Cambler

Łagodne i masowe ataki serca: jaka jest różnica?

Kiedy myślisz o atak serca, prawdopodobnie sobie wyobrazić kogoś, kto nagle szponów ich piersi i zapada. Nie zawsze jest scenariusz, nawet przy dużym zawału serca. Mimo, że niektóre ataki serca są bardziej dramatyczne niż inni, zawał serca jest zawsze serious.Whether atak serca jest łagodne lub ciężkie, można zwiększyć swoje szanse na salon najdłuższy, najzdrowszy z możliwych życie, jeśli wiesz, co robić.

Co powoduje ataki serca?

Wszystkie ataki serca występuje, gdy przepływ krwi do serca jest zablokowany. Jeśli blokada nie jest szybko otwarty tkanki serca umrze z powodu braku tlenu.

Najczęściej, atak serca, zwany także zawał serca (MI), jest wynikiem choroby wieńcowej (CHD). wieńcowa choroba serca jest zwężenie tętnic wieńcowych, które przynoszą krew do mięśnia sercowego. Wieńcowej choroby serca jest najczęściej spowodowane przez miażdżycę, nagromadzeniem płytki tłuszczowej na ścianach tętnic.

Zwężone tętnice wieńcowe zmniejszyć przepływ krwi do mięśnia sercowego i może powodować ból w klatce piersiowej ( dławica ), szczególnie podczas wysiłku lub stresu. Ponadto, zakrzepy tworzą łatwiej w zwężonej tętnicy uszkodzonej przez blaszek tłuszczowych. Zakrzep może całkowicie zablokować przepływ krwi, powodując zawał serca i uszkodzenie serca zagrażające życiu. Angina nie jest atak serca, ale jeśli to nie znika z odpoczynku lub po zażyciu nitrogliceryny, jest oznaką rozwijającego się zawału serca.

Co to jest łagodny atak serca?

Łagodny atak serca wpływa na stosunkowo niewielką część mięśnia sercowego, czy nie powoduje dużo trwałe uszkodzenie serca. Jest tak dlatego, zator tętnicy wieńcowej następuje po małej tętnicy, która dostarcza brakujące części mięśnia serca, nie całkowicie zablokować przepływ krwi do serca lub trwa krótko.

Jest to błędne przekonanie, że łagodny atak serca nie jest poważny. Nawet jeśli obszar serca wpływ jest niewielki, atak serca może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia serca i zagrażających życiu problemów, które wpływają na ciebie przez resztę swojego życia, w tym niewydolności serca, nieprawidłowego rytmu serca (arytmii), a wyższe ryzyka ponownego zawału serca.

Co to jest atak serca?

Masywny zawał serca dotyka dużą część mięśnia sercowego, lub powoduje dużą ilość uszkodzenia serca. Może się to zdarzyć w przypadku blokady w tętnicy wieńcowej następuje w dużej tętnicy, która dostarcza dużej części serca; całkowicie blokuje przepływ krwi do serca, i utrzymuje się przez dłuższy okres czasu.

Atak serca może spowodować upadek, zatrzymanie akcji serca (kiedy serce przestaje bić), a szybki śmierć lub trwałe uszkodzenie serca. Atak serca może prowadzić do niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, a wyższe ryzyko drugiego zawału serca.