Cambler

Krwawienie po stosunku

Co jest krwawienie po stosunku?

Krwawienia po stosunku jest chorobą, w której znajduje się dowolny rodzaj światła ciężkim krwawieniem z pochwy po pochwy stosunku. Krwawienia po stosunku, znany również jako krwawienie po stosunku, może wynikać z różnych chorób lub chorób, które obejmują:

  • Nieprawidłowe narośle (takich jak polipy lub mięśniaki) na szyjce macicy lub w macicy

  • Nieprawidłowych komórek szyjki macicy (ewentualnie komórki przednowotworowe)

  • Infekcja lub zapalenie pochwy, macicy lub szyjki macicy

  • Nowotwór złośliwy (rak)

  • Urazu pochwy lub szyjki macicy

Krwawienie po stosunku nie jest normalne. Jednak wiele przyczynami krwawienia po stosunku, takie jak suchość pochwy i dysplazji szyjki macicy, są bardzo uleczalna, jeśli szybko zdiagnozowane i leczone. Leczenie krwawienia po stosunku różna i dostosowana do danego przypadku, będący przyczyną, nasilenia objawów i obecność jakichkolwiek komplikacji.

Czasem krwiomocz, który jest ze względu na krwawienie z dróg moczowych lub krwawe stolce, co jest ze względu na krwawienie z przewodu pokarmowego, mogą być mylone z krwawieniem z pochwy po stosunku. Wszelkie niewyjaśnione krwawienia powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia.

Niektóre rodzaje krwawienia po stosunku może być spowodowany przez poważne, nawet zagrażające życiu, chorób, takich jak rak szyjki macicy i chorób przenoszonych drogą płciową ( STD ). Szukajcie szybką opiekę medyczną jeśli wystąpią krwawienie po stosunku, nawet jeśli jest to lekkie plamienie. Wczesne rozpoznanie i leczenie krwawienia po stosunku zmniejsza ryzyko poważnych powikłań, takich jak bezpłodność i przerzutowego raka macicy.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić krwawienie po stosunku?

Krwawienie po stosunku może pojawić się inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, krwawienia po stosunku powodu suchości pochwy może występować w przypadku innych objawów menopauzy, takich jak zmiany nastroju i ustaniu miesiączki.... Więcej o krwawienia po wystąpieniu objawów płciowych

PRZYCZYNY

Co powoduje krwawienie po stosunku?

Krwawienie po stosunku, nawet jeżeli składa się z lekkiego plamienia, nie jest normalne. Krwawienia po płci mogą być spowodowane przez stosunkowo niewielkie choroby takie jak suchość pochwy, ale może być również spowodowane poważnymi lub zagrażającymi życiu chorób, takich jak rak szyjki macicy i choroby zapalnej miednicy.... Więcej o krwawienia po przyczyn płciowych

Więcej artykułów

Najbardziej popularne

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.