Cambler

Kurcze nóg

Co to są skurcze nóg?

Skurcze nóg, czasami nazywany Charley konie, są nagłe i niekontrolowane skurcze mięśni lub skurcze. Mogą wystąpić z ćwiczeń lub podczas snu. Ból skurcze mięśni mogą być intensywne, ale często może być zwolniony z delikatne rozciąganie i masaż.

Kurcze nóg może być spowodowane nadużywaniem mięśni, urazu lub zmęczenie i mogą być związane do zmniejszonego ukrwienia lub podrażnienie nerwów, prowadząc do mięśni. Odwodnienie i niedobór elektrolitów może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na skurcze mięśni. Niektóre leki, takie jak leki moczopędne i statyny, mogą powodować odwodnienie i uszkodzenie mięśni, odpowiednio. Odwodnienie może również wystąpić z nadmiernym poceniem się, które mogą wystąpić podczas wykonywania w czasie upałów.

Kurcze nóg są wspólne wystąpienia, tylko o każdy doświadczy ich w pewnym momencie. Kurcze nóg mogą być związane z niemal każdej działalności z udziałem nogi, ale może wystąpić nawet w spoczynku. Są powszechne na początku stosowania lub wznowienia sezonowy sportu, po dłuższym lub intensywnej aktywności, a u osób starszych.

Kurcze nóg może towarzyszyć jędrność mięśni, zaangażowanych widocznych zmian w kształcie mięśni lub skurcze mięśnia. Kurcze nóg mogą być krótkie lub może trwać kilka minut. Skurcze mięśni nogi są zwykle łagodne, ale czasami mogą być związane do poważnych schorzeń medycznych.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli standardowe środki nie zwalnia skurcze nóg lub jeśli skurcze nóg nie wydają się być związane z działalnością, jeśli są one ciężkie, nawracające, lub są związane z innymi objawami, takimi jak obrzęk, zmiany koloru na nogi, osłabienie, uczucie lub zmieniony, lub wtedy, gdy zwiększają się chodzenie lub wchodzenie po schodach i rozwiązać w krótkim odpoczynku.

Odwodnienie i zaburzenia równowagi elektrolitowej, które mogą przyczynić się do skurcze mięśni może mieć poważne powikłania, jeśli prawo do postępu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na zmniejszona ilość oddawanego moczu, zmiany w poziomie świadomości, splątanie, drgawki, obfite pocenie się, nieregularne rytmy serca, lub szybkie bicie serca.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić skurcze nóg?

Kurcze nóg mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Choroby, które często wpływają na mięśnie może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o kurcze nóg objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje skurcze nóg?

Kurcze nóg może być spowodowane nadużywaniem mięśni, urazu lub zmęczenie i mogą być związane do zmniejszonego ukrwienia lub podrażnienie nerwów, prowadząc do mięśni. Odwodnienie i niedobór elektrolitów może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na skurcze mięśni. Leki mogą także przyczyniać się do rozwoju kurcze nóg. Odwodnienie może również wystąpić z nadmiernym poceniem się, które mogą wystąpić podczas wykonywania w czasie upałów.... Czytaj więcej o skurcze nóg przyczyny