściach ciała.

Przyczyny postępowania

Mastektomii może być wykonany jako część planu leczenia raka sutka.

Kobiety z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi, takich jak te z genem BRCA1 lub BRCA2 (genów supresorowych guza związane z rakiem piersi) wraz z innymi zwiększonego ryzyka, może zdecydować się poddać profilaktycznej mastektomii.

Typ zabiegu chirurgicznego przeprowadzonego na raka piersi, zależy od rodzaju i stopnia leczonego raka. Jeśli nowotworowe guzek jest mały i zlokalizowane, lumpektomii, typ BCT, mogą być wykonywane zamiast mastektomii. Jednakże, jeżeli nowotwór został przeniesiony do innych części tkanki piersi i / lub rozprzestrzenia się na węzły chłonne pod ramieniem, lekarz najprawdopodobniej wybrać wykonanie amputacji. Rozmiar sutka zaangażowane mogą wpływać na wybór procedury.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić mastektomii.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji mastektomii obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Tymczasowy obrzęk piersi

 • Tkliwość piersi

 • Twardość powodu tkanki bliznowatej, która może tworzyć się w miejscu nacięcia

 • Zakażenie rany lub krwawienia

 • Obrzęk limfatyczny - obrzęk limfatyczny ramienia z powodu usuwania węzłów. To jest poprzedzony wczesnych objawów, do których należą uczucie ucisku w ramię, ból, zaczerwienienie i zmniejszenie elastyczności ramienia, dłoni i nadgarstka.

 • Fantomowy ból piersi - objawy to nieprzyjemne swędzenie, "mrowienia", ciśnienie, i pulsujący. Te odczucia mogą być zarządzane z lekami, ćwiczeń lub masażu. Fantomowy ból piersi nie oznacza, że ​​komórki rakowe są nadal obecne w piersi lub że rak może powrócić.

Seroma (jasny płyn uwięziony w ranie) występuje zwykle po mastektomii. Kłopotliwe seromas może być odprowadzana w gabinecie chirurga i potraktowano prasowanie lub zastrzyku, który przyczynia się do utwardzenia powierzchni w piersi, jeśli jest to konieczne.

Liniowy blizna może spowodować w miejscu amputacji, a wielu pacjentów doświadcza ciągnąc sensację w pobliżu lub pod jego ramię po mastektomii.

Depresja i poczucie utraty tożsamości seksualnej może wystąpić po mastektomii.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Koncerny kosmetyczne po mastektomii:

Pacjentów poddawanych mastektomii może mieć obawy co do wyglądu swoich piersi (y) po zabiegu. Na szczęście, rekonstrukcja piersi jest możliwe dla większości pacjentów po amputacji piersi. Często pacjenci poddawani zmodyfikowanej radykalnej mastektomii może poddać się operacji rekonstrukcji piersi podczas tej samej procedury.

Zalety do natychmiastowej rekonstrukcji piersi obejmują nie budzi się z traumą utraty piersi i eliminując potrzebę dodatkowego zabiegu. Wady to konieczność rozważenia możliwości odbudowy podczas już stresującym czasie przed operacją raka. Ponadto, powikłania, chociaż rzadko może prowadzić podczas procesu gojenia po operacji rekonstrukcji, które mogą zakłócać działanie promieniowania lub chemioterapii.

Lekarz omówi z pacjentem opcje dotyczące chirurgii rekonstrukcyjnej. Rozwiązania alternatywne po mastektomii obejmują stosowanie na zewnątrz protezy lub specjalnego mastektomii biustonosza.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury mastektomii do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, jod, lateksu, taśmy lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Ilustracja całkowitej mastektomii

Mastektomii wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Ogólnie rzecz biorąc, ten proces mastektomii następująco:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia może być rozpoczęte w rękę lub ręce.

 3. Zostanie umieszczony na stole operacyjnym leży na plecach.

 4. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 5. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 6. Nacięcia będą wykonywane w piersi. Typ mastektomii być wykonywane określi typ nacięcia (s) wykonane. (Obszary usunięte podczas zabiegu są cieniowane na zielono na rysunku.)

 7. Tkanki podskórnej będzie delikatnie wyciąć darmo i usunięte.

 8. Węzły chłonne mogą być usunięte po tkanki piersi lub sutka został usunięty.

 9. W przypadku rekonstrukcji piersi być wykonane wraz z mastektomii tworzywa sztucznego chirurg wykonuje procedurę po mastektomii zostało zakończone.

 10. Tkanka piersi i innych tkanek, które są usunięte zostaną wysłane do laboratorium do analizy.

 11. Jeden lub więcej rur drenażowych mogą być wstawiane do obszaru.

 12. Skóra będzie zamknięta szwem lub taśm klejących.

 13. Sterylny bandaż / opatrunek zostaną umieszczone na stronie.

Po zabiegu

W szpitalu:

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Swój proces odzyskiwania będzie zmieniać się w zależności od rodzaju wykonywanej procedury i rodzaju znieczulenia, który jest podany. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej.

Po mastektomii, pacjenci zazwyczaj zatrzymać się na dwa do trzech dni lub dłużej, w szpitalu, w zależności od stopnia i po zabiegu operacja rekonstrukcji również przeprowadzić.

Zakres bólu zależy od ilości i lokalizacji tkanki pobranej podczas zabiegu. Najbardziej ból może trwać od dwóch do trzech dni, chociaż wielu pacjentów mastektomii nie doświadczają ból po operacji. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Chemioterapia lub radioterapia może być lub może nie być konieczne po amputacji. Lekarz poinformuje o tym w zależności od danej sytuacji.

W domu:

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby obszar chirurgicznej czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych. O ile nie wskazano inaczej, wąskie paski taśmy po nacięciu może stać się mokre podczas prysznicem. Może być zobowiązana do zastąpienia mokrych okładów z czystej, suchej jednego.

Pacjent powinien zostać poinformowany o tym, jak dbać o rury drenażowej, która powinna być usunięta po około dwóch tygodniach od pierwszego badania followup.

Jeśli rozwarstwienie węzłów chłonnych (usunięcie) przeprowadzono z mastektomii lekarz może zalecić wykonywanie ćwiczeń, które pomogą zwinny się ramię i część ramienia. Ból węzłów chłonnych po rozwarstwienia może spowodować, aby utrzymać rękę i ramię nieruchomo jak to możliwe, co prowadzi do ramienia i barku sztywność. Przesadza ćwiczeń może spowodować obrażenia, powinny być one wykonywane zaczął stopniowo i konsekwentnie postępuje trochę każdego dnia. Możesz być powinni wykonywać te ćwiczenia, nawet jeśli rozwarstwienie węzłów chłonnych nie było częścią procedury.

Normalne działania mogą być zazwyczaj wznowione w ciągu dwóch tygodni. Tymczasem, należy unikać forsownych ćwiczeń, szczególnie tych, które dotyczą szeroko korzystają z ramienia, np. mycie okien czy odkurzanie na długie okresy. Lekarz poinformuje o tym, kiedy można rozpocząć kolejny jazdy i kiedy można wrócić do pracy.

Stanika luźny przed snem może pomóc Ci bardziej komfortowe.

Jeśli masz problemy czynienia z odzysku, lekarz może skierować do agencji wolontariusza lub grupy wsparcia.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka i / lub dreszcze

 • Zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

 • Obrzęk lub drętwienie i / lub mrowienie ramienia dotkniętego

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Opieka ramię po usunięciu węzłów chłonnych:

Usunięcie węzłów chłonnych mogą wpływać na odprowadzanie płynu limfatycznego z ramieniem od strony operacyjnej. Problemy z odwodnieniem chłonnego może prowadzić do pęcznienia ramienia i ze zwiększonym ryzykiem zakażenia urazu ręki. Ponadto, istnieje zwiększone ryzyko zakrzepów krwi w żyłach krwi pachy powodu urazu operacyjnego w tym obszarze.

Całe życie środki ostrożności, aby zapobiec problemom w grupie węzłów chłonnych dotkniętego po rozwarstwienia obejmują, ale nie ograniczają się do następujących czynności:

 • Brak igłami lub wstawki w grupie IV dotkniętym

 • Brak pomiary ciśnienia krwi w ramieniu dotkniętego

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami w zakresie ćwiczeń ramion starannie

 • Uniknąć urazów, jak zadrapania czy odpryski, do ramienia dotkniętego

 • Podnieść rękę, z ręki powyżej łokcia, do pomocy przy drenażu płynu limfatycznego

 • Rękawiczkach ogrodnictwo lub wykonywania działalności, w których istnieje ryzyko nakłucia skóry palców i / lub rąk, lub gdy przy użyciu silnych lub agresywnych środków chemicznych, takich jak detergenty i środki czystości

 • uniknąć oparzenia słoneczne

 • Używać golarki elektrycznej, a nie maszynkę do golenia z ostrzem się golić pod pachą

 • Uniknąć constrictive pozycji na ramieniu zakresie, takimi jak elastyczne mankiety i obcisłych zegarków lub innych biżuterii

 • Użyj niezmieniony ramię do przenoszenia ciężkich, torby lub torebki

 • Uniknąć ukąszeń owadów i użądlenia przez zastosowanie środków odstraszających owady i / lub na sobie długie rękawy

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejskie społeczeństwo raka

Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej

Narodowa Fundacja raka piersi

National Cancer Institute (NCI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine

Narodowe Centrum Informacji zdrowie kobiet