Cambler

Cholesterol, LDL, HDL i triglicerydów

Fakty o cholesterolu

Cholesterol jest jak tłuszcz, woskowa substancja, którą można znaleźć w każdej części ciała twojego nastolatka. To pomaga w produkcji błon komórkowych, niektórych hormonów i witaminy D. cholesterolu we krwi pochodzi z dwóch źródeł: żywności swoich dorastających je i jego / jej wątrobę. Jednak wątroba dziecka sprawia, że ​​wszystkie cholesterolu organizm twojego nastolatka potrzebuje.

Cholesterol i inne tłuszcze są przenoszone przez strumień krwi w postaci okrągłych cząstek zwanych lipoprotein. Dwie najbardziej znane powszechnie lipoprotein lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL).

Co to ​​jest LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości) cholesterolu?

Co jest HDL (lipoproteiny o wysokiej gęstości cholesterol)?

Ten rodzaj cholesterolu jest często nazywany "zły" cholesterol. To może przyczyniać się do powstawania płytki nazębnej w tętnicach, znane jako miażdżycy.

LDL powinien być niski. Aby obniżyć poziom LDL, pomóc nastolatka do:

 • unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, cholesterolu i nadmiaru kalorii.

 • zwiększenie aktywności fizycznej.

 • utrzymać zdrową wagę.

Ten rodzaj cholesterolu jest znany jako "dobry" cholesterol, i rodzaju tłuszczu we krwi, co przyczynia się do usuwania cholesterolu we krwi, zapobiegając tłuszczowych budowę i powstawanie płytki nazębnej.

HDL powinna być tak wysoka jak to tylko możliwe. Często jest to możliwe, aby podnieść HDL przez:

 • wykonywaniu przez co najmniej 20 minut, trzy razy w tygodniu.

 • unikanie tłuszczów nasyconych.

 • zmniejszanie wagi ciała.

Dla niektórych nastolatków, mogą być potrzebne leki. Ponieważ podniesienie HDL może być skomplikowane, należy pracować z lekarzem dziecka na opracowanie planu terapeutycznego.

Sprawdzanie poziomu cholesterolu we krwi

Przesiewanie cholesterol jest ogólny wygląd na, lub profil, tłuszczów we krwi. Lekarze w przeszłości uważali, że dzieci i młodzież są w małym ryzykiem rozwoju, wysoki poziom cholesterolu i innych czynników ryzyka chorób serca wpływających tętnic wieńcowych i naczyń krwionośnych, aż w późniejszym życiu. Jednak wielu lekarzy teraz uświadomić sobie, że dzieci i młodzież są coraz bardziej zagrożone przez posiadające wysokie krwi cholesterolu poziom w wyniku jednego lub więcej z następujących czynności:

 • siedzący tryb życia (grając w gry wideo, oglądasz telewizję, zamiast uczestniczyć w intensywnych ćwiczeń)

 • śmieciowe jedzenie o wysokiej zawartości tłuszczu i diety fast food

 • otyłość

 • historia rodziny z wysokim poziomem cholesterolu

Dzieci i młodzież z wysokim poziomem cholesterolu są na większe ryzyko rozwoju chorób serca, jak dorosłych. Wielu lekarzy jest uznanie, że utrzymanie poziomu cholesterolu we krwi w granicach normy w ciągu swego życia może być bardzo korzystne w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego.

Badanie cholesterolu dla dzieci

Krajowy serce, płuco, and Blood Institute (NHLBI), podział Narodowego Instytutu Zdrowia, zaleca badanie cholesterolu rozpoczyna się w wieku 2, dla każdego dziecka, które ma następujące:

 • co najmniej jeden nadrzędny, który, jak stwierdzono, wysoki poziom cholesterolu we krwi (240 mg lub więcej)

 • historia rodziny choroba wcześnie serca (przed ukończeniem 55 rodziców lub dziadków)

NHLBI zaleca również, aby dzieci i młodzież, które wykazały czynników ryzyka, takich jak otyłość, powinny mieć poziom cholesterolu i innych lipidów sprawdzone okresowo przez lekarza.

W 2008 roku, Europejska Akademia Pediatrii (AAP) opublikowała wytyczne, które aktualizowane są bardziej szczegółowe dodane do powyższych zaleceń, w tym badań dzieci starszych niż 2 lata, których historia rodziny jest nieznany. AAP zaleca również, że lekarze powinni rozważyć podanie leków obniżających poziom cholesterolu (statyny) dla dzieci powyżej 8 roku życia, którzy mają wysoki poziom LDL we krwi.

Pełny profil lipidowy pokazuje rzeczywiste poziomy każdego rodzaju tłuszczu we krwi: LDL, HDL, trójglicerydów i innych. Skonsultować się z lekarzem twojego nastolatka dotyczące terminowości tego testu.

Co to jest zdrowy poziom cholesterolu we krwi?

Cholesterolu we krwi jest bardzo specyficzne dla każdego. Pełny profil lipidowy może być ważną częścią historii medycznego młodzieży i ważnych informacji dla lekarza twojego nastolatka posiadania. W ogólności, zdrowi poziomy są następujące:

 • LDL - mniej niż 130 miligramów (mg)

 • HDL - większa niż 35 mg (mniej niż 35 mg stawia nastolatka na większe ryzyko chorób serca )

NHLBI zaleca następujące wytyczne dotyczące poziomu cholesterolu u dzieci i młodzieży (w wieku od 2 do 19), od rodzin z wysokim poziomem cholesterolu we krwi lub choroby serca początku:

Cholesterol całkowity

LDL-cholesterolu

Do przyjęcia

Mniej niż 170 mg

Mniej niż 110 mg

Pogranicze

170 do 199 mg

110 do 129 mg

Wysoki

200 mg lub większe

130 mg lub większej

Statystyki na temat cholesterolu

Podwyższony poziom cholesterolu ryzyka dla wielu ludzi. Następujące statystyki:

 • O 98600000 dorosłych Europejczyków ma poziom całkowitego cholesterolu o 200 lub wyższy, co jest uważane za granica - wysokie ryzyko.

 • Około 34,4 mln dorosłych w populacji USA ma poziom cholesterolu we krwi większe niż 240, które jest uważane za duże ryzyko.

 • Według Europejskiego Stowarzyszenia serca, wysoki poziom cholesterolu we krwi, który działa w rodzinach wpłynie na przyszłość nieznanym (ale prawdopodobnie dużym) liczbę dzieci i młodzieży.

Co to są trójglicerydy?

Triglicerydy są inną klasą tłuszczów znajdują się w krwiobiegu. Większość z tkanki tłuszczowej tkanki swojej dorastających jest w postaci triglicerydów.

Związek między trójglicerydów i choroby serca jest w trakcie badań klinicznych. Jednakże wiele dzieci i młodzieży z wysokim stężeniem triglicerydów również inne czynniki ryzyka, takich jak wysoki poziom cholesterolu LDL lub niski poziom cholesterolu HDL.

Co powoduje zwiększenie stężenia triglicerydów?

Podwyższone stężenie triglicerydów może być spowodowane chorobami medycznymi, takimi jak cukrzyca, niedoczynności tarczycy, choroby nerek, i choroby wątroby. Dietetyczne przyczyny podwyższonego poziomu trójglicerydów może obejmować otyłość i wysokie spożycie tłuszczów, alkoholu i skoncentrowanych słodyczy.

Zdrowy poziom trójglicerydów jest poniżej 150 mg.