Cambler

Zabiegi kontuzji kolana

Jak jest kontuzja kolana leczyć?

Pierwszy zabieg dla każdej kontuzji kolana obejmuje zazwyczaj (odpoczynek, lód, lód lub aplikacji pakietu na zimno), kompresji (soft do kompresji z bandaż elastyczny) i wysokość (utrzymując zaatakowaną kolano podwyższone). Kroki te są powszechnie znane przez RICE akronim. To połączenie działań powinna przynieść natychmiastową ulgę, dopóki można uzyskać opiekę medyczną i może być wystarczające do leczenia drobnych urazów.

Kontuzja kolana może być traktowane przez leki kontrolować ból i stan zapalny, iniekcje do stawu, fizykoterapii i ćwiczeń, opierając lub korzystania z urządzeń protetycznych lub, w niektórych przypadkach, naprawy chirurgicznej. W większości przypadków kombinacja tych metod zostaną wykorzystane przez zespół do obróbki. Większość urazów kolana są uleczalne, a ważne jest, aby dokładnie przestrzegać planu leczenia, że ​​Twój zespół opieki zdrowotnej został zaprojektowany specjalnie do kontuzji.

Leki na kontuzji kolana

Leki stosowane w leczeniu kontuzji kolana może być podana do kontroli bólu, jeśli to konieczne. Czasami leki mogą być wstrzykiwane do samego stawu. Przykłady leków do kontuzji kolana to:

 • Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Motrin), Advil lub naproksen (Aleve), aby zmniejszyć ból zapalny i kontrolnych
 • Kortykosteroidów zastrzyki do stawu, aby zmniejszyć stan zapalny
 • Wstrzyknięcia kwasu hialuronowego do stawu do bólu

Inne metody leczenia kontuzji kolana

Zastosowanie urządzeń protetycznych, takich jak wkładki do butów, opierając kolanowego, fizykoterapii i zabiegów chirurgicznych są inne leczenia urazu stawu kolanowego.

Przykłady dodatkowych metod leczenia kontuzji kolana, m.in.:

 • Artroskopii (stosowanie aparatu i długich, wąskich narzędzia przełożona poprzez kilka małych nacięć) naprawy urazu
 • Usztywnienie stawu kolanowego
 • Częściowe lub całkowite operacji wymiany stawu kolanowego
 • Fizykoterapia, aby wzmocnić mięśnie i stabilizacji stawu
 • Wkładki do butów lub ortezy

Jakie są potencjalne powikłania kontuzji kolana?

Powikłania nieleczonej kontuzji kolana mogą być poważne. Możesz pomóc zminimalizować ryzyko poważnych powikłań, postępując zgodnie z planem leczenia Ciebie i pracowników służby zdrowia, projekt specjalnie dla Ciebie. Powikłania kontuzji kolana to:

 • Nieobecności w pracy lub w szkole
 • Spadły wyniki sportowe
 • Inwalidztwo
 • Zakażenie
 • Wspólne deformacja i destrukcja
 • Problemy nerwowe, które powodują ból, drętwienie lub mrowienie
 • Stałe lub przewlekły ból

Referencje:

Problemy z kolanem. FamilyDoctor.org. http://familydoctor.org/online/famdocen/home/tools/symptom/542.html.

Problemy z kolanem. Narodowy Instytut stawów i szkieletowe i chorób skóry. http://www.niams.nih.gov/Health_Info/Knee_Problems/default.asp.

WSTĘP

Co to jest kontuzja kolana?

Uraz stawu kolanowego zazwyczaj następuje w wyniku urazu, czy nagły lub stopniowy i ciężkie i występujące w okresie czasu. Urazy sportowe są jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji kolana.... Czytaj więcej o wprowadzenie urazu kolana

OBJAWY

Jakie są objawy kontuzji kolana?

Objawy kontuzji kolana to ból, ograniczenie ruchu, obecność pęknięć lub popping dźwięki, niestabilność stawu kolanowego, i obrzęk, zaczerwienienie lub ciepło skóry. Objawy mogą być łagodne lub ciężkie i zależą w dużym stopniu od zarówno zakresu i stopnia ciężkości obrażeń.... Więcej o objawy urazu kolana

PRZYCZYNY

Co powoduje kontuzji kolana?

Uraz stawu kolanowego może być wynikiem bezpośredniego upadku lub rozdmuchowe do kolana, nagły ruch skręcania połączenia lub stres umieszczone na wspólnej z dowolnego kierunku. Urazy mogą rozwijać się w wyniku nadmiernego zużycia. Z uwagi na różne struktury, które zawierają przegub kolanowy, może wystąpić wiele różnych typów urazu stawu kolanowego, albo pojedynczo, albo w kombinacji.... Więcej o kolanowych powoduje szkody