Cambler

Kontaktowe zapalenie skóry

Co to jest kontaktowe zapalenie skóry?

Kontaktowe zapalenie skóry jest zapalenie skóry spowodowane przez bezpośredni kontakt z drażniące lub alergen. To wspólne choroby skóry charakteryzuje świąd, stan zapalny, zaczerwienienie i pęcherzy, czasami przypominające oparzenie. Sam kontaktowe zapalenie skóry nie jest niebezpieczny i nie jest zaraźliwa.

Kontaktowe zapalenie skóry jest jednym z wielu rodzajów zapalenia skóry obejmujące wyprysk, dziecięcym egzema i łojotokowe zapalenie skóry.

Drażniące zapalenie skóry jest najczęstszym rodzajem wyprysku kontaktowego i występuje wtedy, gdy skóra jest w bezpośrednim kontakcie z substancją drażniącą, takie jak mydła, detergentów i innych substancji chemicznych. Reakcja ta skóra wygląda jak oparzenie. Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry jest spowodowane pochodzących w bezpośrednim kontakcie z substancji, które są uczulone, takie jak sumak jadowity, niektóre leki, środki zapachowe, barwniki i środki konserwujące.

Wygląd, surowość i wyzwalacze kontaktowego zapalenia skóry różnią się między ludźmi. Z dokładną diagnozę alergii bazowego lub wrażliwości, kontaktowe zapalenie skóry jest uleczalna i uleczalna poprzez unikanie narażenia na działanie substancji, która powoduje wysypkę i stosując miejscowo leki i inne terapie.

Kontaktowe zapalenie skóry zwykle nie jest poważna choroba, ale nie ma możliwości powikłań, takich jak wtórne bakteryjne lub grzybicze zakażenia wysypki. Należy zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz objawy kontaktowego zapalenia skóry. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zmniejszyć ryzyko powikłań kontaktowego zapalenia skóry.

OBJAWY

Jakie są objawy kontaktowego zapalenia skóry?

Objawy kontaktowego zapalenia skóry różnią się dotkliwość, częstotliwość i czas trwania wśród osób. Objawy mogą rozwijać szybko po kontakcie z alergenem lub substancją, która powoduje kontaktowe zapalenie skóry, lub może trwać kilka dni lub tygodni do objawów pojawiają.... Więcej o objawy kontaktowe zapalenie skóry

PRZYCZYNY

Co powoduje kontaktowe zapalenie skóry?

Kontaktowe zapalenie skóry, zwany również alergiczne kontaktowe zapalenie skóry i kontaktowe zapalenie skóry jest często związane z alergią i jest spowodowane przez bezpośredni kontakt skóry z substancji, której jednostka jest alergicznej lub liter. Substancje te nazywane są alergeny i substancje drażniące. Alergeny i substancje drażniące, które powodują zapalenie skóry kontaktowe różnią się między ludźmi. Wspólne drażniące i alergeny to:... Czytaj więcej o kontakt powoduje zapalenie skóry

ZABIEGI

Jak jest kontaktowe zapalenie skóry leczyć?

W wielu przypadkach, zapalenie skóry kontaktowe mogą zostać utwardzona. Z dobrze zintegrowany, indywidualny plan leczenia, wybuchy kontaktowego zapalenia skóry można uniknąć, a objawy mogą być skutecznie kontrolowane lub wyeliminowane. Dobry plan leczenia jest zindywidualizowany do historii choroby, nasilenia kontaktowego zapalenia skóry, konkretnej przyczyny, i innych czynników.... Czytaj więcej o kontaktowe zapalenie skóry leczenie

Więcej artykułów