Cambler

Krwawienie z pochwy

Co to jest krwawienie z pochwy?

Krwawienie z pochwy jest krwawienie, które wypływa z pochwy. Krwawienie może pochodzić z pochwy, szyjki macicy lub macicy.

Nieprawidłowe krwawienie z pochwy i nieoczekiwane, że występuje poza normalnym cyklu miesiączkowego lub ekstremalnych powoduje objawy w czasie okresu może być spowodowane przez wiele różnych chorób, włącznie z nieprawidłowymi brak równowagi hormonalnej, infekcji, powikłania ciąży, nowotworu, urazu, a także pewnych leków. Jednak wiele podstawowe przyczyny nieprawidłowych krwawień z pochwy, takich jak suchość pochwy i dysplazji szyjki macicy, są bardzo uleczalna, jeśli szybko zdiagnozowane i leczone.

Leczenie krwawienia z pochwy zmienia się i jest dostosowana do indywidualnych przypadków, przyczyną bazowych, nasilenia objawów i obecności powikłań.

Czasem krwiomocz, który jest ze względu na krwawienie z dróg moczowych lub krwawe stolce, co jest ze względu na krwawienie z przewodu pokarmowego, mogą być mylone z krwawieniem z pochwy. Wszelkie niewyjaśnione krwawienia powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia.

Niektóre rodzaje krwawienie z pochwy może być spowodowane przez poważnych, nawet zagrażających życiu chorób, takich jak ciąży pozamacicznej, raka macicy, lub zapalenia narządów miednicy mniejszej. Należy zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz krwawienia z pochwy, który jest inny niż normalnej miesiączki. Wczesna diagnoza i leczenie krwawień z pochwy zmniejsza ryzyko poważnych powikłań, takich jak niepłodność i przerzutowego raka macicy.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, w ciąży i jest krwawienie z pochwy lub ból brzucha.

Jakie są różne rodzaje krwawienie z pochwy?

Krwawienie z pochwy można określić w różnych warunkach, takich jak krwawienie z pochwy po menopauzie i skąpe. Określenia stosowane w przypadku krwawienia z pochwy należą:

 • Krwawe upławy

 • Dysfunkcyjne krwawienie z macicy, ogólne określenie dla nieprawidłowych krwawień z macicy, które nie jest spowodowane przez cykl menstruacyjny

 • Krwotok miesiączkowy, niezwykle ciężkie miesiączki

 • Krwawienia miesiączkowe, krwawienie z pochwy, które występuje ze względu na normalnej miesiączki

 • Skąpe, która jest krwawienie miesiączkowe, że występuje więcej niż 35 dni od daty ostatniej miesiączki (mniej niż 10 okresów roku)

 • Polymenorrhea, który pojawia się krwawienie miesiączkowe, że mniej niż 21 dni od ostatniej miesiączki (więcej niż 12 okresów roku)

 • Plamienia, rodzaj krwawienia z pochwy, który jest lekki i nieregularne

 • Krwawienie z pochwy po stosunku

 • Krwawienie z pochwy po menopauzie

 • Krwawienie z pochwy w czasie ciąży lub porodu

 • Krwawienie z pochwy, co jest bardzo ciężki krwawienie z pochwy

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić krwawienia z pochwy?

Krwawienie z pochwy może wystąpić inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, nadmierne krwawienie z pochwy z powodu hemofilii (zaburzenia krzepnięcia krwi) może wystąpić w połączeniu z innymi objawami krwawienia, takie jak trudności w kontrolowaniu krwawienia z krocza małe strony.... Więcej o objawy krwawienia z pochwy

PRZYCZYNY

Co powoduje krwawienia z pochwy?

Normalne krwawienie z pochwy występuje raz na 21 do 35 dni w czasie menstruacji. Twoja miesiączka może trwać kilka dni lub dłużej niż tydzień. Normalne krwawienia miesiączkowe mogą się znacznie różnić od kobiety do kobiety, a także zmienia się w różnych fazach życia, takich jak dojrzewania i menopauzy. Nieprawidłowe krwawienia z pochwy może być wynikiem wielu różnych chorób, od łagodnych podrażnień pochwy podczas stosunku płciowego lub do poważnych chorób zagrażających życiu, takich jak rak szyjki macicy, ciąży pozamacicznej czy zapalenia narządów miednicy mniejszej (PID).... Czytaj więcej na temat przyczyn krwawienia pochwy

Więcej artykułów