Cambler

Leczenie raka - zespół leczenia raka

Jakie specjalistów leczenia osób z rakiem?

Leczenie raka może obejmować kilka rodzajów służby zdrowia który z was, tworzą "zespół opieki raka." Wielodyscyplinarny zespół raka może obejmować, ale nie jest ograniczone do, następujących członków zespołu:

 • Chirurg
  Po zdiagnozowaniu, można zobaczyć lekarza, lekarza, który specjalizuje się w wykonywaniu operacji w leczeniu chorób. Chirurg, z kolei, może skierować pacjenta do lekarza onkologa - ze specjalnym szkoleniu w diagnostyce i leczeniu raka.

 • Onkolog
  Onkolodzy może być znany jako onkologów medycznych, którzy leczą raka za pomocą leków, takich jak chemioterapia lub napromienianie onkologów, którzy leczą raka z radioterapią. Twój onkolog będzie z wami, aby stworzyć plan leczenia. On / ona zazwyczaj działa jako koordynatora opieki raka.

 • Onkologii pielęgniarki
  Onkologii pielęgniarki mają specjalistyczne wykształcenie w raka i opieki dla pacjentów w trakcie leczenia. Oni pomogą przeprowadzić plan leczenia Twój onkolog tworzy i pomoże kierować pacjentów mimo leczenia działań, takich jak dając leki na raka, sprawdzając swoje postępy, i odpowiadając na pytania dotyczące leczenia. Jeśli jesteś w trakcie chemioterapii, onkologii pielęgniarki będą monitorować żadnych skutków ubocznych.

 • Pracowników socjalnych
  Pracownicy socjalni mogą zapewnić radę dla Ciebie i Twojej rodziny, które pomogą Ci zrozumieć swoją diagnozę i leczenie, i pomóc w znalezieniu grupy wsparcia lub innych usług związanych z rakiem.

 • Psychiatrów i psychologów
  Psychiatrzy i psychologowie są specjaliści, które mogą pomóc, jeśli masz problemy z depresją lub zdrowia psychicznego. Rak może być trudne dla każdego, aby poradzić sobie z, więc upewnij się, aby poprosić o pomoc w razie potrzeby. Psychiatra może przepisać leki, takie jak leki przeciwdepresyjne. Zarówno specjaliści mogą pomóc pacjentom z doradztwa i innych depresja metod leczenia.

 • Rehabilitanci
  Ludzie z rakiem czasami trzeba pomóc odzyskać po leczeniu. Fizjoterapeutów, logopedów, terapeutów oddechowych, terapeutów zajęciowych i innych mogą być pomocne dla wielu pacjentów, w zależności od rodzaju nowotworu i leczenia.

 • Dietetycy
  Rak i leczenie raka mogą jeść trudne. Niektórzy ludzie tracą na wadze lub mają problemy jedzenie żywności, które zapewniają właściwą energię. Zarejestrowanych dietetyków (RD) pomóc ludziom utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe w trakcie i po leczeniu raka.

 • Domowych zdrowie pomocnicy
  Doradcy zdrowia domu Specjalizujemy się w pomocy pacjentom zarządzać zadaniami w domu w trakcie leczenia, a może pomóc w codziennych obowiązkach, takich jak żywność gotowania lub sprzątania.

Inne ważne specjalistów, które mogą być zaangażowane w proces leczenia są następujące:

 • Hematologów
  Lekarzy, którzy specjalizują się w zakresie funkcji i zaburzeń krwi.

  Radiolodzy
  Lekarzy, którzy specjalizują się w diagnozowaniu chorób interpretując (odczyt) rentgenowskie i inne rodzaje badań obrazowych.

 • Patolodzy
  Lekarzy, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i klasyfikacji chorób w testach laboratoryjnych.

 • Technicy, technicy promieniowania i farmaceutów