Cambler

Leki na cukrzycę: jakie są moje możliwości?

Po rozpoznania cukrzycy, pierwsza myśl na umysłach wielu ludzi może być: Czy muszę wstrzykiwać sobie insulinę? Prawdą jest, że istnieje wiele możliwości wyboru poza insuliny do iniekcji. Możesz być w stanie wziąć pigułkę zamiast. Odpowiedź zależy przede wszystkim od typu cukrzycy masz.

Jakie są moje opcje terapeutyczne dla chorych na cukrzycę typu 1?

Twoje wybory są dość ograniczone do leczenia 1 typ cukrzycy. To dlatego, że twój organizm nie wytwarza insuliny w ogóle w cukrzycy typu 1. Aby leczyć, trzeba zastąpić naturalną insulinę z zastrzyków insuliny lub metody alternatywnej, w tym piór insulinowych i pomp. Istnieje szeroka gama preparatów insuliny na rynku. Indywidualnych potrzeb określi rodzaj stosowanej insuliny.

Inny lek do wstrzykiwania, które można wykorzystywać w leczeniu cukrzycy typu 1 jest nazywany pramlintyd (Symlin). Pramlintyd jest człowieka wersja innego hormonu, że trzustka robi. Pramlintyd działa przez spowolnienie trawienia. Dzięki temu poziom cukru we krwi przed pójściem zbyt wysokie po posiłkach. Jeśli używasz Symlin, trzeba jeszcze wykorzystać insuliny. Pracują razem w leczeniu cukrzycy.

Jakie są moje opcje terapeutyczne dla chorych na cukrzycę typu 2?

W cukrzycy typu 2, masz kilka opcji więcej zabiegów niż w cukrzycy typu 1. Z cukrzycą typu 2 organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do swoich potrzeb energetycznych i swoje komórki są odporne na to. W leczeniu cukrzycy typu 2, można wykorzystywać insuliny i innych leków, które zastrzyki, przyjmowanych doustnie, lub kombinacji obu.

Wstrzykiwania narkotyków

Wstrzykiwania leków są te, które dają z igłą i strzykawką. Masz kilka możliwości leczenia cukrzycy typu 2 z leków do iniekcji:

 • Traktuje insuliny typu 1 i typu 2 cukrzycy.

 • Pramlintyd (Symlin) traktuje zarówno typu 1 lub cukrzyca typu 2.

 • Eksenatyd (Byetta) jest stosunkowo nowym rodzajem cukrzycy typu 2 lek. Działa poprzez zwiększenie wydzielania insuliny z trzustki, ale to tylko robi to, gdy stężenie cukru we krwi jest wysoki.

Doustne leki

Leki doustne są lekach przyjmowanych doustnie. Teraz można użyć tylko leków doustnych w leczeniu cukrzycy typu 2. Generalnie, leki doustne pracować w jednym z czterech sposobów:

 • Zwiększenie produkcji insuliny

 • Zmniejszenie oporności na insulinę i pomagając komórki lepiej reagują na insulinę

 • Obniżenie ilości glukozy, że wątroba produkuje. Twoje sklepy wątroby dodatkowy cukier do stosowania, kiedy organizm potrzebuje.

 • Spowolnienie trawienia, aby pomóc utrzymać poziom cukru we krwi na stałym poziomie, a nawet więcej

Jak mój lekarz wybrać?

Lekarz następujące wytyczne leczenia wydane przez organizacje, takie jak Europejski Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) i European Association of Clinical Endocrinologists (AACE). Wytyczne ADA poleca że większość osób z cukrzycą typu 2 rozpoczyna się lek doustny o nazwie metformina (Glucophage), w połączeniu ze zmianami stylu życia. Jednak metformina nie jest to dobry wybór dla każdego, ponieważ możliwych działań niepożądanych, w tym nudności i biegunkę. Jeśli lekarz nie, że należy przyjmować metforminy, on lub ona może rozpocząć się na inny lek doustny.

Zazwyczaj można zatrzymać się na jeden lek na jakiś czas. Jeśli to nie jest miejsce do swoich celów cukru we krwi, kiedy lekarz ma kilka opcji:

 • Zwiększyć dawkę leku

 • Dodać drugi lek

 • Przełącz się na nowy lek

 • Dodaj insuliny

 • Tylko przełączyć na insulinę

Lekarz jest w najlepszej sytuacji, aby poprowadzić swój wybór zabiegów. Porozmawiaj z lekarzem o wszelkich wątpliwości można mieć na temat leczenia i zadać wiele pytań. Pielęgniarka, cukrzyca pedagog i farmaceuta są również ogromne zasoby dla zrozumienia wyborów zabiegów.