Cambler

Krew w moczu

Co to jest krew w moczu?

Krew w moczu nazywa się krwiomocz. Krew może kolor moczu różnych odcieniach różu, czerwieni i brązu. Smugi krwi, może również pojawić się w moczu. Widoczna krew w moczu nazywa krwiomocz brutto. Krwi w moczu, mogą być obecne w tak małych ilościach, że nie jest widoczny gołym okiem, ale czerwone ciałka krwi w moczu można zobaczyć pod mikroskopem. Nazywa się to mikroskopowa krwiomocz. Ilość krwi w moczu, nie zawsze koreluje z powagą choroby, zaburzenia lub choroby.

Krwi w moczu często powoduje zakażenie, stan zapalny lub uraz układu moczowego (nerek, moczowodu, pęcherza moczowego i cewki moczowej).

W niektórych przypadkach, zaburzenia kolor moczu może być mylone z krwi. U kobiet, krew z pochwy może być mylone z krwi w moczu. U mężczyzn, zaburzenia prostaty może prowadzić do krwi w nasieniu, które mogą być również pomylić z krwi w moczu. Ponadto, pewne środki przeczyszczające i produkty mogą powodować zmianę barwy moczu. Jeśli nie można przypisać zmianę koloru na leki czy coś w diecie, nieprawidłowe kolor moczu powinien być oceniany w warunkach medycznych. Krwi w moczu może wystąpić w każdym wieku i populacji i może być lub może nie wystąpić dodatkowe objawy.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z krwi w moczu?

Krew w moczu mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby:... Czytaj więcej o krwi w moczu objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje, że krew w moczu?

Krew w moczu jest często spowodowane przez problemy z organami wzdłuż dróg moczowych (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej) i gruczołu krokowego. Jednakże, lekarz może podejrzewać, zaburzenia krzepnięcia krwi, jeśli problem, z udziałem tych organów nie znaleziono.... Czytaj więcej o krwi w moczu przyczyny

Więcej artykułów