Cambler

Krzywica

Co to jest krzywica?

Krzywicy jest chorobą u dzieci, które powoduje kości opracowanie bardziej miękki niż normalny, w wyniku słabości mięśni i kości oraz deformacji. Najczęstszą przyczyną krzywicy jest niedobór witaminy D.

Krzywica jest rzadkością w Europie, ale jego częstość wzrasta. Dzieci na ryzyko rozwoju miękkich kości zazwyczaj posiadają jeden lub więcej czynników ryzyka związanych z niskim poziomem witaminy D i wapnia. Ciemniejsze dzieci skórki wymagają więcej światła słonecznego, aby witaminy D i są bardziej narażone na ryzyko, jeżeli ekspozycja na światło słoneczne jest ograniczona, np. w miesiącach zimowych. Dzieci, które nie tolerują laktozy, ściśle karmione piersią, lub mają zaburzenia genetyczne wpływające na wchłanianie witaminy D, są również na ryzyko krzywicy.

Krzywicy spowodowane dysfunkcją w procesie budowania kości. Ponieważ witamina D, wapń i fosfor są potrzebne do budowy mocnych kości, brak tych substancji będzie miało wpływ na kości. Wiele czynników może mieć wpływ na poziom witaminy D, w tym środowiska, genetyki i diety. Środowisko może odgrywać rolę w niedoborze witaminy D, ponieważ światło jest odpowiedzialny za wytwarzanie witaminy D w organizmie. Zaburzenia genetyczne wpływające na wchłanianie witaminy D może powodować krzywicę. Nie zużywa tyle mleka i produktów mlecznych, które są bogate w witaminę D i wapń, jest również związane z rozwijającymi krzywicy. Inne, mniej powszechne przyczyny krzywicy są choroby wątroby i nerek i raka.

Objawy krzywicy może być stała lub występować okresowo. Krzywica zmienia wśród jednostek. Niektóre dzieci z krzywicy mieć łagodne objawy, takie jak dolegliwości mięśni, podczas gdy inne mogą mieć poważne wygięcie kości i częstych złamań kości. Na szczęście, krzywicy można potraktować suplementacji odżywczej rozwiązać witaminy D, wapń, fosfor i braki. Zmiany w stylu życia może zmniejszyć ryzyko do krzywicy i obejmują otrzymaniu odpowiedniej ekspozycji na słońce, jedzenie dobrze zbilansowanej diety, który zawiera mleko i przetwory mleczne, a także biorąc wszystkie leki lub suplementy, zgodnie z przepisami.

W niektórych przypadkach, krzywica może prowadzić do poważnych złamań kości i powinno być traktowane. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli krzywica Twojego dziecka zawiera poważne oznaki i objawy, takie jak deformacja lub zwichnięcia stawów, rozległy obrzęk, drętwienie, kości wystające przez skórę lub ciężkiego bólu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli dziecko jest leczony na krzywicę, ale łagodne objawy, takie jak drętwienie, obrzęk lub kłopoty w ruchu, powtarzają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy krzywicy?

Powoduje krzywicę zmiękczona kości i może powodować wiele objawów. Objawy mogą różnić się intensywnością od osoby.... Więcej o objawy krzywicy

PRZYCZYNY

Co powoduje krzywicę?

Krzywicy spowodowane dysfunkcją w procesie budowania kości u dzieci. Ponieważ witamina D jest konieczne do tworzenia silnych kości każde zaburzenie, które wpływa na stężenie witaminy D w organizmie będzie wpływać na rozwój kości. Środowisko może odgrywać rolę w braku wystarczającej ilości witaminy D, a światło jest odpowiedzialny za wytwarzanie witaminy D w organizmie. Nie zużywa tyle mleka i produktów mlecznych, które są bogate w witaminę D i wapń, jest również związane z rozwijającymi krzywicy. Inne, mniej powszechne przyczyny krzywicy są choroby wątroby i nerek, zaburzenia genetyczne i raka.... Czytaj więcej o krzywicy przyczyn

ZABIEGI

Jak jest krzywica leczyć?

Leczenie rozpoczyna się od poszukiwania krzywicę opiekę medyczną od dziecka służby zdrowia. Aby określić, czy Twoje dziecko ma krzywicę, Twój lekarz będzie Tobie i Twoim dziecku pytania zapytać, poprosić o próbki krwi dziecka, a może zażądać badań diagnostycznych. Ważne jest, aby upewnić się, że dziecko następujący plan leczenia dla krzywicy precyzyjnie i bierze wszystkie leki zgodnie z zaleceniami.... Czytaj więcej na temat leczenia krzywicy