Cambler

Kamienie nerkowe

Jakie są kamienie nerkowe?

Kamienie nerkowe są małe kawałki twardej, krystalicznej substancji, które tworzą się w nerkach. Kamienie nerkowe często składa się z wapnia, ale może także zawierać kwas moczowy lub aminokwasy (białka). Kamienie nerkowe, zwane również kamica nerek, są częstą chorobą.

Jeden lub więcej kamieni nerkowych może tworzyć się jeden lub oba nerek. Kamienie nerkowe zaczynają się małe plamki i może stopniowo zwiększać rozmiar. Osoba z małym kamieniu nerek może nie mieć objawów i może nie zdawać sobie sprawy z choroby. W niektórych przypadkach, małe kamienie w moczu mogą przechodzić z nerek i przesunąć w dół moczowodu do pęcherza, a z organizmu, nie powodując ból i poważne problemy.

Ogólnie istnieją żadne objawy dużej kamieni nerkowych, która pozostaje w nerkach. Jednakże, gdy duże kamienie nerkowe przemieszcza się z nerek do moczowodu przez pęcherz kierunku, powoduje ciężkie skrzydło i ból brzucha, zwany kolka nerkowa. Inne objawy dużego kamienia nerek, który przeniósł się z nerki obejmują krew w moczu, trudności w oddawaniu moczu i nudności z lub bez wymiotów.

Kamienie nerkowe można zapobiec, w niektórych przypadkach, zapewniając dobre nawilżenie i przepisanych leków, jeśli są w populacji wysokiego ryzyka, takich jak te z osobistej historii kamieni nerkowych. Po kamień opracowała i powoduje objawy, leczenie może obejmować hospitalizację, leki przeciwbólowe i pewne procedury, które usuwają lub zgniatać duże kamienie tak, że kamień może łatwiej wyjść z ciała. Małe kamienie nerkowe nie mogą wymagać leczenia.

Większość kamieni nerkowych przechodzą z organizmu z moczem. Przy okazji, kamienie nerkowe mogą utknąć w moczowodzie i spowodować potencjalnie poważnych, nawet zagrażających życiu powikłań, takich jak zakażenie nerek i uszkodzenia nerek. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają Objawy przechodząc kamień nerkowy, np. ciężkiej flanki lub ból brzucha, nie oddawanie moczu lub obecność krwi w moczu. Szybka diagnoza i leczenie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji.

OBJAWY

Jakie są objawy kamicy nerkowej?

Małe kamienie nerkowe lub kamieni nerkowych, które nie poruszają się i pozostają w nerkach może nie powodować żadnych objawów. Małe kamienie nerkowe mogą przechodzić z moczem z organizmu, nie powodując bólu lub występowanie krwi w moczu.... Czytaj więcej o objawy kamienie nerkowe

PRZYCZYNY

Co powoduje, że kamienie nerkowe?

Kamienie nerkowe są małe kamienie, które tworzą twarde w nerce w wyniku narastanie materiału krystalicznego. Kamienie nerkowe często składa się z wapnia, ale mogą również zawierać kwas moczowy lub aminokwasy (białka). Jeden lub więcej kamieni nerkowych może tworzyć się jeden lub oba nerek. Kamienie nerkowe zaczynają się małe plamki i może stopniowo zwiększać rozmiar.... Czytaj więcej o przyczynach kamienie nerkowe

ZABIEGI

Jak traktowane są kamienie nerkowe?

To jest wspólne dla osób z małych kamieni nerkowych, aby nie zdawać sobie sprawy z choroby. W rzeczywistości może on przejść z ciała spontanicznie bez leczenia. Większe kamienie nerkowe, które poruszają się z nerek często wymagają leczenia.... Czytaj więcej na temat leczenia kamieni nerkowych

Więcej artykułów