Cambler

Naprawczych chirurgii oka błędy refrakcji

Obraz chirurgii oka, w toku

Chirurgia dla poprawy lub poprawy błędów refrakcji:

Jasne widzenie zależy od tego jak dobrze rogówki i soczewki promienie świetlne zezwolenie upadek na siatkówce. Promienie świetlne muszą być załamane (wygięty) skupić się na siatkówce. Siatkówka jest warstwa światłoczuła nerw, że linie tylnej części oka, która tworzy impulsy z promieni świetlnych wysyłanych przez nerw wzrokowy do mózgu.

Jeśli kształt rogówki lub oko jest nienormalne, widzenie może stać się zamazane, ponieważ światło nie wchodzi prawidłowo na siatkówce. Wywołana refrakcji, zaburzenia rogówki kształtu często może być poprawione przez załamania chirurgii oka, która z kolei usuwa problem wizyjnego. Może zawierać błędy refrakcji krótkowzroczności (krótkowzroczność), dalekowzroczność (dalekowzroczności, astygmatyzmu) (nieregularnym kształcie rogówki, co powoduje zamazywanie) i czowzroczności (podobny do nadwzroczności, choroby, która powoduje soczewka twardnieje).

Celem większości operacji refrakcji oka jest zmniejszenie lub wyeliminowanie zależności od osoby na okularów lub soczewek kontaktowych. Chirurgii refrakcyjnej oka nie jest dla wszystkich. Jeden rodzaj zabiegu chirurgicznego mogą być bardziej odpowiednie dla jednej osoby, niż inne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem dla diagnozy i dyskutować jaki typ zabiegu, jeśli w ogóle, może być odpowiednie dla Ciebie.

Istnieje kilka typów korekcyjnych procedur chirurgicznych błędów refrakcji, w tym, ale nie ograniczając się do:

 • Laser keratomileusis in-situ (LASIK) chirurgia / Wavefront prowadzone LASIK

 • photorefractive keratectomy (PRK)

 • promieniowe keratotomia (RK)

 • Astigmatic keratotomia (AK)

 • automatycznej warstwowej rogówki (ALK)

 • Laser keratoplastyka cieplna (LTK)

 • przewodzące rogówki (CK)

 • intracorneal pierścień (Intacs)

Co to jest LASIK?

LASIK lub lasera w miejscu keratomilozy in-situ, operacja jest używany do korygowania krótkowzroczności. Kiedy osoba jest krótkowidzem (krótkowzroczny), jego lub jej oko jest zbyt długie lub rogówka jest zbyt stromy, powodując zbyt wiele koncentrując władzę. Promienie światła wpadające do oka są w centrum uwagi przed uderzeniem w siatkówkę, powodując niewyraźne widzenie, patrząc w dal. Procedura, które powinny być wykonane przez specjalistę chirurga oczu wymaga zmiany kształtu rogówki za pomocą lasera excimerowego. LASIK jest zastąpienie wielu innych technik chirurgii refrakcyjnej oka.

Obiecująca nowa technologia, zwana Wavefront prowadzone LASIK, zapewnia zaawansowaną metodę pomiaru zniekształceń optycznych w oku. Operacja oczu Rada Edukacji twierdzi, że lekarze mogą teraz korzystać z tej technologii w mapie drogowej do oceny oko, mierząc światło jest zniekształcony, jak przechodzi się do oczu, a następnie jest odbijane. Stwarza to mapa optycznej oka, podkreślając poszczególne niedoskonałości. Ponadto, technologia czoła fali pozwala chirurgowi dopasować ustawienia wiązki lasera w sposób bardziej szczegółowy procedury. To zapewnia ostrzejszy pacjenta, lepszą jakość wizji, jak również zmniejszenie nocnych trudności wzroku.

Jak przeprowadza się zabieg LASIK?

Chociaż każda procedura różni się nieznacznie na ogół LASIK obejmuje stosowanie sterowanych komputerowo laser ekscymerowy (zimna) i ultrafioletu laserowego mikrokeratomem (instrumentu chirurgicznego). Z tych przyrządów, chirurg wycina klapkę w środku rogówki usunięcie cienkiej warstwy tkanki. Przez usunięcie tkanki rogówki spłaszcza, zmniejszając krótkowzroczność. Klapa, która otrzymuje bez stosowania szwów przylega powrotem do rogówki w ciągu kilku minut.

Odzyskiwanie po LASIK:

W większości przypadków, odzyskiwanie z LASIK jest szybkie i wymaga minimum niewygodę. Łagodne środki przeciwbólowe mogą być zalecane przez lekarza w celu uśmierzenia dyskomfortu podczas pierwszego dnia po operacji. Pacjenci zazwyczaj trwa eyedrops za tydzień po zabiegu.

Możliwe skutki uboczne LASIK:

Ogólnie rzecz biorąc, LASIK ma wysoki wskaźnik sukcesu. Jednak zdarzają się działania niepożądane. Poniżej przedstawiono najczęstsze działania niepożądane i powikłania. Każda osoba może wystąpić objawy niepożądane inaczej. Działania niepożądane mogą obejmować:

 • suchych oczu (w procesie gojenia)

 • dolegliwości oczu (w większości w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu)

 • nieregularny astygmatyzm, które mogą zmniejszyć poprawiony wizji (astygmatyzm oznacza rozmycia spowodowane nieregularnym kształcie rogówki)

 • zamglenie rogówki lub blask

 • overcorrected lub undercorrected wizja

 • niezdolność do noszenia soczewek kontaktowych w przyszłości

 • Utrata rogówki, wymagającym przeszczepu rogówki

 • bliznowacenie

 • zakażenie

 • utrata wzroku

Korzyści z LASIK:

Dla większości kandydatów, LASIK zazwyczaj wymaga trochę bólu i odzyskanie jest szybki. Inne korzyści mogą obejmować:

 • LASIK może skorygować szereg krótkowzroczności, do 15 dioptrii (jednostka pomiaru refrakcji mocy soczewki).

 • LASIK może być powtarzana w celu dalszego skorygowania widzenia.

 • Oczy ustabilizować od trzech do sześciu miesięcy po zabiegu LASIK.

 • Oko nie jest osłabiony, ponieważ tylko jedna klapa jest podzielona na rogówce.

 • LASIK zazwyczaj powoduje niewielkie lub żadne bliznowacenie rogówki.

 • Opieki pooperacyjne jest zwykle ograniczone do stosowania do oczu kropli do tygodnia po zabiegu.

Co to jest photorefractive keratectomy (PRK) chirurgia?

Photorefractive keratectomy lub PRK używa tego samego lasera excimerowego stosowane w LASIK i jest wykonywane w celu zmiany kształtu rogówki w celu próby skorygowania łagodnego do umiarkowanego krótkowzroczności (krótkowzroczność). Zgodnie z US Food and Drug Administration (FDA), PRK ma wskaźnik sukcesu 95 procent. Tylko około 15 procent pacjentów potrzebuje okularów, od czasu do czasu, po operacji.

Jak przeprowadza się zabieg PRK?

Chociaż każda procedura zmienia się nieznacznie, na ogół, pociąga za sobą PRK chirurgii laserowej wiązki excimerowego zmiany kształtu rogówki usuwając mikroskopijnych ilości tkanki od zewnętrznej powierzchni. Procedura, która zazwyczaj trwa tylko kilka minut, korzysta z komputera, który odwzorowuje powierzchnię oka i oblicza wymagane zmiany rogówki.

Możliwe skutki uboczne zabiegu PRK:

Generalnie, chirurgia PRK ma wysoki wskaźnik sukcesu. Jednak zdarzają się działania niepożądane. Ponieważ powierzchnia rogówki jest cięte, to trwa kilka tygodni, aby uzdrawiać. Ponadto, istnieją pewne dolegliwości oczu po operacji, które mogą trwać przez kilka tygodni. Poniżej przedstawiono najczęstsze działania niepożądane i powikłania. Każda osoba może wystąpić objawy niepożądane inaczej. Działania niepożądane mogą obejmować:

 • łagodne zamglenia rogówki (po operacji)

 • blask i aureole wokół światła (ten efekt uboczny może być obecny przez wiele miesięcy, zgodnie z procedurą)

Kto jest potencjalnym kandydatem do LASIK lub PRK chirurgii oka?

Zgodnie z US Food and Drug Administration (FDA), potencjalnymi kandydatami do chirurgii laserowej oka naprawczych, musi spełniać następujące kryteria. Jednak zaleca się, że potencjalni kandydaci skonsultować jego / jej lekarzem przed poddaniem wszelkiego rodzaju naprawczych chirurgii oka. Kryteria obejmują:

 • Kandydat musi mieć co najmniej 21 lat, jeśli jest leczony laserem Summit (jedna marka ekscymerowego) lub 18 lat, jeśli jest leczony laserem VISX (innej marki ekscymerowego). Wymóg ten wiek jest niezbędne do zapewnienia oczy zakończeniu uprawy.

 • Kandydat musi mieć łagodny do umiarkowanego krótkowzroczność (krótkowzroczność).

 • Kandydat musi być wolne od chorób oczu, problemy z siatkówką, albo blizny rogówki.

 • Kandydat musi posiadać zdolność finansową, aby zapłacić za to kosztownych operacji, ponieważ ubezpieczenia nie może obejmować procedurę.

 • Kandydat musi być świadomy wszystkich skutków ubocznych, ryzyka i korzyści związanych z operacją. Kandydaci powinni być także świadomi alternatywnych możliwości leczenia dostępnych.

Czym jest promieniowy keratotomia (RK) operacja?

Operacja keratotomia promieniowa lub RK jest procedura również do korekcji (krótkowzroczność krótkowzroczność). Procedura obejmuje wytwarzanie mikroskopowych nacięcia promieniowe (keratotomii) w rogówce, aby zmienić krzywiznę rogówki, a zatem skorygowanie załamania światła. Setki tysięcy ludzi, którzy zakwalifikowali się do tego typu zabiegu przeszły pomyślnie procedurę od momentu jego wprowadzenia do USA w 1978 roku. Chociaż procedura ta popularna w przeszłości zostały prawie całkowicie zastąpione procedurą LASIK.

Jak przeprowadza się zabieg RK?

Mimo, że każda procedura różni się nieznacznie, w ogóle, chirurgii RK wiąże się cięcie oczu chirurg (ze skalibrowanym diamentu skalpela) promieniowy lub mówił-jak nacięcia w rogówce poza centrum rogówki (zwany również strefa optyczna, która jest obszarem gdzie człowiek widzi przez). Ze względu na ciśnienie wewnątrz oka, nacięcia powodują przemieszczanie środka lub strefę optyczny rogówki spłaszczenia, zmniejszając załamania.

Możliwe skutki uboczne zabiegu RK:

Jeden główny skutek uboczny operacji RK jest nadmierna ilość czasu potrzebnego do rogówki, aby uzdrawiać. W niektórych przypadkach leczenie może potrwać kilka tygodni. Poniżej przedstawiono najczęstsze działania niepożądane i powikłania. Każda osoba może wystąpić objawy niepożądane inaczej. Działania niepożądane mogą obejmować:

 • osłabiona rogówki, które mogą pękać

 • zwiększone ryzyko infekcji

 • trudności w montażu soczewek kontaktowych, w razie potrzeby

 • niewygoda

 • blask wokół świateł

 • wahania wizję w ciągu pierwszych kilku miesięcy

 • zaćmę (zmiana struktury krystalicznej soczewki, która powoduje niewyraźne widzenie)

 • utrata wzroku

Korzyści z zabiegu RK:

W większości przypadków, RK okazały się bezpieczne i skuteczne w łagodnych stopni krótkowzroczności.

Co to jest astygmatyzm keratotomia (AK) operacja?

Astygmatyzm keratotomia (AK) jest zabiegiem chirurgicznym, podobnie keratotomia promienista (RK), który jest wykorzystywany do korekcji astygmatyzmu (nieregularny kształt rogówki, co powoduje zamazywanie). Zamiast stosowania promieniowej nacięcia, chirurg wykonuje się nacięcia w zakrzywionej strukturze podczas wykonywania operacji AK.

Co to jest automatyczne blaszkowe keratoplastyka (ALK) operacja?

Zautomatyzowane keratoplastyka blaszkowe lub ALK, jest zabieg chirurgiczny, który jest używany głównie do nadwzroczności (dalekowzroczności) i ciężkich przypadków krótkowzroczności (krótkowzroczność). Osoba z nadwzroczności ma krótsze niż normalne oczy, powodując obiektów z bliska spojrzeć rozmyte.

Jak przeprowadza się zabieg ALK?

Chociaż każda procedura zmienia się nieznacznie, na ogół, operacje ALK krótkowzroczności polega chirurga cięcia klapkę wzdłuż przedniej części rogówki za pomocą mikrokeratomu (przyrządów chirurgicznych). Klapka jest zagięta do siebie i cienki skrawek tkanki jest usuwany z powierzchni rogówki. Usunięcie tkanki spłaszcza środkową rogówkę, lub strefy optycznej, zmniejszając załamania. Klapka jest następnie umieścić z powrotem w miejscu, gdzie przylega bez szwów.

Podczas zabiegu ALK dla nadwzroczności, chirurg robi nacięcia do głębszego rogówki z mikrokeratomu (chirurgiczne), aby utworzyć klapkę. Ciśnienie wewnątrz oka powoduje, że powierzchnia rogówki rozciągać i odkształcać. Wybrzuszenie rogówki poprawia moc optyczną, korygowania nadwzroczność. Klapka jest następnie umieścić z powrotem w miejscu, gdzie przylega bez szwów.

Możliwe skutki uboczne zabiegu ALK:

Poniżej przedstawiono najczęstsze działania niepożądane i powikłania. Każda osoba może wystąpić objawy niepożądane inaczej. Działania niepożądane mogą obejmować:

 • astygmatyzm (rozmycia spowodowane nieregularnym kształcie rogówki)

 • overcorrection lub undercorrection

 • niezdolność do noszenia soczewek kontaktowych po zabiegu

 • Utrata rogówki, wymagającym przeszczepu rogówki

 • bliznowacenie

 • zakażenie

 • utrata wzroku

 • blask

Co to jest laser keratoplastyka cieplna (LTK)?

Laser rogówki cieplnego i LTK, stosuje się ciepło emitowane przez laser na obwodzie rogówki kurczyć włókien kolagenowych i przekształca rogówki. Gdy tkanka jest obróbce termicznej, to kurczy się i powoduje tkanki centralnego rogówki podnieść się stromo. Musisz być w wieku 40 lub więcej lat, aby kwalifikować się do tej procedury.

Co sprzyja keratoplastyka (CK)?

Przewodzące rogówki lub CK, wykorzystuje ciepło z niskiego poziomu, fale o częstotliwości radiowej, a nie lasera lub skalpelem, aby zmniejszyć kolagenu i zmienić kształt rogówki. Sonda, która jest mniejsza niż kosmyk włosów służy do stosowania fal radiowych wokół zewnętrznej rogówki. Ten zespół tworzy zwężającego że zwiększa krzywą rogówki i zwiększa wizji.

Co to jest pierścień intracorneal (Intacs)?

Intracorneal pierścienie lub Intacs, to mikro-cienki pierścień intracorneal które wszczepia się do rogówki. Intacs powoduje przekształcanie krzywiźnie rogówki, poprawiając w ten sposób obraz. Intacs są dostępne tylko w USA na niskich stopniach krótkowzroczności.

Jak przygotować się do chirurgii refrakcyjnej oka:

Większość chirurgii refrakcyjnej oka są wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, w większości procedur trwających mniej niż godzinę czasu. W przygotowaniu do zabiegu, może zostać poproszony o:

 • zorganizować dla kogoś podwieźć i cię odebrać ponownie po zabiegu.

 • Nie nosić soczewek kontaktowych przez okres czasu przed operacją, w celu uniknięcia zwichrowania rogówki.

 • Nie nosić makijaż oczu na kilka dni przed zabiegiem.

Czego się spodziewać podczas zabiegu:

Chociaż każda procedura różni się nieznacznie na ogół załamania chirurgii oka obejmuje minimalny dyskomfort. Oko jest zwykle zdrętwiała z krople do oczu przed zabiegiem., Podczas gdy w chirurgii, możesz także:

 • zasnąć w trakcie postępowania.

 • oko mogą być otwarte z wziernikiem oczami (wiosna-jak urządzenia pomiędzy powiekami).

Konkretne zdarzenia, które występują podczas operacji zależy od rodzaju zabiegu chirurgicznego.

Zabiegi chirurgiczne:

Czas odzyskiwania zależy od zabiegu, ale może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Oto niektóre typowe objawy po operacji. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy zabiegu chirurgicznego mogą obejmować:

 • wrażliwość na światło

 • niewyraźne widzenie

 • drobne dolegliwości

 • suche oczy