Cambler

Liszaj twardzinowy: zabiegi

Jak jest liszaj twardzinowy leczyć?

Liszaj twardzinowy jest przewlekłą chorobą, która nie ma lekarstwa. Jednak, przy odpowiednim leczeniu i obserwacji, liszaj twardzinowy może być skutecznie kontrolowany.

Leczenie rozpoczyna się od poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Małą próbkę chorobowo skórę można usunąć i wysyłane do laboratorium w celu analizy. Procedura ta jest wywoływana biopsji.

Miejscowe leczenie liszaj twardzinowy

Objawy liszaj twardzinowy najczęściej traktowane są maści lub kremy, które są stosowane bezpośrednio na obszarze zagrożonym. Nazywa się to stosowanie miejscowe. Miejscowe leczenie twardzinowego porostów to:

 • Kortykosteroidy, takie jak propionianu klobetazolu (Clobex, Tapety z)
 • Kremy modulacji immunologicznej, takie jak pimekrolimus (Elidel) i takrolimus (Protopic)

Nontopical liszaj twardzinowy leczenie

Nontopical leczenia twardzinowego porostów to:

 • Sterydy podawane przez wstrzyknięcie, takie jak triamcynaolone (Aristocort)
 • Operacja ponownego otwarcia zwężoną pochwę

Leczenie opornej twardzinowego porostów

Liszaj twardzinowy mogą być związane z zakażeniem bakteryjnym, który ma być leczony. Antybiotyk leków, które są skuteczne w leczeniu infekcji bakteryjnej, w którym występuje odporną liszaj twardzinowy obejmują:

 • Cephalexin (Keflex, Keftab)
 • Erytromycyna (E-MYCIN, ESZ)

Liszaj twardzinowy może powodować wulwodynia lub przewlekły ból sromu. Leki, które są skuteczne w leczeniu pacjentów z wulwodynia, liszaj twardzinowy obejmują:

 • Amitryptylina (Elavil, Endep)
 • Dezypramina (Norpramin)

Co można zrobić, aby poprawić swoje liszaj twardzinowy

Oprócz po instrukcje lekarzem i biorąc wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza, można przyspieszyć odzyskiwanie przez:

 • Unikanie długotrwałego stosowania miejscowych maści lub kremy, które można cienkie skóry
 • Unikając zarysowania powierzchni
 • Konsultacji z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują po leczeniu
 • Stosując smar pochwy podczas stosunku, aby zmniejszyć tarcie
 • Mycie okolicy narządów płciowych delikatnie czystą wodą lub z nonsoap mycia

Jakie są potencjalne powikłania liszaj twardzinowy?

Liszaj twardzinowy jest przewlekłą chorobą skóry, wpływa na powierzchni narządów, które nie mogą być utwardzone, ale może być łatwo kontrolowane. Liszaj twardzinowy płciowych skóry należy leczyć natychmiast, ponieważ może to spowodować problemy z oddawaniem moczu lub współżycia seksualnego. Jest także bardzo mała szansa, że skóra wpływ liszaj twardzinowy będzie rozwijać raka skóry. Liszaj twardzinowy można potraktować maści i kremów, a objawy powinno dochodzić w ciągu kilku tygodni. Możesz pomóc zminimalizować ryzyko poważnych powikłań, postępując zgodnie z planem leczenia Ciebie i pracowników służby zdrowia, projekt specjalnie dla Ciebie. Powikłania twardzinowego porostów to:

 • Dyspareunia (bolesne stosunki płciowe)
 • Bolesne oddawanie moczu (trudności w oddawaniu moczu)
 • Zakłopotanie
 • Niewielkim zwiększeniem ryzyka raka skóry
WSTĘP

Czym jest liszaj twardzinowy?

Liszaj twardzinowy jest łagodny i postępującą chorobą skóry, która najczęściej dotyka okolicy narządów płciowych. Przewlekłą chorobę skóry, nie można wyleczyć, ale może być regulowana. Liszaj twardzinowy charakteryzuje świąd i ból w okolicy narządów płciowych. Skórze w pobliżu otworu pochwy, zwany krocza, staje się cieńsza i stan zapalny. Jest to choroba skóry u kobiet po menopauzie. Licheń sclero... Czytaj więcej o porostów wprowadzenia twardzinowego

OBJAWY

Jakie są objawy liszaj twardzinowy?

Jeśli masz łagodny przypadek liszaj twardzinowy, nie mogą wystąpić żadne objawy. Jeśli nie masz żadnych objawów, Twój lekarz będzie musiał zdiagnozować liszaj twardzinowy podczas egzaminu ginekologicznej. Objawowe liszaj twardzinowy może spowodować uczucie swędzenie, ból podczas oddawania moczu lub ból podczas stosunku. Może także wystąpić krwawienie i pęcherze w okolicy krocza.... Więcej o objawy twardzinowego porostów

PRZYCZYNY

Co powoduje, liszaj twardzinowy?

Nie wiadomo, co powoduje, liszaj twardzinowy. Niektórzy uważają, pracownicy służby zdrowia, która liszaj twardzinowy spowodowane przez nadczynność układu immunologicznego lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Mogą odgrywać czynniki genetyczne lub dziedziczne rolę w jego rozwoju. Liszaj twardzinowy nie jest zaraźliwa. Liszaj twardzinowy mogą pojawić się na skórze, które są uszkodzone lub bliznami z poprzedniej kontuzji. U kobiet, liszaj twardzinowy występuje najczęściej po menopauzie.... Czytaj więcej o przyczynach twardzinowego porostów

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

 • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
 • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
  Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
 • Leczenie plam starczych
  Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
 • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
  Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.